Daha doğmadan öksüz ve yetim kalıcak

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar bir arkadaşımın kardeşi umursamaz bir hata sonucu kız arkadaşını hamile bıraktı kadın kesinlikle bebeği istemiyo dşürmek için elinden gelen herşeyi yaptı farkettiklerinde aldırma zamanı geçmişti. kadın benimle aynı haftalarda bikaç gün var aramızda ben bebeğim tutunsun diye 4 aylık hamileyken ameliyat masasına yattım o ise bebeğinden kurtulmak için yapmadığını bırakmadı bebek doğduğu zaman yetimhaneye vericekler benim aklıma başka şey geldi mademki bebeğini istemyosun onu senden çok sevecek bir aileye ver çevremde iki kişi var bebekleri olmayan ama onlar son kez denemek istediklerini söylediler bilmiyorum nasıl karşılarsınız ama bu minik melek doğar doğmaz yetimhaneye gidicek yetimhanenin şartları çok ağır oradan bebek sahibi olmak oldukça zor bu yavruya bir yuva arıyoruz onu kendi evladı gibi sevicek bir aile kadın aileyi görmek istemiyor olurda ilerde alırım diye ya bu konu hakkında ne söylenebilir bilmiyorum ama bizim gönlümüz el vermiyor insanların iki dakikalık hatasını bir can ödüyor uykularım kaçıyor çok üzülüyorum ama bu bebek için bişey yapmalıyız durumum müsayit olsa ben alıp ikiz gibi büyütücem ama mümkün değil fikirlerinizi bekliyorum nolur beni yanlış anlamayın.tepki almak istemiyorum düşüncesiz insalar yüzünden benim düşündüğüm o yavru

ay allahım bu nedir ya..
sinirlerim zıpladı valla..tutacan bunları basacan sopayı......nasıl bi şeydir bu...

Ana-baba nın (o kişilere bu kutsal kelimeleri yakıştıramıyorum bile) hatasını hep bu yavrucaklar çekiyor işte.
Rabbim gönüllerine kendi merhametinen bir damla da olsa damlatsın ne diyim

ya bu insanların anası babası yokmu..bunlara iyi bi yol gösterecek..canım istedi karşı koyamadım de yat kalk..üstüne hamile kal..eee ben bu çocuğu istemiyorum..evlensinler o zaman o masumun günahı ne..ömür boyu yetimhanelerde bi anlık zevkin çocuğu olarak mı yaşam sürdürecek bu çocuk...

bazen diyorumki kendi kendime seda isyan etme seda isyan etme
gelde etme ya ben olsun dıye 64 tane ıgne yedım ya negetıf sonuc aldım aglamaktan kendımı oldurmeye kadar götürdüm olayı
nası bi dunyada yasıyoruz ya benneyaptımki
ne günagı var o bebegın ya senağlama
hayata 1/0 yenık baslıyo senağlama
BANA VERSIN BEN BAKARIM YA
yuvaya vermesin lütfen senağlamasenağlama

çok üzüldüm ben çok isterdim ama daha 2 buçuk senelik evliyim kendi çocuğumuzu deniyoruz ve eşim nedense böyle şeylere çok karşı olmuyosa hiç olmaz evlatık asla diyo düşüncelerimiz uymuyor ama evlendim bir kere ayrılamam artık inşallah bebeğe çok güzel bir aile bulabilirsiniz

Allahım akıl fikir versin ne deyim.....
Böyle insanlara anne baba denmez ki...
İki dklık zevkleri için yaptıklarına bak o masumun ne günahı var pekiiii.......
Rabbim ıslah etsin böyle insanlarııı merhamet vicdan versin inş

Tabi bebek büyür kocaman adam olur sonra çıkar ararlar.Yani nasıl bir insan bunlar madem böyle bir hata yapınız bunun sorumlulunuda alın çok üzüldüm keşke yardımcı olabilsem düşünücem ne yapabilirim diye

arkadaşlar bir arkadaşımın kardeşi umursamaz bir hata sonucu kız arkadaşını hamile bıraktı kadın kesinlikle bebeği istemiyo dşürmek için elinden gelen herşeyi yaptı farkettiklerinde aldırma zamanı geçmişti. kadın benimle aynı haftalarda bikaç gün var aramızda ben bebeğim tutunsun diye 4 aylık hamileyken ameliyat masasına yattım o ise bebeğinden kurtulmak için yapmadığını bırakmadı bebek doğduğu zaman yetimhaneye vericekler benim aklıma başka şey geldi mademki bebeğini istemyosun onu senden çok sevecek bir aileye ver çevremde iki kişi var bebekleri olmayan ama onlar son kez denemek istediklerini söylediler bilmiyorum nasıl karşılarsınız ama bu minik melek doğar doğmaz yetimhaneye gidicek yetimhanenin şartları çok ağır oradan bebek sahibi olmak oldukça zor bu yavruya bir yuva arıyoruz onu kendi evladı gibi sevicek bir aile kadın aileyi görmek istemiyor olurda ilerde alırım diye ya bu konu hakkında ne söylenebilir bilmiyorum ama bizim gönlümüz el vermiyor insanların iki dakikalık hatasını bir can ödüyor uykularım kaçıyor çok üzülüyorum ama bu bebek için bişey yapmalıyız durumum müsayit olsa ben alıp ikiz gibi büyütücem ama mümkün değil fikirlerinizi bekliyorum nolur beni yanlış anlamayın.tepki almak istemiyorum düşüncesiz insalar yüzünden benim düşündüğüm o yavru

ne diyeyim ben şimdi ya..sözün bittiği yere geldim...
kurban olduğum allahım böylelerine niye çocuk verirsin...
isyan etmek istemiyorum...
yedi yıldır bizimde olmuyo...
o doktor senin bu doktor benim git gel yapmaktan bıktım psikolojim bu konuda çok bozuldu...
tedaviye ara verdim bundan dolayı....
bizler hamile kalmak için servet ödüyoruz ,kalmadık acılara maruz kalıyoruz,tedaviler sonuç vermediğinde psikolojimiz bozuluyo...
daha bu yollarda ne kadar gidip geleceğiz diye düşünüyoruz,bunların yaptığına bakın ya...:çok üzgünüm:

:kızgın: aslında yorum yapmayacaktım ama yine duramadım
bizim gibi çabalamıyorlarki kıymetini bilsinler o bebeğin

yok yetimhaneye falan vermesinler baksınlar bi şekilde yazık günah
o haltı yerken allahtan korkmamışlar bari şimdi korksunlar Çok üzgünüm çoook

allahım sen bebek hasretiyle yananlara ve bana ver hayırlısından..bu ne ya önce bir anlık zevk için yat sonrada hamile kal çocuğu at ne biçim bir vicdandır bu..o çocuktan kurtulacak ama vicdanından kurtulamayacak tabi vicdan varsa..biz uğraşıyoruzki bebişimiz olsunsenağlamasenağlamaama bazı kişilerin yaptığına bak..

insan bu konuda yorum bile yapamıyor allah doğacak o masm yavruya yardımcı olsun o dünyaya gelmeyi istemiyorki söyleyecek söz bulamıyorum yavrum benim günahsız kuzu

bende 4 yıllık evliyim ve okurken çok kızmdım ama aslında çok sözlücek ve yazıcak duygularım ve hayallerim var ama yazmıcam benim ki böyle bi imtihan onunkide öyle bir imtihan
rabbimin ona verdiği emaneti istemiyo o kişe ye duam
rabbim ona doğru yolu bulmayı nasip etsin inş

Son düzenleme:
Ya Rabbi sen insanlara akıl ve ahlak ver... bizim gibi hayırlı bi bebek için dua edenlerinde duasını kabul et

Ya aslinda boyle konularda yorum yapmak istemiyorum cunku kirici olabiliyorum.Ama bu durumda soylemek istedigim sudur..

Ben bosuna isyan etmiyorum bosuna sinirlenip insanlara kizmiyorum.

EVLiLiK ONCESi CiNSEL iLiSKi YANLIS iKi DAKiKALIK ZEVK iCiN NiCE BEBEKLER ÖLDÜRÜLÜYO SOKAGA ATILIYO NiCE GENC KIZLAR BU iLiSKiLER SONRASI ÖLDÜRÜLÜYO .YAZIK COK YAZIK...

sanırım yasal degıl...
afedersiniz ama köpekler bile daha iyi analık yapıyo agzında tasıyo yavrusunu.bı can bı ınsan yarınları karanlık tek sucu ne o annenın babanın keyfi sonucu olmak
belkı bı ısteyen hatta arayan bile vardır ama sanırım bu yasal degıl.artık bu ısın bı prosedürü var kafana gore yapamıyosun bı arastır ıstersen
Allah hiç bir bebeği bu duruma düşürmesin ben 25 yasındayım anneme babama ihtiyacım vara hala ya o???

kendi canıyla kanıyla hayat verdigi bebegi şimdi görmeden nasıl yaşayabilecek anlayamıyorum.bebegin ne suçu var.suç varsa beraberligi yaşayan kişilerde.onlar çekmeliler cezalarını....o masum bebek ya.ay inanın çok üzüntüdeyim.17 senedir evladım olsa diye yapmadıgım kalmadı, bunların yaptıgına bakın.kardeşim bu işi yapıyonuz da bari ne diye korunmuyonuz diyesim geliyoda.neyseeeee.....

kızıyorum boyle ınsanlarA BIRSEYLER YAPARKEN AKLIN NERDEYDI DICEM OLMUYCAK.
ama olan cocua oluyor ıste. bır oğlum var su an yasında esımde 3aylık hamısken ayrıldım baranı yanlız buyuttum yanlız dogum yaptım. esım hıc gormedı oğlumu gelmedıde gelmezde bılıyorum ıstemıyor aldırmadıgım ıcın ayrıldık. cokta guzel baktım oğluma sukur allaha allah yardım ettı bama. dogum yaptıgım ana kadar da calıstım halada dıdınıyorum .
izmirde yasıyorum ve ınan eger yasal olsa bu durum hemen alabılırım onuda cokta guzel bakarım oğlusuma kardes olur hıc sorun degıl ama yasal olmadıgını bılıyorum. yınede eger yasal olma ıhtımalı 1bıleyse versın bana canım ben bakarım.
ama bılıyorum kı yuzunu gorunce asla bırakamıycak pısman olcak bu sozlerınden dusuncelerınden baksın ben ona yardım edeyım tum masraflarını karsılayım besıgını gıysısını alıp yollarım elımdede cok var zaten bu sekılde yardım edebılırım ona. bence vazgecmesını bekleyın emınım onu gorunce cok sevecek.

arkadaşlar evlensinler diyeniniz olmuş bakın size hikayelerini kısaca anlatayım.kadın evli erkek evli erkeğin bir tane oğlu var ikiside eşlerinden boşanmak üzereyken tanışıyolar erkek oğlu için boşanmaktan vazgeçiyor kadının mahkemesi hala devam ediyor kocasının hamile olduğundan haberi yok adamın akrabasının evinde yaşıyor kadın gidicek yeri yok doğuma kadar bende kal dedim olmadı sonuçta nasıl güveniceksin benimde kocam var ve bir kızım var kısmetse ikincisi olucak.olay böyle adam karısına geri döndü bebeği istemiyolar çok istedi aldırmayı kendimi öldürürüm genede doğurmam dedi.nasıl bi vicdan nasıl bi düşünce benim uykularım kaçıyor doğumumuz bikaç gün arayla belkide daha önce olucak aynı haftalardayız hemen hemen ben kızımı ne zorluklarla büyüttüm hastalıklarına göğüs gerdim daha 18 yaşındaydım şimdi 21 yaşındayım rabbim bir melek daha nasip etti onu yaşatmak için ameliyat oldum şmdilik herşey yolunda elimde olsa ikiz gibi bakarım diyorum rabbim herşeyi yazmıştır o ne derse o olucak inşallah bu minik yavru şansıyla gelir bu vicdansız kadınla adama baba ana demez melek gibi bir aileye ana baba der.

X