DAYBUYDAY' a SAKIN BULAŞMAYIN

yettimgarik

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2013
80
0
DAYBUYDAY en berbat eminim..bi kaç ürün aldım geri gönderdim para iadesini alana kadar çatladım(hala emin değilim alabildiğimden)..sürekli internetten alışveriş yaparım..çamaşır deterjanı,plastik kova ve plastik kürek bile aldım o derece yani..bi çok site denedim ama DABUYDAY'BERBAAAT..parasını ödediğim ürünü göndermediler..defalarca yazdıktan sonra "pardon o üründen kalmamış dediler,aylar sona parasını iade ettiler" ki takip etmesem hiç niyetleri yoktu..bir kaç üründe kötü geldi(ayakkabı kirliydi) iade ettim yine ödemesini geri alana kadar çatladım(hala aldığımdan emin değilim)..ödendi diyorlar ama kayıt yok..Kesinlikle tavsiye etmem..h.b yı tek geçerim..

Her sitede bazen böyle sorunlar olabiliyor. Mesela markafoni de benim paramı geri iade etmedi, bedava kargo kazandınız diyor benden gene para alıyor, incinin resmi sitesinden ayakkabı sipariş ettim yırtık ayakkabıyı yolladılar bana. En iyisi gözle görüp almak ama işte mahrumiyet bölgesinde yaşıyorsan internete el açıyorsun.

Bende internetten bayağı alışveriş yapıyorum daybuyday'i hiç denememiştim ama bende Trendyol'dan bir body sipariş ettim. Siparişimi farklı renk ve modelde gönderdiler. Ardından iade aşamasında ise mevcut modellin ellerinde kalmadığından bu şekilde gönderim yaptıklarına dair bir açıklama yaptılar ama sonunda paramı geri alabildim. Görmeden almanın riskide böyle oluyor.

ben de normalde sık sık internetten alışveriş yaparım. trendyol' dan da çok ürün almışlığım vardır ama son aldığım 2 bluzda defolu çıktı resmen bir askısı kalın bir askısı ince. insan bir kontrol edip öyle kargolar :/

25.09.13 tarihinde aldığım ürünün gönderiminin 10.10.13'e kadar sürebileceğini çağrı merkezi ile yaptığım görüşme sonunda öğrendim. Üstelik da stokda şu kadar var bu kada var denen ürün için kampanya süresi bitiminde tedarik sürecinde yazıyordu yani ellerinde olmayan ürünü satıyorlar. Bunun üzerine iptal işlemi yaptırdım. İşlem sırasına en geç 3 günde hesabınızda artı bakiye olarak görülecek denildi.

Bugün önce bankamatikten sonra bankadan sonra internet bankacılığından, defalarca hesabımı inceletmek zorunda kaldım. Defalarca telefon görüşmesi yaptım Daybuyday.com firmasıyla. Bana söylenen tek şey kendilerinin parayı gönderdikleri sorunun onlarda olmadığı bankadan kaynaklı olabileceği idi.

Banka da kendilerine paranın ulaşmadığını teyit etti. Sonuçta Daybuyday'den iptalin gerçekleştiğine dair saçma bir ekran görüntüsü maili aldım. Para hala kayıp...
Kısaca biz gönderdik (?) siz arayıp bulun diyorlar. Verdiğimiz telefon parası da cabası....

ben çok şey aldım daybuyday dan hiç sorun yaşamadım ama hepsi buradayla yaşadım olabiliyo malesef bazen böyle şeyler bi çok sitede problem var internetten alınca sorunlar yaşanabiliyo direk tek bi site değil bence komple bi çözüm bulunmalı bunlara

mağazalarına ulaşabileceğimiz firmaların internet sitelerinden alış veriş yapmak daha güvenli olur sanki bu durumda.. bir sorun olduğunda mağazaya gidip ortalığı ayağa kaldırmak eğlenceli olur sonuçta :)

X