Dayanılmaz kulunç ağrısı

kolera9

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2016
957
296
önemli not: sevgili modlar konuyu lütfen taşımayın, taşıdığınız yere kimse bakmıyor cevap gelmiyor, bu da bir dert değil mi sonuçta biraz kalıversin burda ? :dua:

Merhaba, 2 yıl önce boyun düzleşme teşhisi kondu bana. İşe başladığımdan beri de ağrılarım artınca 5-6 ay önce bi ay boyunca fizik tedaviye gittim ama hiçbir işe yaramadı. Şu anda da aylardır geçmeyen sağ kürek kemiğinin orda kulunç gibi çok feci bi ağrı var, tüm sağ koluma vuruyor, omzumu oynattıkça kütür kütür oynuyor.
Doktora gittim, mr ve detaylı emg çekildi ama düzleşmeden başka bişey çıkmadı.
Kürek kemiğinin ordaki ağrıya miyofasiyal ağrı diyolar sanırım, kas düğümlenmiş, bende internetten biraz araştırdım bildiğimiz kulunç yani :) Bi iğne vurdu bu geçirmezse gel antidepresan verelim dedi ama gitmedim antidepresan istemediğim için, vurduğu iğne de işe yaramadı.
Çok fena acıyor o nokta, ayrıca iş yerinde sürekli masa başındayım sağ kolumla klavyeye yazarken mouse tutarkan de çok acı veriyor bana, serçe parmağıma kadar geriliyo heryerim.
Prp tedavisi diye bişey çıkmış kendi kanıyla tedavi ediyolarmış hiç yaptıran var mı?
Ben hacamat ya da kuru iğne tedavisi yaptırmak istiyorum, masaj da olabilir, Ankara'da önerebileceğiniz yerler var mı? Bide kadın olursa daha iyi olur .
Yoga-pilates yapıyorum, kas gevşetici kremler haplar vs hiçbiri fayda etmiyor. Çok canımı acıtıyo bu kulunç ,sürekli bi sertlik bi batma var sağ kürek kemiğimde, hiçbişey işe yaramıyor

Mekan adı vermek reklam olur sanırım. Ama önerebileceğim birkaç yer var, yalnız ücretleri hakkında bilgim yok. Eşim fizyoterapist olduğu için biliyorum o da :) muhtemelen kuru iğneleme fayda eder diye düşünüyorum ama işin uzmanı değilim, tahmin sadece :)

Aynı sorun benimde sol tarafımda var omuzum kolum kopuyor sanki bugün bütün gül kolumun içimdeki damarları çıkarıp koparmak istedim
sırttaki o kulunçta var herşey varda var ne olacak bilmiyorum bende

ama ilk önce bir masaja gitmeni öneririm en azından oradaki kulunçları iyice ezdir
hamama git kasların gevşesin biraz
ilkönce bunları yap sonra tekrardan bişeyler düşünürüz:)

yaa illaki taşıyacaksınız konuyu değil mi? Burda kimse cevap vermiyor diyorum anlatamıyorum ya

Aynı sorun benimde sol tarafımda var omuzum kolum kopuyor sanki bugün bütün gül kolumun içimdeki damarları çıkarıp koparmak istedim
sırttaki o kulunçta var herşey varda var ne olacak bilmiyorum bende

ama ilk önce bir masaja gitmeni öneririm en azından oradaki kulunçları iyice ezdir
hamama git kasların gevşesin biraz
ilkönce bunları yap sonra tekrardan bişeyler düşünürüz:)

Evet iyi bi masöz arıyorum, sizin önereceğiniz bi yer var mı? Size de geçmiş olsun

önemli not: sevgili modlar konuyu lütfen taşımayın, taşıdığınız yere kimse bakmıyor cevap gelmiyor, bu da bir dert değil mi sonuçta biraz kalıversin burda ? :dua:

Merhaba, 2 yıl önce boyun düzleşme teşhisi kondu bana. İşe başladığımdan beri de ağrılarım artınca 5-6 ay önce bi ay boyunca fizik tedaviye gittim ama hiçbir işe yaramadı. Şu anda da aylardır geçmeyen sağ kürek kemiğinin orda kulunç gibi çok feci bi ağrı var, tüm sağ koluma vuruyor, omzumu oynattıkça kütür kütür oynuyor.
Kürek kemiğinin ordaki ağrıya miyofasiyal ağrı diyolar sanırım, kas düğümlenmiş, bende internetten biraz araştırdım bildiğimiz kulunç yani :) Bi iğne vurdu bu geçirmezse gel antidepresan verelim dedi ama gitmedim antidepresan istemediğim için, vurduğu iğne de işe yaramadı.
Çok fena acıyor o nokta, ayrıca iş yerinde sürekli masa başındayım sağ kolumla klavyeye yazarken mouse tutarkan de çok acı veriyor bana, serçe parmağıma kadar geriliyo heryerim.
Prp tedavisi diye bişey çıkmış kendi kanıyla tedavi ediyolarmış hiç yaptıran var mı?
Ben hacamat ya da kuru iğne tedavisi yaptırmak istiyorum, masaj da olabilir, Ankara'da önerebileceğiniz yerler var mı? Bide kadın olursa daha iyi olur .
Yoga-pilates yapıyorum, kas gevşetici kremler haplar vs hiçbiri fayda etmiyor. Çok canımı acıtıyo bu kulunç ,sürekli bi sertlik bi batma var sağ kürek kemiğimde, hiçbişey işe yaramıyor
Geçmiş olsun canıımm.
Bende bu lanet ağrıyı üç yılı aşkındır çekiyorum maalesef ve keain bir çözüm bulamadım. İpne ilaç fizik tedavi bende de işe yaramıyor. Ama duruşun çokk önemli , onu düzeltmeden sağlıklı sonuçlar alamazsın. Anladığım kadarıyla işin bilgisayar başı ve hareketsizlikten , boynunu öne doğru eğmekyen kaynaklı ağrı yapıyor. Ben evde spor yapmaya çalışıyorum , faydasınıda gördüm . Dik duruş yeleği aldım. Kupa , sülük , hacamat yapan bir arkadaşım var çok faydasını göreceksin dedi birde onu deneyeceğim inşallah ramazandan önce . Sende mutlaka iyi araştır her hacamat yapıyorum diyene gitme ki merdiven altı kuruluşlar , sağlıksız koşullarda Allah korusun mikrop kaparsın. Malesef tam anlamıyla geçmiyor ama dikkat ederek ağrıyı en aza indirmeye çalış...

Evet iyi bi masöz arıyorum, sizin önereceğiniz bi yer var mı? Size de geçmiş olsun[/QUOTE]

Ben kampanya sitelerine girip otellerdeki masajlara bakıyorum istersen sende oralardan bakabilirsin.
oteller bana daha güvenli geliyor nedense..

Geçmiş olsun canıımm.
Bende bu lanet ağrıyı üç yılı aşkındır çekiyorum maalesef ve keain bir çözüm bulamadım. İpne ilaç fizik tedavi bende de işe yaramıyor. Ama duruşun çokk önemli , onu düzeltmeden sağlıklı sonuçlar alamazsın. Anladığım kadarıyla işin bilgisayar başı ve hareketsizlikten , boynunu öne doğru eğmekyen kaynaklı ağrı yapıyor. Ben evde spor yapmaya çalışıyorum , faydasınıda gördüm . Dik duruş yeleği aldım. Kupa , sülük , hacamat yapan bir arkadaşım var çok faydasını göreceksin dedi birde onu deneyeceğim inşallah ramazandan önce . Sende mutlaka iyi araştır her hacamat yapıyorum diyene gitme ki merdiven altı kuruluşlar , sağlıksız koşullarda Allah korusun mikrop kaparsın. Malesef tam anlamıyla geçmiyor ama dikkat ederek ağrıyı en aza indirmeye çalış...

Çok teşekkür ederim.
Boynumu öne eğmiyorum aslında sırtım dik hep, başımda ekrana bakıyor direk ama kol pozisyonumu ayarlayamadım. Düzgün oturuyorum aslında ama masam yüksek galiba kolumu masaya koyduğum an ağrı artıyor. Sandalyemi yükseltsem sandalyenin kenar kolçaklar masanın altına girmiyor falan garip bi sıkıntım var :d

Bende evde youtube'tan yoga videoları yapıroum rahatlatıyor ama işe geldiğimde gene aynı ağrı. Siz ne sporu yapıyosunuz?
Arkadaşınız ankara'da mı acaba?

Evet iyi bi masöz arıyorum, sizin önereceğiniz bi yer var mı? Size de geçmiş olsun

Ben kampanya sitelerine girip otellerdeki masajlara bakıyorum istersen sende oralardan bakabilirsin.
oteller bana daha güvenli geliyor nedense..[/QUOTE]

Tamam bakıcam teşekkür ederim

Çok teşekkür ederim.
Boynumu öne eğmiyorum aslında sırtım dik hep, başımda ekrana bakıyor direk ama kol pozisyonumu ayarlayamadım. Düzgün oturuyorum aslında ama masam yüksek galiba kolumu masaya koyduğum an ağrı artıyor. Sandalyemi yükseltsem sandalyenin kenar kolçaklar masanın altına girmiyor falan garip bi sıkıntım var :d

Bende evde youtube'tan yoga videoları yapıroum rahatlatıyor ama işe geldiğimde gene aynı ağrı. Siz ne sporu yapıyosunuz?
Arkadaşınız ankara'da mı acaba?

oteller bana daha güvenli geliyor nedense..

Tamam bakıcam teşekkür ederim[/QUOTE]
Yokk canım ben kayserideyim ... Plates , boyun egzersizleri benim yaptığım... Amatörce yani :)

Kineziterapi ile Boyun, Bel, Skolyoz, Eklem, Diz, Ayak, Kalça, Omuz, Sirt Tedavileri. Ameliyatsız, İlaçsız ve İğnesiz.

BOYUN TEDAVİLERİ
  • Servikal omurga tedavisi
  • Servikal dejeneratif disk hastalığı tedavi
  • Fıtıklaşmış boyun, göğüs ve Lomber omurga tedavisi
  • Servikal omurganın çıkıntı
  • Omurga kırıkları sıkıştırma sonrası rehabilitasyon
  • Rehabilitasyon ve yaralanma sonra kurtarma
  • Cpondiloartroz omurga tedavisi

BEL TEDAVİLERİ

• Sakral lomber osteoartrit tedavisinde
  • Alt sırt ağrısı, kürek kemikleri, boyun ağrısı arasında ağrı tedavisi
  • Bel fıtığı tedavisi
  • Lomber tedavisinde
  • Lomber dejeneratif disk hastalığı tedavi
  • Siyatik tedavisinde
  • Lomber çıkıntı tedavisinde
  • Lomber spondilesis tedavisinde
  • Siyatik belirtileri ve tedavisi
  • Bel ağrısı tedavisi

SKOLYOZ TEDAVİLERİ

• Kifoz, lordoz ve duruş tedavisi
  • Lordoz / Hiperlodoz tedavisi
  • Kifoz / Hiperkifoz tedavisi

EKLEM TEDAVİLERİ

• Germe ve dirsek eklemde ağrı tedavisi
  • Dirsek eklem tedavisi
  • Bursit dirsek eklem tedavisi
  • Epikondilitte ve tedavi için sıra dışı yaklaşımı
  • Tedavi Osteoartrit eklemlerin osteoartrit tedavisi için alışılmamış bir yaklaşımdır
  • Ortak endoprotezde, ortak sonra sonrası rehabilitasyon

DİZ TEDAVİLERİ

• Diz ağrıları etkili tedavisi
  • Bursit dizde tedavisinde
  • Diz eklemleri osteoartrit tedavisinde
  • Diz artrit tedavi
  • Diz eklem tedavisi
  • Tedavi Osteoartrit eklemlerin osteoartrit tedavisi için alışılmamış bir yaklaşımdır

AYAK TEDAVİLERİ

• Ayak bileği eklemin artrit tedavisi
  • Ayak bileği osteoartrit tedavisinde
  • Ayak bileği: hastalık ve tedavi
  • Ayak topu ağrı

KALÇA TEDAVİSİ

• Kalça eklemi ağrı
  • Tedavi Osteoartrit kalça ve Kalça eklemi
  • Kalça eklemi artrit tedavisi
  • Kalça eklemi tedavisinde
  • Kalça protezi sonrası rehabilitasyon

OMUZ TEDAVİLERİ

• Ağrılı omuz eklemi
  • Bursit omuz eklem tedavisi
  • Omuz eklem ağrıları tedavisinde
  • Omuz eklemi artrit tedavisi
  • Omuz eklemi osteoartrit tedavisinde

SIRT TEDAVİLERİ

• Torasik omurga ağrı tedavisi
  • Tedavisinde torasik fıtığı
  • Torasik omurga tedavisi
  • Osteochondrosis, tedavi ilaç ve iğne olmadan
  • Torasik omurga osteochondrosis: egzersiz ağrı karşı

Son düzenleyen: Moderatör:

selamlar

selamlar , cok zaman olmus sız yazalı ama çözum alabıldınız mı ? gecen cuma aynı sıkayet ıle gıttım doktora . sol kolumu kullanamıyordum .. sag el hep maouse da , solda masada klavyeye uzanır vazıyette.. sırtımın tamamını kulunclar kaplamıs doktor ılk anca tutulmayı acmak ıcın ıgneler yaptı , ve 4-5 seans devam edıcez dedı .. yararı oluyor mu ? nasıl çözum buldunuz , yorumlarınızı yazarmıısnız ? gercekten cok agrılı bır surec oldu benım ıcın .

selamlar , cok zaman olmus sız yazalı ama çözum alabıldınız mı ? gecen cuma aynı sıkayet ıle gıttım doktora . sol kolumu kullanamıyordum .. sag el hep maouse da , solda masada klavyeye uzanır vazıyette.. sırtımın tamamını kulunclar kaplamıs doktor ılk anca tutulmayı acmak ıcın ıgneler yaptı , ve 4-5 seans devam edıcez dedı .. yararı oluyor mu ? nasıl çözum buldunuz , yorumlarınızı yazarmıısnız ? gercekten cok agrılı bır surec oldu benım ıcın .

Merhaba ben hala çözüm bulamadım maalesef kulunç olduğu yerde duruyor ve sağ elime kadar ağrıtıyor. Siz hangi şehrdesiniz nereye gittiniz? Tedavi yöntemlerini de araştıramadım iş güç derken yogunluktan fırsat bulamadım

X