D.k. Hapi Kullanmaya Baslayacak Olan Arkadaslar Bişi Sorucam

nefret

canım oğluşum kucagımda:)
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2007
1.016
4
44
Arkadaslar doum kontrol hapında hangini önerirsiniz ? doktora gidince hemen bitane yazıyolar test ffalan uygulamadan. bende korkuyorum yan etkılerı olurmu dıye. bazıları tuylenme falan yapıyormuş. zaten tuyluyum bide tuylenme yaparsa yandık artık. bilgi edinen arkadaslar bizimlede paylaşabilirmi acaba :uhm:

Benim doktorum test falan yaptıktan sonra yasmin önerdi.En az yan etkisi olan hap buymuş.5 aydır kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım.Bazılarının dediği gibi kilo aldırdığı veya kıllanma yaptığı falanda yok.Bence yinede test yapan bi doktora git derim.Kandaki hormon seviyesi ölçülerek veriliyo bu haplar diye biliyorum ben.

Benim doktorum da test sonucunda diane 35 vermişti. 8 ay kullandım, hiç kıllanma vs. gibi yan etkileri olmadı.

myralon kullan. en düşük seviyede bu ilaç. ben kullandım. ne kilo ne kıllanma falan yapmıyo. ama her doğı,um kontrol hapı gibi baş ağrısı sinir alişana kadar yapıyo. istersen myralon u araştıra bilirsin.

eyer Doktorun Test Yapmadan,smir Almadan,karaciyer Fonksiyon Testlerini Yaptirmadan Hap Veriyosa Bidaha O Doktora Gitme Derim Ben Sana.ben 8 Aydir Ginera Kullaniyorum.oldukça Da Memnunum.bana Göre En Iyisi Ginera.hem Lekelenme Kanamasi Yapmiyo,hem De En Az Yan Etkili Ban Göre.ama Bu Kişiden Kişiye Değişir
O Yüzden öncelikle Iyi Bir Kadin Doğum Uzmani Bul Ondan Sonra Hap Kullan Derim.yoksa Zararlari çok Olur Sana.
Kendine Iyi Bak Sağlikla Kal

benim doktorumda sözde test yaptı ginera verdi kullandım 6 kilo aldım ama herkes ya diane 35 ya da yasmini öneriyor bilginize kuzenim tam 20 kilo aldı ginera kullandı bu arada ben bıraktım zaten onu

benim doktorumda sözde test yaptı ginera verdi kullandım 6 kilo aldım ama herkes ya diane 35 ya da yasmini öneriyor bilginize kuzenim tam 20 kilo aldı ginera kullandı bu arada ben bıraktım zaten onu

DEMEKKİ BU YAPIYA BAĞLI BEN 7-8 AYDIR KULLANIYORUM KİLOM DEĞİŞMEDİİİ.YASMİN OLABİLİR BELKİ AMA DİANE-35 YÜKSEK HORMONLU BİR HAP VE GENELLİKLE DE HORMON TEDAVİSİNDE KULLANILIYOR.YANİ KORUNMAK İÇİN PEK UYGUN OLMADIĞINI DUYMUŞTUM.MESELA HERKEZ YASMİNDEN ÇOK MEMNUN AMA BEN KULLANAMADIM.3 GÜN İÇEBİLDİM VE NERDEYSE YATAKTAN KALKAMADIM SÜREKLİ MİDE BULANTISI BAŞ DÖNMESİ VE İSTİFRA....BEN GİNERADAN MEMNUNUM ŞİMDİLİK.SANIRIM BİRAZ DA DENEYEREK KEŞVETMEK GEREKİYO

bişi sorcam ben yasmine kullanıorum adetin ilk günü başlayıp 1 hafta ara verilio öleymiş.ama kanama erken olunca nolcak.ben ara falan beklemiom içiom.sizler nasıl yapıonus.7 gün ara beklemek şartmı ki acaba???bi de benim adet kanaması,bu hapı kullandıktan sonra azaldı sizlerede öle bişi oldumu??doktora gitsemmi normalmi ???
imdaaaaaaaaaaaaaatttttttt

Yasmin kullandim 1sene tüylenmeme iyi geldi adetimi düzenledi tavsiye ederim

bişi sorcam ben yasmine kullanıorum adetin ilk günü başlayıp 1 hafta ara verilio öleymiş.ama kanama erken olunca nolcak.ben ara falan beklemiom içiom.sizler nasıl yapıonus.7 gün ara beklemek şartmı ki acaba???bi de benim adet kanaması,bu hapı kullandıktan sonra azaldı sizlerede öle bişi oldumu??doktora gitsemmi normalmi ???

CANIM ADETİN İLK GÜNÜ HAPA BAŞLA HAP BİTİNCE 7GÜN ARA VER 8.GÜN BAŞLA ADETİNİ AZALTTABİLİR BIDE HAPLA BERABER 1TANE BEBEK ASPRINI KULLAN FAYDASINI GÖRÜRSÜN yerimseniben

CANIM ADETİN İLK GÜNÜ HAPA BAŞLA HAP BİTİNCE 7GÜN ARA VER 8.GÜN BAŞLA ADETİNİ AZALTTABİLİR BIDE HAPLA BERABER 1TANE BEBEK ASPRINI KULLAN FAYDASINI GÖRÜRSÜN yerimseniben

teşekkür ederim.yarın bebe aspirini alıp denicem.çok saol.

ya kızlar yasminin ilk kutusundayım henüz bitmedi,18 gün oldu başlayalı ama yüzüm sivilce akne içinde kaldı ya:çok üzgünüm: acıyolar bide çok kötü görünüyolar, bi kaç aydan sonra geçermiki acaba:sm_confused:

Aman güzelim napıyorsun 7 gün ara vermen şart tabii 8.günde başlaman gerekiyor ki,ileride gebeliğine engel teşkil etmesin ..

Ben 1 sene boyunca yasmin kullandım ama belli tetkikler şart çünkü,herkes kendi bünyesine uyan doğum kontrol ilacını der

ya kızlar yasminin ilk kutusundayım henüz bitmedi,18 gün oldu başlayalı ama yüzüm sivilce akne içinde kaldı ya:çok üzgünüm: acıyolar bide çok kötü görünüyolar, bi kaç aydan sonra geçermiki acaba:sm_confused:

Yasmin ve sivilce çok ilginç çünkü,ben 1sene kullandığım müddetçe yüzümdeki akneleri yok eti bence bu ay daha kullan geçmezse doktoruna danış..Doğum kontrolözellikle yasimin birçok hastalığıda iyileştirdiğini biliyorum varis,akne,basit kistler..

Yasmin ve sivilce çok ilginç çünkü,ben 1sene kullandığım müddetçe yüzümdeki akneleri yok eti bence bu ay daha kullan geçmezse doktoruna danış..Doğum kontrolözellikle yasimin birçok hastalığıda iyileştirdiğini biliyorum varis,akne,basit kistler..

Acaba başka nedenlermi sivilcelendim de yasmine bağlıyorum :uhm: belkide stres,ramazan oruç ev iş koşuşturma da yapmış olabilir:bbo:

Aman güzelim napıyorsun 7 gün ara vermen şart tabii 8.günde başlaman gerekiyor ki,ileride gebeliğine engel teşkil etmesin ..

:çok üzgünüm: yaaa bilemedim doktorada gitmedim kafama göre olunca :çok üzgünüm:
adete denk getirmek gerekir die düşündüm hamile kalmaktan korkuorum.neyse doktora gidicem daha fazla cahilliğe gerek yok.bakalım ne dicek.:uhm:

slm ben bu siteye yeni uye oldum bestece adim bende microcinon diye bir ilac kullandım ama ilacı birakali 1.5sene gecti ama bir turlu cocugum olmuyor ne yapacagimi sasirdim offffffffffff kendimi kotu hissediyom

Piyasada yan etkisi en az olan doğum kontrol hapı yasmin..Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin..Ben desolett kullandım feci şekilde şişiriyor ve ruh halini bozuyor..Desolett kullanma derim

X