Dava açabilir miyim ?

damlacross

Savaşacağım tek şey içimdeki diğer ben...
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2018
1.239
4.980
Kızlar bir araba aldım exper yaptırdım experde bir problem çıkmadı fakat daha bineli 2 ay oluyor araç hararet yapıp motor arızası verdi yolda kaldım çekici ile sanayiye çekildi aracın motoru idareten yapılmış işlem görmüş kısacası kenarlarına vida ile farklı şeyler yapmışlar usta bile şaştı kaldı sende patlamış bu araba diyor yaklaşık yüz binlik masrafı çıktı şimdi ben bu satıcıyı ayıplı mal satmaktan dava edebilir miyim ?
Bilgisi olan lütfen yardımcı olsun satıcı ile konuşsun ne yapıyorsan yap diyor adam bana

Açabilirsin ama kazansan bile tahsil ettiğin zaman eline geçen para zararını karşılar mı düşünmen lazım. Yasal faiz işler ama gerçek enflasyon daha yüksek. Süreyi sallıyorum 5 sene sonra eline geçen para araba almana yetmeyecekse pişman olur musun? Gerisini bi avukattan öğrenmen lazım tabi.

Peki arızaya bakan usta güvenilir mi ?
Eski bir arıza olduğunundan kesin emin mi ?

DAva açma hakkına tâbi ki sahipsiniz
İyi bir avukat bu sorunu çözer

Experiniz eğer ki önde gelen firmalardan biri değilse başınıza gelmesi çok olası durum.
Sonuçta siz götürdünüz ve bilerek aldınız.
Bu durumda satıcının bir suçu yok, aldığınız araç sıfır değil ve güvendiğiniz kurum expertiz olduğundan, dava açabileceğiniz o olur.
Aracı devralırken, imzaladığınız kağıdın arkasına ya da altına ekstra bir not düşüldü mü baktınız mı?
Muayenesi yaptırıp kendim kabul ediyorum gibi ibare var mıydı?

Bence başka bi tamirciye daha götürün, ustanın sizi çırpmak isteme durumu da var gibi yüz bin nedir…

Aynısı kuzenimin başına geldi 300 bin masraf ne ekspertiz ne satan adam kabul etmiyor dava açtı ama sonuç çıkacak mı muamma onunda iki ay da motor arıza verdi meğer ekspertizde temiz çıksın die motorun üzerine bı tozlama yapıyorlarmış inşallah olumlu sonuç alırsınız

Bakalım faturalım mevcut avukatım kazanırız her türlü diyor

yüz bin nedir? sıfır motor mu takacak arabaya arabanın kendi servisine götürün arabayı. abimin basına da gelmisti bu. dava süreci zararı karşılamıyordu ve çok uzundu. dava süresince de arabayı satamıyordu. o yüzden abim hüç uğraşmadı başkasına sattı arabayı

Evet sıfır motor ve usta el emeği içinde 100 bin hepsi

Araç ikinci el dahi olsa satıcının ayıptan sorumluluğu vardır. Dava açmalısınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…