Menopoz Değeri yorumlayabilen arkadaşlar AMH 0.113

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

bebegimi beklerken

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2019
21
4
33
Merhabalar öncelikle yeni üye oldum
Doktor Kontrolüne gittiğimde gebeliğe hazırlıkta AMH değerime bakıldı 0.113 çıktı ama henüz doktora göstermek için fırsat bulamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Kadınlarda antimüllarian hormon normal değeri yaşa bağlı olmakla birlikte genel olarak 1-3 ng/dl arası normal kabul edilir. 1 ng/dl altındaki değerler over rezervinin azaldığını gösterir.

Moralinizi bozmak istemiyorum insallah rabbim tum isteyenlere nasip etsin.Benimde Amh 0.02 doktorlar sansimin cok dusuk oldugunu soylediler.3 basarizis tup bebek denemesi 2'sinde hic yumurta olusmadi 1'inde ise 3 yane olustu ama gelismedi.38 yasinda erken menepoz dendi

öncelikle geçmiş olsun ve unutmaki herkes kendine özel ve sorunlar çok farklı. Tedavi için yeni baslam8s birine bunu söylemek ne kadar doğru onu da bilmiyorum size kalmis.
Bende sana şöyle soyleyim amh düşük bi arkadaşım var ve toplamda 4 yumurta ve sonunda 2 transfer ve rabbim 3üz kız çocuğu nasip etti. Ve tedaviye yeni başlamış biri olarak umutluyum rabbim dilerse herşey olur amh önemli bisey değil yaşın genç ise ben daha 27 yaşındayım.

Allah yardımcın olsun canım inşallah herşey yolunda ilerler.benim ki fena değil. 1.8 çıktı düşük sınıra yakınmış öyle dedi doktorum.bir de yumurta kalitesi için bir kaç şey önerdi onları kullanıyorum,omega 3-polen-arı sütü bugün başladım hepsine .

aslında ultrasonda ne gördükleri bu donemde daha belirleyici oluyor. Evet bende onları kendi kendime kullanmıştım doktora başladığımda ek olarak dhea verdi bakalım hepimizin hakkında hayırlısı olsun sağlıkla sihhatle b3beklerimize kavuşuruz

Amin inşallah.ultrasondan da baktı ön görüşmeye gittiğimde 6 yumurtam vardı 4 ü sağda 2 si solda.sol taraf biraz tembelmiş sanırım.o kadar iğne falan kullandığımm tedavilerde bile en fazla 9 yumurtam toplanmıştı.

evet görüştüm ve tüp bebek için yönlendirildim. Bu sonuçtan sonra bayağı bi bekledim ama hamile kalamadım ve su anda tedaviye başlıyorum hayırlısı ile.
Merhaba benim amh d3gerim 0.5 di çikolata kistinden ameliyat oldum 3 ay geçti şuan hamileyim moralinizi hiç bozmayın rabbim verecek

bence çok iyi bi tane olsun benim olsun demişti benim doktorum siz tedavi gördünüz o zaman nasıl bi süreçti

bence çok iyi bi tane olsun benim olsun demişti benim doktorum siz tedavi gördünüz o zaman nasıl bi süreçti
öncelikle adetin 2. ya da 3.günü iğnelere başladım gonal f ,cetrotide-en son çatlama iğnesi ile 10-12 günlük iğne tedavi süreci bitiyor.çatlama iğnesinin yapılacağı saat çok önemli.iğneden sonra 34-36 saatte yumurtalar toplanıyor.3 ya da 5 gün sonra transfer 12 gün sonra da sonuç.umarım yardımcı olabilmişimdir.yine de her merkezde ve doktorda kişiye özel farklı uygulamalarda yapılıyordur benim 2 taze transferim böyle olmuştu.Bu da son mesajım olsun bu başlıkta o zaman.sağlıcakla kalın

Bak az önce bir hanım ne yazdı: Allah'ın izni ile sizin de olur merak etmeyin. Strese üzüntüye gerek yok...

Merhaba Hanımlar. 29 yaşında tedaviye başladım. Şuan 31 yaşındayım. Amh 0,06 iki ayrı yerde yaptırdım testi. İlk tüp bebek denememde 7 folikül oluştu. 5 i toplandı, 4 ü döllendi, 2 si 3. Gün Transfer edildi tutmadı, kalan 2 den biri 5. Güne bekletildi ve donduruldu, 6 ay sonra transfer edildi, tuttu sonra kimyasalla sonuçlandı. 2019 martta tekrar denemek istedim, doktor 1 folikül var boşuna tedaviye almayım dedi, diğer adetle tekrar gel dedi. Ben adet olmayı bekledim bir türlü olmadım psikolojik dedim ondan olmuyorum. Sonra kan testi vereyimde sıfırı göreyim rahatlar adet olurum dedim. Ama sonuç pozitifti. Bana normal gebelik ya da aşılama şansı bile vermemişti doktorlar ama hamileyim şükürler olsun hemde 1 folikülle. Moralinizi bozmayın benimki kadar düşük amh si olan yok aranızda elinizden geleni yapın sonra gerisi tevekkül. Biz eşimle kilo verdik, vitamin kullandık, eşim sigarayı bıraktı bu süreçte, soğan kürü yaptım, elimizden geleni yaptık. Bunları size moral olsun diye yazıyorum. Sizleri çok iyi anlıyorum. Dilerim Allahtan sizin kucağınızı boş bırakmaz.

işte böyle şeyler yazılmalı bu başlıkların altına teşekkür ederim ve hayırlı olsun. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin . Doğal olarak mı yoksa tüp bebek mi yapıldı size
D9gal yolla yemin ederim yeni öğrendik ameliyat olalı 3 ay geçti yaşım da 32 küçük deil yani.sadece moralinizi yüksek tutun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…