Dengesiz troid değerlerim

sykangelin33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2024
14
0
29
Merhaba gebelik düşündüğüm için 3 ay önce kan tahlili vermiştim sağlık ocağında. Doktorum troidlerimin çok çalıştığını söyledi ve genel cerrahiye git dedi. TSH hormonum yüksek T3 ve T4 normaldi. Genel cerrah da antikorlarıma baktı bir de ultrason istedi. Antikor değerlerim yüksekti ama ultrason temizdi. O yüzden de ilaç yazmadı, 3 ay sonra kontrole gel, korkulacak bir şey yok dedi.
Geçen hafta da kadın doğum uzmanına gittim o da hormonlara bakmak istedi gebelik istediğimiz için. Sonucu daha gösteremedim ama bu sefer de serbest T4 0.8 çıkmış ve TSH de 3.49 yani troidlerim yavaş çalışıyor.
3 ayda ilaç bile kullanmadan bir anda değerlerimin bu kadar oynaması normal mi? Hem kadın doğum uzmanına hem de genel cerraha tekrar gideceğim ama 2 gündür kafam çok karışık. Beni aydınlatabilecek olan var mı acaba?

Sabah aç karnına bakinin

Ayrıca 3,49 normal tsh

Çok takılmayın birsey olmaz benim 7 ydi tek denemede hamile kaldım o değer normal rahat olun yinede dereotu yerseniz dha da düzene girer ibrahim saraçoğlu dereotu bakın okuyun yorumları

Teşekkür ederim yorumunuz için içimi rahatlattınız Dereotu pek sevmem ama işe yarıyorsa sevmeyi denerim artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…