Kontakt Lens Dakota Johnson Göz Rengi Gibi Doğal Bir Mavi Renkli Lens!

Cicole

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2015
16
1
35
Merhaba arkadaşlar aslında Miranda Kerr diye açacaktım fakat en çok şu sıralar popüler olan isimden başlayarak ve birazda sizlerin dikkatini çekerek bilgilerinizden yararlanmak adına bu konuyu açtım! Ben öyle bir mavi renkli lens arıyorum ki aynı Miranda kerr in veya Dakota Johnson göz rengi gibi olsun! İnanın o kadar çok şey okudum ki (Türkçe-İngilizce) ama bir türlü bir karara varamadım.. En sık geçen isimler Solotica ve ardından Desio. Solotica da Grafite, ice topazio (hidrocor) Desio da ise icy blue ve mint touch lensleri çok sık geçiyor. Benim gözlerim koyu kahverengi ama çok çok koyu değil arada bir ışıkta bal rengini almışlığı var. Dış haresi zaten çok çok koyu lacivert. (biliyorum garip..) Göz çapım büyük en büyük olan 8.6 bana tam geliyor. Tüm bunların sonunda o kadar kararsızım ki inanın en son laser teknolojisi ile kahve renk pigmentinin kırılarak maviye döndürülmesi haberini gördüğümde çok sevindim! Evet Allah vergisi ama ben kahve rengini sevmiyorum ve yüzüm o kadar beyaz ki iki koca leke gibi duruyor ve inanın bu tabiri çevrem yapıyor. Birde makyaj yapmayı sevmiyorum ve bence mavi renkli gözün makyaja hiç ihtiyacı yok (bence tüm renkli gözlerin ihtiyacı yok..) Burada fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim ^.^ Kocaman öpücükler!
DJohnsonLife (55) (2).jpg

Yanıtın için teşekkür ederim canım ^.^ Topazio ya baktım ama iç haresindeki o sarılığı hiç sevmedim... Zaten gözüm kahverengi hare gibi duruyor yani o sarılığı yapmasalardı iyiydi birde youtbeu da bir bayan takmış onda çok çiğ duruyor... Bilemedim ah görmeden çok zor karar vermek.... :KK43:

Yanıtın için teşekkür ederim canım ^.^ Topazio ya baktım ama iç haresindeki o sarılığı hiç sevmedim... Zaten gözüm kahverengi hare gibi duruyor yani o sarılığı yapmasalardı iyiydi birde youtbeu da bir bayan takmış onda çok çiğ duruyor... Bilemedim ah görmeden çok zor karar vermek.... :KK43:
Evet o sarılığı var maalesef.. Ama diğer lenslerde de Dakota'nın rengi yakalanamaz sanmıyorum, çok bayağı durur. Yine en yakını topazio gibi, belki iris rengine göre quartzo da olabilir ama topazio yakın gibi duruyo.. :) Ya da solotica azul'a bakabilirsin, onda sarılık yok diye biliyorum :)

Evet o sarılığı var maalesef.. Ama diğer lenslerde de Dakota'nın rengi yakalanamaz sanmıyorum, çok bayağı durur. Yine en yakını topazio gibi, belki iris rengine göre quartzo da olabilir ama topazio yakın gibi duruyo.. :) Ya da solotica azul'a bakabilirsin, onda sarılık yok diye biliyorum :)

Evet topazio aslında birazcık daha soluk olsa haresiz olsa çok cici olacak örneğin desio nu icy blue su çok güzel ama bir yapaylık var boyamasında solotica doğal ama renkler çok cırt... Azul a baktım ve bana göre çok kuvvetli bir mavi.. Ben daha soft durabilecek bişi istiyorum. Şuanda freshlook un haresiz mavisini kullanıyorum emin ol bakanlar kendi rengi mi diyor çünkü çok belli belirsiz. Ama rengi ne yazık ki soft bir mavi değil pastel mavisi gibi... Elbette boyamasının aralarından da kahveler çok çıkıyor...

Solotica da sık sık grafite rengini duyuyorum mavi duruyor filan diye ama bilemedim 2014 de boyaması değişmiş artık maviye bakıyormuş filan diyor internette ama emin olamadım bir çok gözde maviye çalıyor bir tanesinde baktığımda bayağı koyu duruyordu :/ Keşke bir teknoloji olsa direk göz rengini sık sık değiştirebilsek acısız. Hatta saçları da.. Hiç zarar vermeden. Jetgiller misali ^.^

Desio'ların bence de boyaması kötü.. Diğer markalara da baktım ama içime en çok sinen Solotica oldu. Gerçi daha kullanmadım, freshlook gümüş grisi kullanıyorum şu anda süresinin dolmasını bekliyorum. Çevremdekiler çok yakıştırıyo ama bana göre pek de doğal durmuyo.. Solotica Grafite de hafif füme rengine kaçıyo sanki, ama yine de tercih edilebilir :) Senin istediğin maviye en yakını topazio gibime geliyor ama :) Sarı hare de aslında kötü durmuyo, doğallık katıyo daha ziyade :) Denemeni tavsiye ederim, ben de almayı düşünüyorum :)

Her göz farklı sanırım yani benim gözlerim de koyu kahverengi ama çok koyu değil ve bazı renkler (yeşil tonlarının hiç biri bana olmuyor) hiç olmuyor sadece mavi tonlarını deneyebiliyorum. Lenslerin dışındaki hare pek sorun olmuyorda içlerindeki hareden hiç hoşlanmıyorum çünkü gözlerim iri ve iç hare bir bombelik verip fırlayacakmış gibi duruyor. Zaten iç boyamasını seyrek yaptıkları için gözümün kahvesi çıkıyor al sana doğal hare :KK70: Birde solotica nereden alınıyor güvenli bir türlü bulamadım. Hidrocor serisi bana en doğal görüneni geldi ve hidrocor da topazio da varmış yeni çıkmış ama hiç kimse takmamış hidrocor topazio yu.. Ondan hiç bilemedim. Grafite işte dediğin füme durabiliyor ama bir çok insan boyaması maviye dönüştü demiş. Quartzonun da boyaması değişmiş sanırım. Keşke desio biraz daha gerçekçi bir boyama türünü kullansa...

Her göz farklı sanırım yani benim gözlerim de koyu kahverengi ama çok koyu değil ve bazı renkler (yeşil tonlarının hiç biri bana olmuyor) hiç olmuyor sadece mavi tonlarını deneyebiliyorum. Lenslerin dışındaki hare pek sorun olmuyorda içlerindeki hareden hiç hoşlanmıyorum çünkü gözlerim iri ve iç hare bir bombelik verip fırlayacakmış gibi duruyor. Zaten iç boyamasını seyrek yaptıkları için gözümün kahvesi çıkıyor al sana doğal hare :KK70: Birde solotica nereden alınıyor güvenli bir türlü bulamadım. Hidrocor serisi bana en doğal görüneni geldi ve hidrocor da topazio da varmış yeni çıkmış ama hiç kimse takmamış hidrocor topazio yu.. Ondan hiç bilemedim. Grafite işte dediğin füme durabiliyor ama bir çok insan boyaması maviye dönüştü demiş. Quartzonun da boyaması değişmiş sanırım. Keşke desio biraz daha gerçekçi bir boyama türünü kullansa...
Benim de gözlerim aynı senin anlattığın gibi, dolayısıyla yeşil lens kullandım ama pek göstermedi kendini, bi garip durdu.. Ben çok araştırdım, http://www.lensoptik.com.tr/ sitesinden alcam, istediğin marka lens solüsyonun da yanında gönderiyolar çünkü, bana makul geldi. Ben NC almayı düşünüyorum ama hidrocor konusunda da kararsızım, acaba hangi seri daha güzel ve doğal görünüyor bilemedim.. Hidrocor topazio ve quartzo görsellerine internetten bakabilirsin, ayrıca youtube'da videoları da var :) Youtube'daki bu kanala bak http://www.youtube.com/user/LentesOnline Nerdeyse tüm Solotica lenslerini deneyip göstermiş :)

Ah evet baktım bende o siteye sanırım satış yaptığı için hepsini denemiş hatta hidrocor topazio yu da denemiş neden bilmiyorum içinde hare olunca komik geliyor. Ama ben Michelle Phan ın Miranda Kerr makyajındaki solotica rengine bayıldım ama bir türlü bulamadım adını sordum da ama kimse cevap vermedi :KK43: Lens optik sitesine baktım yalnız tek bir lensin fiyatı 115 galiba iki tane alınca ikiye katlanıyor fiyat :/ Tabi birde benim gözler numaralı... Tanita tikaram lenslerine pahalı diyordum birde soloticalar onu sollar geçer...

Ah evet baktım bende o siteye sanırım satış yaptığı için hepsini denemiş hatta hidrocor topazio yu da denemiş neden bilmiyorum içinde hare olunca komik geliyor. Ama ben Michelle Phan ın Miranda Kerr makyajındaki solotica rengine bayıldım ama bir türlü bulamadım adını sordum da ama kimse cevap vermedi :KK43: Lens optik sitesine baktım yalnız tek bir lensin fiyatı 115 galiba iki tane alınca ikiye katlanıyor fiyat :/ Tabi birde benim gözler numaralı... Tanita tikaram lenslerine pahalı diyordum birde soloticalar onu sollar geçer...

Numaralıları tabi daha yüksek, fiyatlar da neredeyse heryerde aynı. Bu lensoptik güvenilir tavsiye ederim, istediğin marka solüsyon hediyesi de var :) Videoyu da izleyim bakim neymiş rengi :)

Cnm videonun altındaki açıklamada yazıyo, natural colours crystal bunlar :)

İnanmıyorum gerçekten yazıyormuş... Yalnız o crystal bende asla öyle durmaz :/

Yok ben direk mavi gri gibi soft mavi olabilecek bir renk arıyorum. Yani cırt durmayacak :/ birde gözlerim çok koyu kahve değil orta koyulukta ama kesinlikle açık renkte değil :/ ondan bayağı bir sıkıntı :/ of.....

Birde şunu buldum bunun içinde solotica nın azulu kullandığını yazıyor ama bu bildiğimiz azul gibi durmuyor :/

Cidden doğru lensi bulmak çok zormuş keşke bunların demosu şöyle 1-2 tl gibi bişi olsa denesek baksak...

Quartzo rengi herkeste farklı duran bir renk yani kimisinde mavi kiminsinde yosun hiç anlamadım gitti :) İkisini de denediğinde yorumlarını bekliyorum canım ^.^

X