Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Değişik bi kapatma yöntemi :) Ve mineral pudra/fondötenler..

TinkerB

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2011
364
1
Mrb kızlar bazen sivilcelerimiz çıktığı zaman onları kapatmak için çok uğraşıyoruz ya, burda değişik bi yöntem var ve hem çok uygun fiyatlı hem de çok sağlıklı.
Ben de fondötenlerin hem zararlı hem de bi işe yaramadığını düşünüyorum, yüzümde kızarıklık ve pütür olmadığı için bana yaramıyor fondöten. O yüzden sadece kapatıcı kullanırım, bazen de pudra.
Fakat burdaki farklı, sadece 3 şey kullanıyor: Likit kapatıcı, mineral pudra ve mineral fondöten. Fakat şaşırtıcı olan şu ki önce kapatıcıyı sonra pudrayı en son fondöteni uyguluyor ve dikkat ederseniz sivilceleri görünmüyor artık.

Mineral pudra ve fondöten kullanan var mı hangi markalar ve fiyatııı? Kapatıcılığının yüksek olması da çok önemli bekliyorum almayı düşünüyorum

http://www.youtube.com/watch?v=_jEF-Yu8jkg&feature=related Bu da video linki öptümm

Edit: http://www.youtube.com/watch?v=jK0QYlq2Os4&feature=fvwrel Kızlar burdaki çok başarılı gerçekten ama sırrı ne ki primer mı yoksa blending brush mı? Kullananlar yardımcı olabilir mii

Son düzenleme:
kullandığı sadece pudra sanırım, zaten kutusunu gösterince de powder yazıyor ama anlatırken hep fondoten diyor.belki pudra/fondoten birarada olan bir üründür bilemiyorum.aslında aynı ürünün açık ve koyu tonunu uyguluyor yüzüne.yani 2 ürün kullanıyor,sadece birinin 2 ayrı rengini kullanıyor.bir de ürünleri kullanmadan önce nemlendiricisini sürmüş tabi

ben daha önce lorealin mineral pudrasını, allığını ve highlighterını kullandım.3ü biraradaydı,pudranın yanında diğerleri eşantiyon boyduallık ve highlighterden memnun kaldım.özellikle allığı baya iyiydi.ama pudrasını beğenmedim.gerçi ben normalde pudra kullanmayı seven biri değilim ondan da olabilirama hoşuma gitmedi

2. videoyu da henüz izledimbence primer kullanmak önemli.videoyu çeken arkadaş mufe hd primer kullanıyor ama memnun kalmadığını da belirtiyor,pahalı bir ürün,almış bulundum mecburen kullanıyorum gibisinden bir laf vuruyor başlarkenama benim gördüğüm bu videoda işi kullandığı concealer bitiriyor.tüm suratı sivicleli olduğu için neredeyse tüm yüzüne uyguluyor concealerı,zaten kendi de söylüyor bunukullandığı pudranın fondotenini kullanmıştım,hatta arada hala kullanıyorum.orta kapatıcılıkta birşey.bu derece sorunlu bir yüz için çok da etkili olacağını düşünmüyorum.bu sebepten diyorum ki fırça,pudra bahane,concealer şahaneayrıca videonun ortasından itibaren ışık oyunu yaptığını da unutmayalım,ekran çok parlak

ben i.d nin mineralli pudrasını kullanmıştımhatta kullanıyorum ama çok aman amanda kapatıcılığı yok çok sorunlu ciltlerde işe yaramaz bende cildimde pürüz çok olmadığı için kullanıyorum fiyatıda 100 lira civarında

ben de clique mi ne ondan aldım minarelli pudra 70 tl çok süper bir kapatıcılık var fondoten olarak ta lancome kullanıyorum hafif ama kapatıcı bir fondoten ve çok güzel gül kokuyo ikisi birlikte çok iyi

Anladım canm. Yalnız onların bi tanesi pudra şeklinde fondöten, bi tanesi pudra. Üstünde pudra yazıyor ama aslında fondöten olduğu için kız öyle diyor. Pudranın (yani asıl pudranın) tonu koyu, fondöten olanınki açık. Belki kapatıcı gibi kullanacağı için açık almıştır. Evet nemlendiriciyi biz de sürüyoruz ama yaaa :95:

Evet primer'ını değiştireceğini bi başka videosunda da söylemiş ama bu primer'dan çok fazla memnun kalan varmış youtube gurularında çok yaygın o yüzden merak ettim :44: Evet bütün yüz concealer'dan sonra düzeliyor ama işte burdaki marifet concealerda mı yoksa primerda mı hatta blending brushta bile olabilir :S Evet ışıktan mı o kadar düzgün gözüküyor onu ben de merak etmiştim :)

Cnım cildim sorunlu değil benim hatta pürüzüm bile yok denemek isterim nası bişi memnun musun

ben de clique mi ne ondan aldım minarelli pudra 70 tl çok süper bir kapatıcılık var fondoten olarak ta lancome kullanıyorum hafif ama kapatıcı bir fondoten ve çok güzel gül kokuyo ikisi birlikte çok iyi

Bak bunu daha çok sevdim clinique'i çok severimmm Lancome'un o gül kokulu ürünlerine hayranım yaama fondöten kullanmak istemiyorum fazla ama aklımda bulunsun elimdeki minik tüp bitince doğru Lancome'a :)

ben memnunum sürünce doğalda duruyor öyle normal pudra gibi kalıp gibi durmuyor yüzde memnumum yani bana zaten bir dermatolog arkadaşım vardı o önermişti bende ondan beri kullanıyorum yani...

ben memnunum sürünce doğalda duruyor öyle normal pudra gibi kalıp gibi durmuyor yüzde memnumum yani bana zaten bir dermatolog arkadaşım vardı o önermişti bende ondan beri kullanıyorum yani...

Ne amaçla kullanıyosun peki?? Yani renk eşitliğini sağlamak için falan mı?

1. videoda kullandığı ürün Maybeline Mineral Power Powder Foundation bu arada.

Gördüm canm
Ben de fondöten kullanmayı pek sevmiyorum hatta max factor'den önce pudra bile kullanmazdım sadece max factor'un kapatıcısını kullanırdım ama Nars alıcam fondöten olarakkk eğer burda bulabilirsem tabi :85:

benim de cildimde sivilce vs.problemi yok senin gibi.sadece renk farklılıklarını gidermek için fondoten kullanıyorum.diorskin nude natural glow hydrating fondoteni denedim bugün.daha önce su gibi demiştim kıvamına ama o ilk sıkışta öyleymiş.3. sıkışta normal kıvamına geldi.kullandım, ben çok beğendim.çok hafif.bi de bunu dene ona göre al derim ben.

Fiyatı ne kadar ve hangi mağazadan aldın canm :)

Fiyatı ne kadar ve hangi mağazadan aldın canm :)

ben gümrük müsteşarlığı tebliği çıktıktan 2 gün sonra çilekten sipariş vermiştim.tabi tebliğden haberim yoktu.ama yine de teslim ettiler.o zaman indirimle 50 tl.ye almıştım.sevilde aynı markanın muadil ürünleri 100 tl.bu da muhtemelen o kadardır.

Ya canm ben de 50 tl ye gördüm bugün, pahalı da gelmedi ama body shopun yağsız fondötenini almayı düşünüyorum hem çok kullanmıyorum elimde bulunsun diye alıcam zten :)

ID nin mineral fontedeni çok hafif belli bile olmuyor.ben de akne ve ya leke yok ama kötü bi alışkanlık fonteden kullanmadan makyaj yapamıyorum.ve bu alışkanlığımdan kurtulmak istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…