CRP yüksekliği

nazligrad28

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2024
12
5
23
Merhaba hanımlar. Bazı değerlerim yüksek ve endişeleniyorum. Yardımcı olurmusunuz sizce CRP çok mu yüksek?
6c5061a9-c331-4f59-9468-cc760aed1988.jpeg

Değer referans aralığına göre yüksek seyrediyor ama hekimler bu değerleri tek başına değerlendirmeler. Diğer değerler ile olan etkileşimleri de onlar için kıymetli bulgulardır. Dolayısıyla hekiminiz ile görüşene kadar bu belgeye bakarak evham yapmanızın hiç gereği yok

Değer referans aralığına göre yüksek seyrediyor ama hekimler bu değerleri tek başına değerlendirmeler. Diğer değerler ile olan etkileşimleri de onlar için kıymetli bulgulardır. Dolayısıyla hekiminiz ile görüşene kadar bu belgeye bakarak evham yapmanızın hiç gereği yok
Evet doktorum önemli bişey olmadığını söyledi, yine de aklıma takıldı.. 😒

Bence öyle dediyse doğrudur. Yarım yamalak bilgimizle doktoru yanlışlamaya çalışmayalım. Bu, size hiç iyi gelmez
1 ay önce yumurtalık kisti olduğunu öğrendim ve antibiyotik tedavisi başlatılmıştı. Ve daha sonra antibiyotik sonrası uzun süren ishal vardı. Bu sebeplerden olabilir mi acaba 🙏🏻 içim biraz olsun rahatladı sağolun

Yüksek bir değeriniz yok ki. CRP'nin 100'e kadar yolu var zaten. Akut enfeksiyon hastalıklarında yükselen bir protein, sizde de bu sebeple yükselmiştir ki yazmışsınız zaten sebebini. Zamanla düşer. Doktorunuz sorun yok dediyse Google okuyup kendinizi germeyin boşuna

Çok yüksek değil. Muhtelen bir yerde enfeksiyon vardır. Doktor önemli değil dediyse önemsizdir ama biz çok takılıyoruz böyle şeylere haklısınız🥰 geçmiş olsun

Yüksek bir değeriniz yok ki. CRP'nin 100'e kadar yolu var zaten. Akut enfeksiyon hastalıklarında yükselen bir protein, sizde de bu sebeple yükselmiştir ki yazmışsınız zaten sebebini. Zamanla düşer. Doktorunuz sorun yok dediyse Google okuyup kendinizi germeyin boşuna
Evet Google beni biraz korkuttu.. ve normal degerler 0-5 arası görünce biraz panikledim

X