Saç Bakım Ürünleri Dalan El Yapımı Zeytinyağlı Sabun

athena

Goddess of Wisdom
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2013
6.523
24.153
Bu sabunu markette uzun araştırmalarım sonucu fark ettim. Üzerinde %100 doğal zeytinyağıyla el yapımı geleneğine uygun olarak üretilmiştir yazıyor. Kepeğe ve de saç dökülmesine iyi geliyormuş. Zaten aradığım bir üründü. Şampuandan önce uygulayacağım saçıma fakat nasıl? Komple saç diplerime uçlarına falan uygulayabilir miyim? Bir de 6 yaşındaki kızımın saçında da kullansam sorun olur mu? %100 doğal bir sabun.
Teşekkürler.

Bu sabunu markette uzun araştırmalarım sonucu fark ettim. Üzerinde %100 doğal zeytinyağıyla el yapımı geleneğine uygun olarak üretilmiştir yazıyor. Kepeğe ve de saç dökülmesine iyi geliyormuş. Zaten aradığım bir üründü. Şampuandan önce uygulayacağım saçıma fakat nasıl? Komple saç diplerime uçlarına falan uygulayabilir miyim? Bir de 6 yaşındaki kızımın saçında da kullansam sorun olur mu? %100 doğal bir sabun.
Teşekkürler.

Kimse cevap vermemis. Bende gecen marketten esim icin aldim bi bakim bizim kizlar ne yaznis dedim pek bisey bulamadim. Ama soyle bisey soyleye bilirim aktara kendime aldigim bitkisel sampuandan o zaman nisanlim olan esimede almak icin gittik aktarci kesinlikle satmadi ona mutlaka sabunla yikamasi gerektigini soyledi. Simdilik hacisakir in sabununu kullaniyor ama bu aldigim Dalan vucuda yada saca iyi gelirmi kullanici yorumlarini da merak etmiyor degilim. Iceriginde %100 zeytinyagi yaziyor.

Kimse cevap vermemis. Bende gecen marketten esim icin aldim bi bakim bizim kizlar ne yaznis dedim pek bisey bulamadim. Ama soyle bisey soyleye bilirim aktara kendime aldigim bitkisel sampuandan o zaman nisanlim olan esimede almak icin gittik aktarci kesinlikle satmadi ona mutlaka sabunla yikamasi gerektigini soyledi. Simdilik hacisakir in sabununu kullaniyor ama bu aldigim Dalan vucuda yada saca iyi gelirmi kullanici yorumlarini da merak etmiyor degilim. Iceriginde %100 zeytinyagi yaziyor.

Yok vallahi kimse cevap yazmıyor arkadaşım:KK43:
Evet %100 el yapımı, doğal zeytinyağlı yazıyor.
71 yıldır üretim yapılıyormuş.
Sabun yapabilmek için kendi zeytinyağlarını bile üretiyorlarmış.
Ben hatta defne sabununu da alacaktım da bir bunu deneyeyim, iyi gelirse onu da alırım değişikli kullanırım dedim.
Ben bu sabunu şampuandan evvel kullanıyorum canım.
Daha sonra çam terebentin kattığım şampuanımla yıkıyorum saçlarımı.
Bir de merak ediyorum 6 yaşındaki kızımın saçlarını da yıkayabilir miyim bu sabunla? Ne kadar erken başlarsan bakıma, o kadar iyi değil mi?
Dilerim, bilen birileri bizleri aydınlatır bu konuda:)

Yok vallahi kimse cevap yazmıyor arkadaşım:KK43:
Evet %100 el yapımı, doğal zeytinyağlı yazıyor.
71 yıldır üretim yapılıyormuş.
Sabun yapabilmek için kendi zeytinyağlarını bile üretiyorlarmış.
Ben hatta defne sabununu da alacaktım da bir bunu deneyeyim, iyi gelirse onu da alırım değişikli kullanırım dedim.
Ben bu sabunu şampuandan evvel kullanıyorum canım.
Daha sonra çam terebentin kattığım şampuanımla yıkıyorum saçlarımı.
Bir de merak ediyorum 6 yaşındaki kızımın saçlarını da yıkayabilir miyim bu sabunla? Ne kadar erken başlarsan bakıma, o kadar iyi değil mi?
Dilerim, bilen birileri bizleri aydınlatır bu konuda:)

Cocuk icin birsey diyemem. Ilk yikamalarda sac alisana kadar kece gibi oldugundan yada kiminin sacina dokundugundan pek ic acici yorumlar okumadim. Komilinin zeytinyagli olanini onerenler olmus turuncu kapaklisini falan. Ayrica cam terebentinli sampuan bnde kullandim cok iyi geldi saclarima ama suan yasadigim sorun farkli bi durum nisan ve dugun zamani saclarim cok yiprandi boyadan kestirdim ama cansiz kuru kiriklar var ve zor aciliyo hamileligin de etkisi var mi bilemiyorum.

X