Dedikleri doğru mu?

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
tv de seyrettim elektiriğin indirimli saatleri varmış.en ucuz saat gece 10 dan sonraymış.
ben buna bu ay dikkat ettim.çamaşır ve bulaşığı gece çalıştırdım hep. ama bana dedilerki akıllı sayacın varsa elektriği indirimli kullanırsın.ben şimdi boşunamı gece 12 lerde çamaşır astım.:uhm:doğrumu söylüyorlar.akllı sayacım yoksa ucuz elektrik kullanamazmıyım yani.....:jeyyar:bilgisi olanlar yazsın lütfena.s.

• Konu Sahibi EU1
bende akıllı sayacın varsa gece indirimli olduğunu biliyorum.ama siz yinede bir araştırın.aksi takdirde herkes böyle yapardı emin olun.

• Konu Sahibi EU1
canım akıllı sayacın varsa gece 10 la sabah 7 ye kadar indirimli elektirik kullanıyosun..ama sayac yoksa normal tarifeden..bizim vardı evlenmeden önce.ordan biliyorum..ama değiştiyse düzen bilemem tabi...:)

• Konu Sahibi EU1
evet canım gece 11 den sabah 6 ya kadar yarı yarıya farkediyormuş ben 1 aydır evi bile gece süpürüyorum çamaşısı gece atıyorum geçen ay 70 gelmişti bu ay 50 geldi

• Konu Sahibi EU1
benim bildiğim kadarıyla akıllı sayaçlar için o tarife.gece 10 dan sonra indirimli.akıllı sayaçlar 70 liradan başlıyor 300 liraya kadar fiyatları var. taşınırken sayacını alabiliyorsun ayrıca.kuzenimde var %40 tasarruf sağladıklarını söylüyor.yani sayaç maliyetini bir kaç ayda çıkartıyor.çok mantıklı..tabi ütü çamaşır bulaşık gibi işlerini gece 22:00'den sonra yaparsan ben ayda 60 lira öderken evi beyaz eşya mağazasını andıran yengemin evine 30 ytl fatura geliyor ki bu kadın hergün çamaşır yıkıyor ve ütü yapıyor..

• Konu Sahibi EU1
kardesım elektrıkcı canım ındırımlı olması ıcın akıllı sayacın olmazı lazım

• Konu Sahibi EU1
akıllı sayaç nasıl bir şey ben de bilmiyorum.netten baktım 70 ytlden başlıyormuş .

tatlım sanmıyorum neden gece daha ucuz olsunki aynıdır bence gündüzle gece fiyatı, ama akıllı sayçasa tabi farkeder,
canım akıllı sayacın ben şahsen tavsiye etmem özellikle çalışıyorsanız çok zor saat 10dan sonra çamaşır yıkasan 12de biter tamda benim yatacağım saatte işin yoksa bir çamaşır ser, sonra evi nasıl 10dan süpürebilirsin ki alt kat üst kat komşun rahatsız olur, bu akıllı sayaç apartmanda oturanlara ve çalışanlara göre değil.

Canım akıllı sayacı taktırdıktan sonra sayaç kendi kendine yapmıyor bu ekonomikliği
indirimle tarifeye üye olmalısın o zaman gece 10 sabah 6 indirimn baslayacak..

Akıllı sayacın olmalı ve de elektrik dağıtıcısı şirketine indirimli tarife için dilekçeyle başvurmalısın. Fakat çok da ekonomik değil.
Neden diye sorarsan:
Gece 10dan sonra elektrikli süpürge açabilirmisin, çamaşır yıkayıp asabilirmisin, ütüleyebilirmisin?
Bu arada bu tarife 3li tarife yani
3 saat aralığı için farklı ücretlendirme var.
Sabahtan akşamüstüne kadar 06-17 arası 14,31 krş
akşam saatleri 17-22 arası 24,164 krş
gece saatleri 22-06 arası 6,915 krş

Şuan kullandığımız standart tarifede ise 15,219 krş.

Anma buzdolabı 24 saat çalışyor. TV ve uydu anteni akşam en pahalı olan saatlerde çalışıyor. Bunun dışında elektrik ampulleri de pahalı saatlerde yanıyor.
Bunun karşılığında ucuz saat gece olduğu için alt üst komşular rahatsız olmasın diye elektrikli süpürge açamazsınız. Çamaşır yıkasanız bile hele de çalışıyorsanız akşam saatinde çamaşır asmak zor gelir, ütü yapmak daha da zor gelir.
Ben çamaşır ve ütümü ctesi sabahtan öğlene kadar yapıyorum ki kocişim eve gelince onunla ilgilenebileyim diye...

evet canım akıllı sayaclarda gece 10:00 dan sonra ındırımlı
ben herseyımı gece yapıyorum camasır,ütü,supurge gercekten cok ıse yarıyo

Kızlar bende ne sayaç var nede üyelik, ama tv de duymuştum gece 10 dan sonra %60 indirimli diye, ordaki adam sayaç falan demedi. Ben şimdi 2 aydır boşunamı gece çalıştırıyorum makineyi?

Kızlar bende ne sayaç var nede üyelik, ama tv de duymuştum gece 10 dan sonra %60 indirimli diye, ordaki adam sayaç falan demedi. Ben şimdi 2 aydır boşunamı gece çalıştırıyorum makineyi?

sende bendensin canım.bende 1 aydır gece 12lerde çamışır asıyorum.boşuna uykusuz kalıyormuşuz anlaşılan.:jeyyar:
bundan sonra uykumuz gelince hemen yatarız artık:teytey:

verdiğin fiyatlar için sağol canım
ben kendimi tutumlu zannederdim:1shok:
uykusuz gecelerime yazıkmirmirmirmir
dizilerim bitince hemen yatıcam:teytey:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…