cruise tur vize problemi

edacankaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2011
7
0
selam .barcelona cıkıslı royal carabian ile cruise tur yapıcaz balayı için.eşimde coklu schengen var.ama bende tek girişli vize var.tur ispanya italya fransayı kapsıyor.benim vizem problem olurmu acaba??fransadan vize alabildik.bu yuzden ilk önce fransa girişi yapıp oradan barcelonaya geçicez..bilgisi olan varmı??acil yardım lütfen

ben sadece tekli giriş fransadan alınan schengen vizem ile fransayamı gidebilşyorum??birde en cok hangi ülkede kalıyorsanız o ülkenin vizesi gerekiyormuş galiba gemi turlarında.dogrumu bu??bizi nasıl aksilikler bekliyor acaba?yoksa hiç problem olmaz.nasıl olsa schengen vizem var,fransadan aldıgım tek girişli.ilk önce fransaya gidip oradan diğer ülkelere rahatca devam edebilimiyim gemi turunda.eger bir problem cıkarsa mesela fransadan barcelonaya gecerken yada gemi turundayken..ne yapabilirim??

Schengen vizesi aldiysaniz ve geminin rotasi schengene üye ülkeler arasinda olacaksa bir problem yok ki zaten Ispanya-Italya-Fransa diyorsunuz. Tek giris olmasi yeterli bu tur icin. Mesela Schengen ülkeler arasindaki ucuslar ic hat gibi degerlendiriliyor. Bir ülkeden digerine gecerken -kara siniri zaten yok- ucaktan inince pasaport kontrolü yok. Size söyle bir bilgi vereyim, gemiye binmeden önce check in yaparken görevliler pasaport vize kontrolü yapiyorlar ve size bir kart veriyorlar. Bunu hem oda anahtar karti olarak, hem gemi icinde alisveris yaparken hem de geminin yanastigi limanlarda giris cikis yaparken kullaniyorsunuz. Yani gemi her ülkeye limana yanastiginda pasaport kontrol - pasaport göster olayi yok. Zaten check in yaparken pasaportlari gemiye teslim ediyorsunuz ve tur bitiminde de geri aliyorsunuz.

Aslinda schengen vizenizle Ispanya`ya da girebilirsiniz. Bazi ülkeler bunu sorun yapiyor yani o ülkeden aldiysan niye oradan girmedin gibi terslik yapabiliyorlar ama cruise yolcularini normal turiste göre bir basamak yukarida tutuyorlar. Sorarlarsa Güney Fransa kiyilari düsünüyorduk ama cruise daha cazip geldi diyebilirdiniz. Ya da daha uygun ucak bileti buldugumuz icin rotayi Ispanya olarak degistirdik de diyebilirdiniz. Sonucta elinizde gemiden aldiginiz dökumanlar vardir mutlaka. 1 aylik gecerliligi olan tek girisli vizeniz oldugunu farzedin, bu vizeyle schengene üye ülkelerin hepsine giris cikis yapabilirsiniz. x ülkesine giris yapip y ülkelerine gecis yapip z ülkesinden Türkiye`ye dönebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…