Değer görmemek ve hayatın adaletsiz olması çok canımı sıkıyor

sonfeciportakal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
68
10
24
Ben fiziksel olarak beğenilen, aynı zamanda insanların başarılı diyip takdir ettiği bir kızım ama şu anki sevgilimle tanışana kadar hiç değer görmedim. Hep değersizlik duygusuyla savaştım. Acaba genetik olarak şanssız mıyız diye düşünüyorum çünkü annem de çok güzel ve başarılı bir kadın ama babam da ona değer vermedi. Hiçbir özelliği olmayan sıradan kadınların sevildiğini ve el üstünde tutulduğunu görünce garipsiyorum artık. Sadece dertleşmek istedim aslında.

Hiçbir özelliği olmayan sıradan kadınların sevildiğini ve el üstünde tutulduğunu görünce garipsiyorum artık.

İnsanlara değer vermezken değer beklemekten daha paradoksal bir şey var mı acaba?
O değer gören kadınların hiçbir özelliği olmadığını nereden biliyorsunuz mesela?
Hani sizin gibi fiziksel olarak güzel olmadıkları için mi?
Yoksa sizin gibi başarılı (!) olmadıkları için mi?
Değer görmek için insanın önce kendisine değer vermesi gerekir.
Daha sonra da diğer insanlara en azından saygısı olması.
Ama sanırım siz bunu henüz idrak edememişsiniz.
Buraya yazarken dertleşmek istemişsiniz ama onun yerine bu konulara biraz kafa mı yorsanız?
Değer görmedim diye kurban psikolojisine girip etrafı suçlamaktan daha yapıcı bir egzersiz olur sizin için.

İnsanlara değer vermezken değer beklemekten daha paradoksal bir şey var mı acaba?
O değer gören kadınların hiçbir özelliği olmadığını nereden biliyorsunuz mesela?
Hani sizin gibi fiziksel olarak güzel olmadıkları için mi?
Yoksa sizin gibi başarılı (!) olmadıkları için mi?
Değer görmek için insanın önce kendisine değer vermesi gerekir.
Daha sonra da diğer insanlara en azından saygısı olması.
Ama sanırım siz bunu henüz idrak edememişsiniz.
Buraya yazarken dertleşmek istemişsiniz ama onun yerine bu konulara biraz kafa mı yorsanız?
Değer görmedim diye kurban psikolojisine girip etrafı suçlamaktan daha yapıcı bir egzersiz olur sizin için.
Haklısınız ben galiba biraz sığ bakıyorum hayata, belki de yaşım veya ailemden dolayı. Başkalarına değer veriyorum ama sadece tanıyıp sevdiğim insanlara.

Değeri neden hep karşıdan bekliyorsunuz ki? Ayrıca ne başardığınızı çok merak ettim. Bu arada kimseye güzel olduğu için değer verilmez. Değer karşılıklı olur genelde

Haklısınız ben galiba biraz sığ bakıyorum hayata, belki de yaşım veya ailemden dolayı. Başkalarına değer veriyorum ama sadece tanıyıp sevdiğim insanlara.
Hayata sığ bakıyorsun evet ama bunların sebebi yaşın ya da ailen değil kendini geliştirememiş olman. Başarıların nelerdir bilmiyorum ancak akademik başarı her zaman yanında kendini geliştirme ve kültürlenme getirmiyor gördüğümüz üzere.

Ben fiziksel olarak beğenilen, aynı zamanda insanların başarılı diyip takdir ettiği bir kızım ama şu anki sevgilimle tanışana kadar hiç değer görmedim. Hep değersizlik duygusuyla savaştım. Acaba genetik olarak şanssız mıyız diye düşünüyorum çünkü annem de çok güzel ve başarılı bir kadın ama babam da ona değer vermedi. Hiçbir özelliği olmayan sıradan kadınların sevildiğini ve el üstünde tutulduğunu görünce garipsiyorum artık. Sadece dertleşmek istedim aslında.
Demek ki sıradan değiller ki değer görüyorlar. En büyük farkliliklari kalpleri kirli değil. İstisna deseydin neyse de kaf dagindan karıncaya bakar gibi yazman beni sinir etti.

Genetik şanssızlık diye bir durum yok benim annemde güzel kariyerli bir kadın ama gel gör ki babam öküzün tekiydi(boşandılar) bende güzelim annem gibi bir kariyerim yok(memurum) ama eşim bana dünyadaki tek kadın ben mişim gibi davranır. Senin sıradan dediğin kadınların aurasından dişil enerjisinden haberin yok. Bunlar süs püsle olacak şeylerde değil ne kadınlar var süs bebek gibi giyinmiş ama içinde mahmut abi vibe yatan 😄😄

Belki de değer görüyorsunuzdut ama "sıradan" olarak gördüğünüz kadınlara haset etmekle meşgul olduğunuz için farkedemiyorsunuzdur.

Ben şuna biraz inandım: Kızlar annelerinin kaderlerini yaşıyorlar kısmen. Belki doğru cevrede değilsiniz, belki doğru insanlar rastgelmedi belkiler çoğaltılabilir. Ama sonuç olarak elimizde sadece sonuçlar kalıyor. Ben de başarılarınızı merak ettim.

Bu hayatta kim gerçekten hak ettiği değeri görebiliyor ki ?

ne gördüysen onu yaşıyorsun, annen değer vermeyen bir adamla beraberse, sen neden aynısını seçiyorsun mesela? bakış açını değiştirmen lazım. "hiçbir özelliği olmayan sıradan kadınlar" demek ki sandığın kadar sıradan değiller, senden daha iyi kalpli ve güzel bakış açısına sahipler ve kendilerini o kadar güzel seviyor ve sayıyorlar ki; karşılarındaki insanlar da onları sevip sayıyor. hiçbir özelliği olmayan sensin demek ki sevilmiyorsun ve değer görmüyorsun. üzüldüm :halay:

Linçleneceksin ve linçlenmişsindir biliyorum ama aklımdan geçenleri dan dan yazacağım valla.beni de linçlesinler.yeter poz kesip durduğumuz.heh ben mesela bugün bir video izledim.kadın 1.40 adam 1.80 yakışıklı.ulen dedim kendine bu kadını mı yakıştirıyorsun şimdi? ya da sokakta geziyorum.hilkat garibanı kadar çirkin kısacık bir kadının yanında boylu poslu yakışıklı olmasa da eli yüzü düzgün bir adam var.peşinde de boy boy çocuklar.hey allahım diyorum bu adamlarda hiç göz, izan yok mu? Sokakta görsem bunu kim alacak diye acırım mesela o kadına.Bakıyorsun adam 1.90 kadın 1.50.dediğin gibi nasıl da seviliyor nasıl da değer görüyor.zaten kendi güzel olacağına bahtı güzel olsun diye bu durumlar yaşandığı için söylüyorlar zaten.ne kadar çirkinsen o kadar çok şeye sahip oluyorsun bana kalırsa.kısaca seninle aynı duyguları ve düşünceleri paylaşıyorum.kendini beğenmiş olduğunu falan da düşünmüyorum.dünya zaten çookk adaletsiz bir yer.bunu kabullenmektir başka şansımız yok maalesef.şimdi gelsin linçler gelsin o kadınları savunmalar ne yapayım.aklımdan geçenler bunlar.sanki tipi düzgün olup kalbi de güzel olan ya da başka meziyetleri olan insanlar yok.çirkine de çirkin diyemiyoruz gerçi burada.oysa ki benim hayatımdaki çirkin kadınlar kendine bile çirkin olduğunu itiraf edebiliyor.

Son düzenleme:
Kendine deger vermeyene kimse deger vermez bu boyledir degerinii bilmeyene yol vermeyi bilmezsen hiç bir zaman doğru insanla karsilasamazsin ki

Linçleneceksin ve linçlenmişsindir biliyorum ama aklımdan geçenleri dan dan yazacağım valla.beni de linçlesinler.yeter poz kesip durduğumuz.heh ben mesela bugün bir video izledim.kadın 1.40 adam 1.80 yakışıklı.ulen dedim kendine bu kadını mı yakıştirıyorsun şimdi? ya da sokakta geziyorum.hilkat garibanı kadar çirkin kısacık bir kadının yanında boylu poslu yakışıklı olmasa da eli yüzü düzgün bir adam var.peşinde de boy boy çocuklar.hey allahım diyorum bu adamlarda hiç göz, izan yok mu? Sokakta görsem bunu kim alacak diye acırım mesela o kadına.Bakıyorsun adam 1.90 kadın 1.50.dediğin gibi nasıl da seviliyor nasıl da değer görüyor.zaten kendi güzel olacağına bahtı güzel olsun diye bu durumlar yaşandığı için söylüyorlar zaten.ne kadar çirkinsen o kadar çok şeye sahip oluyorsun bana kalırsa.kısaca seninle aynı duyguları ve düşünceleri paylaşıyorum.kendini beğenmiş olduğunu falan da düşünmüyorum.dünya zaten çookk adaletsiz bir yer.bunu kabullenmektir başka şansımız yok maalesef.şimdi gelsin linçler gelsin o kadınları savunmalar ne yapayım.aklımdan geçenler bunlar.sanki tipi düzgün olup kalbi de güzel olan ya da başka meziyetleri olan insanlar yok.
Akışa bi foto salıp kaldırır mısın? Seni de görelim🙏

X