daha özguvenli nasıl olunurr?

Tamalya

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
153
40
26
Arkadslar kişi kendi değerini nasıl belirler ilişkilerde manipülasyona uğramamak için ne yapmalı? Yani ben mesela cicek almadi diyelim ya da Bi beklentimiz söyleyeceğim hani kırılır mı üzülür mü diye söyleyemiyorum bide küçük şeylerle mutlu olduğum halde hiç benim için özel birseyler yapılmadı bakış acımı nasil değiştirebilirim tavsiyelerinizi ihtiyacım var. Herkese anlatıyorum ama herkes farklı yorumluyor. Biraz iyi niyetli birisiyim bu arada tavsiyelerinizi bekliyorum

bunlar taktikle olmuyor ya.. seven insan yapıyor zaten sizin istemenize, belli etmenize gerek kalmıyor. manipülasyona da hayatta uğramam çünkü genelde manipülasyonu ben yaparım. o yüzden tüm eski sevgililerim beni iyi hatırlar kfkdk çakal olmak lazım galiba biraz. bir de hiçbir zaman, hiç kimseyi kendinden daha öncelikli bir konuma koymayacaksın. kimse sizdeki değerinden emin olmasın. ama dediğim gibi galiba bunlar taktikle olmuyor, içinde olması lazım

Hep gün sonunda ben üzülüyorum hayatta hep bir şeyleri ben dile getiriyorum herkesi mutlu ediyorum sevgililik konusunda Bi çikolata ile mutlu olacak biriyim ama hep gün sonunda ben ağlıyorum aslında neyi hak ettiğimi biliyorum fevri noktam şu direkt söylüyorum karşı tarafa. Ne güzel ben hiç manipülasyon yapamam içimde hep iyi kız var bu beni çok üzüyor artik

kuzum zaten sen söyledikten sonra yapan adamı da biz zahmet koy kapının önüne. seven, değer veren insanlar neler neler yapıyor.. kendinde de görme sorunu.. belli ki yanlış insanları almissin hayatına. sen ne kadar iyi kız olursan, ne kadar kücük seylerle mutlu olma peşine düsersen o kadar yoksun bırakırlar ilgiden. ama doğru insanı bulmak önemli sanırım. sana değer veren insan böyle hissettirmez asla seni. kimseyi de üzmekten çekinme.. sen kaldırabiliyorsan, onlar da kaldırabilir.

Küçük şeylerle mutlu olanlardan büyük şeyler esirgenir derler. Beklentilerinizin küçük olmasına rağmen karşılanmaması extra üzer, eğer karşınızda ki kişi sizi gerçekten seviyorsa zaten sizin dile getirmenize gerek kalmıyor. Heee arada ufak hatırlatmalar oluyor yine tabi Belki de beklentilerinizi bu denli küçük göstermemeniz gerekiyordur

Ay hiç sevmem çiçek meselesini, bana çok yapmacık geliyor. Kocam da çiçek alacağına marul,.maydonoz alsın Şaka bir yana bana değer verdiğini sözlerle, çiçeklerle değil, yaşattıklarıyla hissettirsin.

Ama bana dediği seni ne mutlu eder ben bilmiyordum o yüzden yapmamışım diyordu mesala sonradan yapacm dedi .Bu doğru mudur? Ben yapma artık demiştim o da içimden gelerek yaparım zaten dedi

ay kendimi gördüm bir an

Ama bana dediği seni ne mutlu eder ben bilmiyordum o yüzden yapmamışım diyordu mesala sonradan yapacm dedi .Bu doğru mudur? Ben yapma artık demiştim o da içimden gelerek yaparım zaten dedi
son yazdigin konuda da dedim bu kisi arkadasin degil sensin diye. bu mesajindan anladim ki doğru cikti.
oncelikle devamli kendisinin cok cok iyi oldugunu iddia eden kafa yapisi sorunlu bir kafa yapisidir.
küçük şeylerle mutlu olduğum
iyi niyetli birisiyim
herkesi mutlu ediyorum
ben hiç manipülasyon yapamam
genelde orta yas ustu vardir öyle kadinlar, sen de gormussundur. "en kötü özelliğim herkesi kendim gibi iyi niyetli sanmam" falan derler. valla uzaktan bakinca oyle gorunuyorsun.
oncelikle iyi de olsa kotu de olsa kendini bir tani, oldugun halini bil. inan ki cooook daha iyi olur kendini taniman.
ikinci olarak gecen konuda arkadasin diye yazdigin gibi cicek kavgasi mi ediyorsun iliskinde? bu ne kadar cirkin bir sey.
"bana sunu yap/bana sunu yap" deyip sonra "ben dedikten sonra ne onemi var ki" diye trip atmak saglikli bir sey degil.
yilllaaaaar önce daha önce hic kiz arkadasi olmamis, 4 erkek kardesiyle ayi gibi yasamis arap bir sevgilim vardi. ayaga kalkarken dizimden destek alir da kalkardiboyle bir kadin bilmemislik. ona hic "bana cicek al" demezdim ama kendi akliyla da yapabilecek biri değildi (ki oglak burcuydu, ne anlar) bir gun ona giderken buker yaptirmistim, "sana gelirken cok guzel bir koku duydum. saga baktim ali(diyelim) yok, sola baktim ali yok. meğer cicekten geliyormus" diye verdim. coook mutlu oldu. sonra mevsim gecislerinde mevsim cicegi almaya basladim "bakalim seninle ve askinla ilk ilkbahar nasil gececek" falan diye notlar yazardim..boyle boyle birbirimize cicek alip icine tatli notlar yazmak iliskimizin rutini oldu. ya da o zamanlar turgut uyar / cemal sureya falan cok severdim. mesela kafenin sigara icenler icin ayrilmis merdiven boslugunun kapisinda onu öpüp "kapi araliginda öptüm,solugundan öptüm siirini" soylerdim. vapura binsek vapurla ilgili bir siir ezberletir onu soylettirirdim:) boyle böyle o da kendisine koca bir siir kitabi aldi, az turkcesiyle okuyup bana uyan parcalarini ezberlemeye calisti falan.
yani iliskide birine kabak gibi "soyle yap boyle yap" demek ayri, tatli tatli yaptirmak ayri seyler. mesela yanimda sevgilim varsa asla su birikintisinde yürüyüp ayaklarimi islatamam. onlar tasirlar. arabadan asla inmem, onlar kapimi acarlar. anlayana kadar inmem :) ilk seferde aractan cikip beklerler ben hala inmeyince neden inmiyorum diye kapimi açınca "tesekkurler" deyip inerim.
bu hafta sevgilimle bir konsere gitmistik. dönüşte kocaman merdivenlerin oldugu bir parktan geciyoruz. ikimiz de cok yorgunuz. mesela beni tasi demedim "offf su koca merdiveni nasil cikacagim? keske bir isinlanma cihazim olsaydi beni buradan suraya taşisaydi" diye mirildandim. aldi mesaji taşıdı.
gibi gibi gibi
istediğin seyleri direkt soylemek yerine tatli tatli ima etmeyi dene.
ayrica seni mutlu etmek icin gayret gostermeyen kisilere emek harcama, kisa yoldan ayril - yenisini bul

Ben bayılırım çiçeğe. Sık sık alınsın isterim. Biraz zaman girse araya kendime çiçek gönderir “senin adına kendime çiçek gönderdim,bi daha beni yorma sen hallet ” diye not yazar onu da eşime atarım
Bi şey beğendiysem aldırmak istersem mesela giderim derim “ beni mutlu etmek ister misin?” Diye

İyi kötü yönlerimi de ifade edrim fevri birisiyim ama herkes bunu söylüyor saf iyi niyetlisin herkes bunu diyorsa demekki bir bildikleri var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…