Cyclo prognova kullanımdan sonra adet gecikmesi

Seenayy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2019
24
5
28
Hanımlar merhaba geçen ay gebe kalmak için doktora gittim tahlil sonuçları menopoz hormon değerim yüksek çıktığı için 21 günlük Cyclo prognova diye bir ilaç verdi tekrar adet döneminde gel tahlil sonuçlarına bakalım dedi kullanırken ilk 10 gün aşırı derecede iştah açıldı sonraki günlerde her an adet olacakmışım gibi ağrım vardı hala var gerçi normalde adetim 25 veya 26.gün olurdum bu sefer gecikti böyle bir şey veya bilgisi olan birisi aydınlatabilir mi ?

Fshı düşürmek için veriyorlar evet, ben adet duzensizliği yaşıyorum o yüzden kullanıyorum. İştah artışı evet maalesef yapıyor. Kasıklarda hafif ağrı, göğüs hassasiyeti…Bana günde 2 kez kullanmamı söyledi doktor. 7 tane kullandım şuan, bugün bir de pembe lekelenme oldu.

Benim de amh düşük hatta bir kere kimyasal gebelik yaşamıştım. Fsh 21di bahçecide doktora muayeneye gittiğimde cyclo prognova verdi fsh biraz düşsün yumurtalıklardan baskı kalksın böyle kalite erkilenir demişti. Ben tüp bebek yaptırcaktım. Bu ay kendiliğimden gebe kaldım bu ilaç sayesinde ama yine kimyasal gebelik oldu. Bu ilaç çok faydalı. Bizim gibi amh düşük ama yumurtlama olanlar için çok etkili. Benim yumurtam kendiliğinden büyüyor ama bazen çatlamıyor kist oluyor bu ilaçla hiç kist oluşmadı ve 2. Ay sonunda gebe kalabildim hem de tüp bebeğe başlayacakken. Bu ilaca doktorunuza danışıp şans verebilirsiniz. Tabi beslenme ve takviyelerin de çok etkisi var.

X