delik deşik ettiler kızımı

zeliscik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2007
479
1
kızımda hipotiroidi olduğu için ayda bir kan aldırıyoruz.ilaç düzeyi ayarlanması için. bu seferki hemşireler bir türlü kan alamadılar yavrumdan.elinin üstünü kolunu ayağını her tarafını deldiler.nasıl ağlıyor bebişim.beni ter bastı.parçalayasım geldi hemşireleri.benide kenara gönderdiler.ben başladım ağlamaya dayanamdım yavrum ağladıkça.birde hemşire kuru kuru ağlıyor öylesine diyor.manyak çocuğğun gçzlerinden şakır şakır yaş geliyor delik deşik ettiniz öylesinemi ağlar yavrucaken sonunda babamız içeri girdi alamıyorsanız kalsın dedi.kurtardı.canımdan can gitti.sanki etlerimi kopardılar.anne olmak hiç kolay değil:çok üzgünüm:

canım benim kıyamam nasıl ağlamıştır içi gidiyor pul pul dökülen göz yaşlarına dayanamıyor insan hemşireleri öldüresin geliyo ama onlarda bilerek yapmazlar allah şifa versin canım kokulu öp kuzunu

offffffffffffff kıyamam ben onaa, bende ilkkez topuğundan kan alırlarken birde 2. ayda 2 aşı birden oldu ya o zaman ağlamıstım onla beraber . Canım bebeğine çok çok çokkkkkkkkkkkk kocaman geçmişler olsun. evet anne olmak kolay değilmiş. canımızdan birer parça onlar. Allah hepsine sağlık sıhhat ve uzun ömürler verir ve birde bahtlarını açık eder inşallah.

ayy kurban olurum onu verene....
canım benim...kıyamam onun gözyaşlarına...
ama güzelim içimiz yansada herşey sağlığı için..maalesef yüreğimize taş basacagız ama katlanacağız..rabbim tez zamanda şifasını versin...sağlıkla büyümeyi nasip etsin rabbim..
:nazar: :nazar: :nazar:

bizimde topuk kanı alınıp sarılık durumu takip edilecekti aynı anlattığınız gibi bir o topuk bir bu topuk o ağlıyor ben dayan kızım diyorum en nihayet dakikalar geçti çaresizlikten döktürdüm bende karşılıklı ağlıyoruz ki ben iyiliği için yaptırmamız gerekli diye serinkanlı olan biriyim acemiye denk gelince böyle oldu ona da bir şey diyemiyorsun mesleğini yapmaya çalışıyor ama benim kızım üstünde öğrenmeye çalışınca elde değil kızıyor insan.birde sizede dedikleri gibi canı yanmıyor ilk ay bebişlerin diyorlar ama niye ağlıyorlar öyleyse ya da keyifleri yerindeyken gülüyorlar.anlıyorlar bence.yazık kuzucuklara.anne yüreği dayanmıyor.geçmiş olsun inşallah tiroid sorunu ciddi değildir.

kızımda hipotiroidi olduğu için ayda bir kan aldırıyoruz.ilaç düzeyi ayarlanması için. bu seferki hemşireler bir türlü kan alamadılar yavrumdan.elinin üstünü kolunu ayağını her tarafını deldiler.nasıl ağlıyor bebişim.beni ter bastı.parçalayasım geldi hemşireleri.benide kenara gönderdiler.ben başladım ağlamaya dayanamdım yavrum ağladıkça.birde hemşire kuru kuru ağlıyor öylesine diyor.manyak çocuğğun gçzlerinden şakır şakır yaş geliyor delik deşik ettiniz öylesinemi ağlar yavrucaken sonunda babamız içeri girdi alamıyorsanız kalsın dedi.kurtardı.canımdan can gitti.sanki etlerimi kopardılar.anne olmak hiç kolay değil:çok üzgünüm:

seni anlıyorum kabus gibi birşey damarını bulamıyolar sinir oluyorum yavrumu ağlatıyolar beni almıyolar dayanamıyorum benim canım acıyor sanki

canim cok haklisin kizkardesimin bebegine acemi bir hemsire igne yapmisti bacagindan eve gelmisler cocuk oyle yari baygin kisti uzerindede battaniye falan var ama cocuk kendinden gecik kardesim uzerini degismek icin battaniyeyi aciyor battaniyenin ic kismi kizin uzeri kan revan gol olmus delirmis kardesim hemen acile zor kurtardilar daha minicik kardesim yapan hemsireyi bulmus ne olmus iki damla kandan demesinmi cocuk kan kaybindan gidicekti fark etmeseler sacini basini yolmus bir meydan sopasi cekmis mahkemeye verecekti yalvar yakar bashekim durdurdu ama omru gitti kardesimin unutamadi simdi her ignede zangir zangir titriyor Allahtan benim kiz aci karsisinda dayanikli topuk kanindada asilardada cok aglamadi bir iki mizladi sustu yoksa ben coktan baslardim feryada bebekler cok savunmasiz dili agzi yok ben bu yazilari okurken urperiyorum

teşekkür ederiz teyzeleri.hala aklıma geldikçe üzülüyorum.herşey iyilikleri için ama ne yapalım canım acıyor

canim ya kiyamam sanada yavrunada biran okurken bizim halimiz aklima geldi aynen benim kiziminda ayni olmuştu ve daha çok küçüktü 10 günlüktü yogunbakimda yatti hertarafi delik deşikti ve akçiğerlerindeki balgami boşaltmak için iyice aglatiyolardi içim gidiyordu anne yüregi işte bende hernekadar meslektaşlarimda olsa parçalayasim geliyordu. Hastaneden çiktigimizda bebeğimin sesi abartisiz çikmiyordu kisilmişti,elleri ayaklari resmen mordu eve getirdiğimizde öyle bir bakişi vardiki yüzüme sanki bana beni niye biraktin niye aci çekmeme izin verdin dercesine bakiyordu o öyle baktikça kendimi aff etmiyordum. Ama neyseki çiktik geçti hastaligimiz ,canim inşallah sizinde gecer çook geçmiş olsun.

çok üzüldüm içim parçalandı. kıyamam ya. inşallah en kısa zamanda iyi olur kızınız. çok geçmiş olsun

Çok üzüldüm geçmiş olsun. Seni o kadar iyi anlıyorum ki... Ben troid hastasıyım. Düzenli olarak bebeğimin de kanını alıp troid fonksiyon testleri yapıyorlar. Maalesef damardan alınması gereken bir kan. Benim damarlarım asla bulunmaz çok ince elimin üstünden bulurlar. Ne yazık ki Çınar'ımın da damar yapısı bana benzemiş. Oğlum delik deşik oluyor. Kabus gibi o günler..Peki sen bebeğinde hemoroid olduğunu nasıl anladın??? Belirtileri ne ??? Evhamlandım şimdi. Bilgi verirsen sevinirim

seni çooook iyi anlıyorum canım benim.. benimde kızımın yüksek sarılığı vardı 5 günlüktü daha... 2 gün hastanede ışık tedavisi gördü.. kan tahlili yapılıyordu ve damar yolu açılacaktı.. benimde kızımı mah ettiler her yeri morarmıştı becerememişlerdi sinir olmustum.. kızım bir yandan ben bir yandan ağlıyordumm.. içeriye ne anemi ne de eşimi almadılar valla ben dayanamadım ve girdim hemşireler çık dedi ama çıkmadım kızımın elini tuttum oksadım öptüm inanırmısın sustu... annelik hakkaten çok zormuş... anlamıyorum ben bunları bebekler için niye doğru düzgün işinin ehli hemşireler koymazlarki.... hiç mi acımıyorar bu bebeklere yaaa... inşallah canım bir daha olmaz hemen bulurlar geçmiş olsun...a.s.

X