Denizci sevgili/eş

lilamsi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2012
736
1.112
26
Kızlar iyi akşamlar.
Erkek arkadaşım denizci. Bu sene başladı çalışmaya ve 6 ay gemide olacak. En son 8 gün önce whatsapptan mesajlaştık kısa bir süre. O gün bugündür whatsappa girmedi. Bulunduğu ülkeden başka bir ülkeye geçeceklerdi ama aradan 8 gün geçti sanırım çoktan varmışlardır. Limanlarda internet,iletişim imkanı yok mu? yani 8 gün boyunca hiçbir iletişim kuramamamız normal mi? Eşi/sevgilisi denizci olanlar varsa bu konu hakkında bilgilendirebilir misiniz? :110:

Deniz üzerindelerdir belki hala. Normal. Ben bir ay ulaşamayan kişiler biliyorum.

Arkadaşım gemide idi 40 gün.. sık sık görüştük.. gorusme sorunu yoktu.. internet e belli zamanlarda giriyordu uydu telefonu gibi bişey vardı.. ama 1. Kaptandi.. belki onun erişimi fazladır.. internet sorunu vardır ilk fırsatta yazar.. evhamlanmayin..

Planladıkları gibi olmuyor.O tarihlere aldırış etmeyin.Ama evli bayanlar eşlerinin çalıştıgı gemileri internet üzerinden takip edebiliyorlardı.6 aylıgına gidip 10 ayda dönen olabiliyor.Benim eşim deniz subayı kesin tarihlerle gidip geliyorlar ama sivillerde durum daha farklı.Alışırsınız daha ..

Planladıkları gibi olmuyor.O tarihlere aldırış etmeyin.Ama evli bayanlar eşlerinin çalıştıgı gemileri internet üzerinden takip edebiliyorlardı.6 aylıgına gidip 10 ayda dönen olabiliyor.Benim eşim deniz subayı kesin tarihlerle gidip geliyorlar ama sivillerde durum daha farklı.Alışırsınız daha ..

Evet ilk olduğu için daha hiçbir bilgim yok. Gemisinin adını sormayı da akıl edemedim o yüzden takip edemiyorum :KK43:

Evet ilk olduğu için daha hiçbir bilgim yok. Gemisinin adını sormayı da akıl edemedim o yüzden takip edemiyorum :KK43:
Öğrenince takip edersin ama bunlara alışman gerekiyor.Dayanabilirsen güveniyorsan kendine devam et yoksa dayanamazsın..

Kızlar iyi akşamlar.
Erkek arkadaşım denizci. Bu sene başladı çalışmaya ve 6 ay gemide olacak. En son 8 gün önce whatsapptan mesajlaştık kısa bir süre. O gün bugündür whatsappa girmedi. Bulunduğu ülkeden başka bir ülkeye geçeceklerdi ama aradan 8 gün geçti sanırım çoktan varmışlardır. Limanlarda internet,iletişim imkanı yok mu? yani 8 gün boyunca hiçbir iletişim kuramamamız normal mi? Eşi/sevgilisi denizci olanlar varsa bu konu hakkında bilgilendirebilir misiniz? :110:
Gayet normal
Çoğu zaman uydu telefonundam çatırtılar eşliğinde konuşmak zorunda kalacaksınız
Evham yapma

Gemisinin adını sorduktan sonra marintrafice diye bir site var ordan nerde oldugunu görürsun. Ben artık fırtınaya yakaladıklarını bile anliyorum. Ama esim habersiz birakmaz gittiği ülkenin internetini alir sürekli iletişim halinde oluruz. Sizinkide biraz alışsın düzen oturur.

Öğrenince takip edersin ama bunlara alışman gerekiyor.Dayanabilirsen güveniyorsan kendine devam et yoksa dayanamazsın..

Güveniyorum. Bana karşı yakın ve ilgili olduğu sürece dayanabilirim de. Bu gemi konularında pek bir bilgim olmayınca korktum işte. Bide bu internet olayları nasıl oluyor hiç bilmiyorum. Limanlarda interner var mı yok mu... Gemide internet olmuyor mu.. Kendi telefonundan internete nasıl girecek

Güveniyorum. Bana karşı yakın ve ilgili olduğu sürece dayanabilirim de. Bu gemi konularında pek bir bilgim olmayınca korktum işte. Bide bu internet olayları nasıl oluyor hiç bilmiyorum. Limanlarda interner var mı yok mu... Gemide internet olmuyor mu.. Kendi telefonundan internete nasıl girecek
Oluyor ama sürekli konuşamıyorlar sanırım.1. kaptan falan olsa eşi de gidiyor onlarla..Ama diger türlü biraz zor oluyor.Sürekli intrernet yok sanırım..

Alışırsınız yeni olmanın meragi heycanı bunlar
Zamanla herşey düzene girer gönlünü ferah tut
Arkadaşında dediği gibi yıllar geçince sen ona söylüyorsun firtinaya yakalandıklarıni
Geminin ismini öğrenmekle başla yola
Marintiraficeten nerde olduklarına bakma şansın olur için rahatlar biraz

Alış bunlara :/ korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum keşke arkadaş sana bu konuda önceden bilgi verseydin. Aksakliklar olur internet var yok vs..

Çok zormuş sizin işiniz de ya. Allah sabır, selamet versin valla.

X