d.k hapı konusunda yardım

• Konu Sahibi ceylinazra
  • Başlangıç Tarihi
C

ceylinazra

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ceylinazra
mrb arkadaşlar kürtajdan sonra geçen kont.üm vardı.dr bundan sonra hamile kalmayı planlayana kadar doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi.ama ben hiç d.k hapı kullanmadım ve hiç bir bilgim yok bu haplar konusunda(en iyisi hangisi,en azyan etkisi olan ve kilo aldırmayan) kullanan arkadaşlar haplar konusunda bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.düşük ve kürtajdan sonra dr tavsiyesiyle kulanan varmı.açıkçası kullanmakta da tereddütlüyüm ya bidaha bebeğim olmazsa diye korkuyorum.

• Konu Sahibi ceylinazra
ben 11 yıl kullandım bu haplardan hiçbir zararını görmedim iki tanede Çocuğum var ..doktor kontrolünde kullandığın sürece hiç bir zararı yok

• Konu Sahibi ceylinazra
Ben 3 sene dogum kontrol hapi kullandim. Kullandigim donemde hicbir yan etkisini gormedim. Hapi biraktiktan sonra ikinci ay hamile kaldim. Piyasa da bir suru hap var ama ilac adini doktorun onerse daha saglikli olur diye dusunuyorum.

• Konu Sahibi ceylinazra
Ben 3 seneye yakın bi zaman kullandım ilacın adı myralone'du ve doktor kontrolünde almıştım. Hiç kilo aldırmadı ve yan etkisini görmedim. Zaten doktor şimdiki d.k. ilaçlarının eskisi gibi olmadığını kilo aldırmadığını söylemişti bana. Bıraktıktan 2-3 ay sonra hamile kaldım

• Konu Sahibi ceylinazra
canım bende düşükten sonra kist tedavisi için iki ay kullandım. biraktıktan dört ay sonra hamile kaldım.. tabi bu kişiden kişiye değişir. ama kısırlık yapmıyor korkma... bende myralon kullanımıştım. bebek aspirini de vermişti. ama çok korkuyorsan kondom kullan... onun yan etkisi yok çünkü..

• Konu Sahibi ceylinazra
bende 2 sene kullandım.ama benim asıl amacım d.k. değil adet sancılarını çekmemekti.doktora gittim ve bunun için hap istedim ve ayrıca belirttim bende zaten hormon bozukluğu var bana verceğiniz hap kıllanma yapmasın diye.o da sana verdiğim hap hjem hormon düzenleyici hem adet sancıları için hem de d.k. hapı :1rolleyes: 2 sene kullandım ve kilo prpblemim olmadı.ayrıca bu arada beni korkutan çok insan oldu kullanma kısır olursun diye doktor kontrolünde olduğum için kimseyi dinlemedim.eskidenmiş onlar.ve inanır mısın hapı bıraktığım ay hamile kaldım a.s su an 3 aylık hamileyim.hapımın adı da diane35 . ama kesinlikle doktoruna danışmadan alma derim ben sana :nazar:

• Konu Sahibi ceylinazra
bende yasmin kullandım ama migrenim olduğu için bırakmak zorunda kaldım zaten kısa bi süre kullandım ama dr tavsiyesi olmadan hiç bişi kullanma bence dr un verdiğini al derim annem uzun yıllar d.kontrol hapı kullandı ama çokta zararlarını gördü sonradan.30 yaşından sonra dr lar d.kontrol hapını önermiyolar aslında

X