Damarda direnç , lütfen yardım edin ! Hamileler okumasın (hassas)

Nurnil6

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2024
5
3
29
Herkese merhaba konum biraz uzun okuyan herkese teşekkür ederim .28 yaşında doğal yollardan 2023 Mayıs ayında hamile kaldım, ilk 3 ay bulantısız harika bir hamilelik geçirdim 2li testim temizdi, 22. Haftada detaylı ultrasonda bebeğin karnının 2 hafta geriden geldiği söylendi , doktor yatış istedi . Tabi kabullenmedim ilk gebeliğim başka hastanelere gittik , herkes aynı şeyi diyor . Kadın doğum doktorları ilgilenmeyip perinatolojiye gönderiyorlar . Mecbur yattım araştırmaya başlandı. O aralar da ayaklarımda bir ödem var 38 numaraya ayağım 41 oldu daha 5. Aydayız. Yattığım süreçte doktorlar gelişim geriliği olduğunu bununda damarlarımda dirençten kaynaklı olduğunu söylediler . Tansiyonumu 29. Haftaya kadar ölçtük sorun yoktu. Bebeğim 22. Haftada 350 gram 29+3te doğurduğumda 580 gramdı (siz düşünün geriliği) o halde ne savaşlar verdik . O doğmak ben doğurmak için…en sonunda tansiyon yükseldi , bebeğin hareketleri azaldı. beneğim doğdu peçete üstüne koymuşlardı çok küçüktü 5 ay hastanede kaldı. 4 ayın sonunda pulmoner hipertansiyon diye lanet bir hastalığa tutuldu vefat etti . 2 ay oldu ben mental olarak çok kötüyüm . Bu durumları yaşayan oldu mu ?
Tekrar ne zaman hamile kalınır ? Hangi doktorlara gitmeliyim ? Biraz kiloluyum bu engel mi ? Kan pıhtılaşması neden olabilir dediler . Birde aklıma tetanoz aşısı geliyor :KK43: yardımınza ihtiyacım var

Mental olarak kötü olduğunuzu söyleyip yine hamile kalma telaşına düşmüşsünüz…
Yahu biraz dinlen acını yaşa biraz sende rahmin de toparlansın…

Şu sitede kürtaj olup hemen ertesi ay hamile kalmak isteyenlerin ısrarını anlamıyorum, psikolojik olarak hazır değilsiniz neden bu ısrar?

Hemen yapacağımı kim söyledi , sezaryenin üstüne 1 sene yapmak zaten iyi değil . Üstelik ağır antidepresan kullanırken çocuk yapmayacak kadar kendimdeyim . Allah size yaşatmasın, insan uzaktan ne kadar kolay eleştiriyor değil mi ? Başına böyle şeyler gelenler neler yaptı bilmek istedim bu süreçte ? Üstelik bir sonraki çocuğuma daha sağlıkla kavuşmak için araştırmalar yapıyorum. Umarım cevabım sizi tatmin eder

Mental olarak kötü olduğunuzu söyleyip yine hamile kalma telaşına düşmüşsünüz…
Yahu biraz dinlen acını yaşa biraz sende rahmin de toparlansın…

Şu sitede kürtaj olup hemen ertesi ay hamile kalmak isteyenlerin ısrarını anlamıyorum, psikolojik olarak hazır değilsiniz neden bu ısrar?
Üstelik ben 350 gramdan 580 grama kadar bebeğimi doğurmak için aylarca hastanede yatan, 5 ay sütünü yavrusuna pompalayan biriydim , kürtaj olmadım ! Bebeğimi Allah aldı

Hemen yapacağımı kim söyledi , sezaryenin üstüne 1 sene yapmak zaten iyi değil . Üstelik ağır antidepresan kullanırken çocuk yapmayacak kadar kendimdeyim . Allah size yaşatmasın, insan uzaktan ne kadar kolay eleştiriyor değil mi ? Başına böyle şeyler gelenler neler yaptı bilmek istedim bu süreçte ? Üstelik bir sonraki çocuğuma daha sağlıkla kavuşmak için araştırmalar yapıyorum. Umarım cevabım sizi tatmin eder

Pardon ya siz ne zaman hamile kalınır derken niyet etmek için sormuşsunuz ben deniyoruz ne zaman hamile kalırım diye anladım çok özür dilerim çok

Merhaba. Bende rahim ağzı yetmezliği var. Bebeğim 13 haftalikken vajinal serklaj yapıldı ve sata göre 23+2 gelişimine göre 24+4 haftalikken maalesef doğum başladı. 600 gram doğdu. 25 gün çok güzel ilerledi ama 26. Gün sepsise yakalandı 10 gün savaştı 5 defa kalbi durdu. 35. Gün kaybettik.

Serklajdan dolayı sürekli yatıyor sadece lavanta kalkıyordum. Bundan dolayı 6 ayda 20 kg almıştım. 30 nişanda defnettik. 31 mayısta hiç regl olmadım 62 gün olmuştu doğumdan itibaren. Dra gittim hamile olduğumu öğrendim. Kiloluyum ve şeker de var. Normalde de vardı. İnsülin kullanıp diyet yapıyorum. Sorun yok şimdilik bebegim de sağlıklı görünüyor şu ana kadar. 12. Haftadayim.

Başınız sağolsun, Rabbim tekrarını yaşatmasın..
Ben 2 damarda direnç yaşadım. Preklampsi ve hellp sendromu geçirdim. Aynen 38 no ayaklarım 42 erkek terligine sığmadı. Protein kaçağı, trombosit düşüklüğü vs.. Tesadüfen konuda tezleri olan bir hocaya perinatolog denk gelerek kurtulduk.. Coraspin ile sıkı takiple bir daha hamilelik gecirebilecegimi söylemişti..

Prof. Dr. Selahattin Kumru ismi.. Başka bir gebelik geçirmedim doğumdan sonra, kişisel tercih olarak..

X