Demir eksikliğiyle ilgili yardımcı olabilecek hanımlar var mı?

Quennhazel

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
1.472
2.021
Merhaba herkese,

oğlumda 9.aydan beri demir eksikliği var.Damla sayısını arttırdık 1 yaşında tekrar bakıldı.Demir düzeyi normal e dönmüş fakat depoları hala dolmamış.Damlaya hala devam ediyorum depoları doldurmak için.Fakat şöyle bi sorun var ki oğlum hala anne sütü alıyor.Özellikle dişleri kaşındığı zamanlar fazla fazl emmek istiyor.E bende demiri düzelsin diye yemek yesin istiyorum.Kaşık reddi de var sürekli eliyle yemek istiyor.Pekmez içiriyorum kıymalı tarifler yumurta vs yedirmeye calısıyorum.Öğlen ve akşam çok az yiyor.Napmalıyım bu demir depoları nasıl dolacak.Doktor da sürekli kan alıp bakmak istiyor öbür ay yine getir kan alabilirim belki dedi.Ama bu sefer sağlık ocağındaki doktorumuza götürüp sonuçları gösterip fikir alacağım.Sürekli kan aldırmak ne kadar doğru bilmiyorum

demir eksıklıgı bende de çok oluyordu, demir ilacı baya etkılı olduğu için kullanmak istemedim her sabah yemekten yarım saat önce ıkı yemek kaşığı üzüm pekmezi biraz limon sıkın suyla karıştırıp içirin demir eksikliğine tam çözüm bu şekilde atlattım umarım sizede faydası olur 🙏🏻

demir eksıklıgı bende de çok oluyordu, demir ilacı baya etkılı olduğu için kullanmak istemedim her sabah yemekten yarım saat önce ıkı yemek kaşığı üzüm pekmezi biraz limon sıkın suyla karıştırıp içirin demir eksikliğine tam çözüm bu şekilde atlattım umarım sizede faydası olur 🙏🏻
Evet üzüm pekmezi veriyorum bende şerbet gibi yapıp içiyor çok şükür.Limon sıkmak aklıma gelmemişti iyi dediniz birkaç damla sıkarım artık

Evet üzüm pekmezi veriyorum bende şerbet gibi yapıp içiyor çok şükür.Limon sıkmak aklıma gelmemişti iyi dediniz birkaç damla sıkarım artık
C vitamini demiri bağlıyor, bu yüzden bu şekilde çok daha etkili oluyor pekmez. Bunun yanısıra demir içeren gıdalarla birlikte süt ve süt ürünü vermeyin. En az iki saat arası olması lazım.

C vitamini demiri bağlıyor, bu yüzden bu şekilde çok daha etkili oluyor pekmez. Bunun yanısıra demir içeren gıdalarla birlikte süt ve süt ürünü vermeyin. En az iki saat arası olması lazım.
Burada emmek istemesi sorun oluyor işte oyalamaya çalışıyorum sürekli.kahvaltısını yaptırıyorum bi şekilde öğlen ve akşam zor yediriyorum çoğu zaman yemiyor.İnş bi an önce düzelir

X