Covid mi yoksa panik mi ayirt edemiyorum

Pamersa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2021
259
696
26
Merhaba kizlar. 2 gun once covid sonucum pozitif geldi. Ben normalde de anskiyetesi olan bir insanim. Pandemi basladigindan beri ilk defa bu hastaliga yakalaniyorum. Surekli nefesim daraliyor. Daraldikca da panigim artiyor daha kotu oluyorum. Yine de emin olamiyorum acaba durumum agirlasiyor da ben mi anlayamiyorum ? Siddetli bogaz agrim ve biraz oksurugum var. Covidi atlatan arkadaslar bana biraz surecinizden bahseder misiniz ? Suan bile dizlerim titriyor.

Gecmis olsun. Bende ilk 2-3 gün zor gecti ondan sonra yavastan gitti sükür. Ilk defa oluyorsa biraz panik olmaniz normal, sonucta bir cok seyleri haberlerde okuyoruz. Benim gözlemledigim su andaki tür öncekilerden daha hafif geciyor (yine de tedbir elden birakmamali).

Anksiyeteli biri olarak, her boğaz ağrısında nefesim daralıyor gibi oluyor. İnanın nefesiniz gerçekten daralsa buraya yazamazdınız. Biz anksiyeteler korktuğumuz her şeyi yaşıyoruz. Zaten artık covid olan kimsede nefes darlığı duymuyorum. Yarına nefesinizde hiç bir şey olmadığını göreceksiniz, bunu düşünerek uyuyun :) çok geçmiş olsun. Grip gibi geçsin gitsin inşallah

Gecmis olsun. Bende ilk 2-3 gün zor gecti ondan sonra yavastan gitti sükür. Ilk defa oluyorsa biraz panik olmaniz normal, sonucta bir cok seyleri haberlerde okuyoruz. Benim gözlemledigim su andaki tür öncekilerden daha hafif geciyor (yine de tedbir elden birakmamali).
Tesekkur ederim. Benim de suan 3.gunum. yarindan itibaren iyi hissetmeyi umuyorum. Ozellikle psikolojik oalrak cok yiprandim cunku

Anksiyeteli biri olarak, her boğaz ağrısında nefesim daralıyor gibi oluyor. İnanın nefesiniz gerçekten daralsa buraya yazamazdınız. Biz anksiyeteler korktuğumuz her şeyi yaşıyoruz. Zaten artık covid olan kimsede nefes darlığı duymuyorum. Yarına nefesinizde hiç bir şey olmadığını göreceksiniz, bunu düşünerek uyuyun :) çok geçmiş olsun. Grip gibi geçsin gitsin inşallah
Cok tesekkur ederim biraz olsun icim rahatladi bu yoruma. Cogu yerden kaynak bulmaya calistim ancak panik atak hastalarinin bu donemi nasil atlattigiyla ilgili hicbir bilgiye ulasamadim

Geçmiş olsun ❤️‍🩹 bende 3 aşı yapmama rağmen martta 2. Kez covid geçirmiş biri olarak size bol bol nane ve kekik tüketmenizi tavsiye ederim
Kaynat ve iç
Bende ilk iki gün ağır geçti sonra geçiyor

Geçmiş olsun ❤️‍🩹 bende 3 aşı yapmama rağmen martta 2. Kez covid geçirmiş biri olarak size bol bol nane ve kekik tüketmenizi tavsiye ederim
Kaynat ve iç
Bende ilk iki gün ağır geçti sonra geçiyor
Evet ben de 3 dozumu oldum ancak yine de yakalandim. Tesekkur ederim ben de yarindan itibaren toparlamayi umuyorum 🙏

Evet ben de 3 dozumu oldum ancak yine de yakalandim. Tesekkur ederim ben de yarindan itibaren toparlamayi umuyorum 🙏
3 doz aşınız varmış bir de. 2 gün sonra hepsi geçecek emin olun :) panik ataklar nasıl geçiriyor ben de çok merak ediyorum aslında. Ben halen maske takıp, kimseyle görüşmediğim için dalga geçiyorlar ama eninde sonunda yakalanacağım sanırım. Bir de hamileyim, beynimdeki senaryoları görme 😬 nefesiniz yerine başka bir yere adapte olmaya çalışın (biliyorum çok zor ama) Allah şifa versin en kısa zamanda 🙏🥰

3 doz aşınız varmış bir de. 2 gün sonra hepsi geçecek emin olun :) panik ataklar nasıl geçiriyor ben de çok merak ediyorum aslında. Ben halen maske takıp, kimseyle görüşmediğim için dalga geçiyorlar ama eninde sonunda yakalanacağım sanırım. Bir de hamileyim, beynimdeki senaryoları görme 😬 nefesiniz yerine başka bir yere adapte olmaya çalışın (biliyorum çok zor ama) Allah şifa versin en kısa zamanda 🙏🥰
Uzun zamandir panik atak gecirmemistim ancak bu hastalikla ilgili o kadar cok haber donuyor ki ister istemez bir korku asilanmis bilincaltima. Yoksa cok dikkat eden biri değildim (keske olsaydim diyorum suan 😅) Umarim siz de bebeginizi saglikla kucaginiza alirsiniz ❤️

3 doz aşı oldum. 2 hafta kadar önce ailece covid geçirdik. Benim ilk 3 gün çok halsizlik, nefes darlığı ve öksürük oldu. Eşimde ateş yaptı. Bol c vitamini takviyesi yaptık. Ağrı kesici sadece parol dedi doktor.
SiZe de geçmiş olsun.

3 doz aşı oldum. 2 hafta kadar önce ailece covid geçirdik. Benim ilk 3 gün çok halsizlik, nefes darlığı ve öksürük oldu. Eşimde ateş yaptı. Bol c vitamini takviyesi yaptık. Ağrı kesici sadece parol dedi doktor.
SiZe de geçmiş olsun.
Tesekkur ederim. Anladigim kadariyla ilk 3 gun en zorlayici kismi. Oksurugunuz ne kadar devam etti acaba ? Hastaliktan sonra da rahatsiz etti mi sizi

Tesekkur ederim. Anladigim kadariyla ilk 3 gun en zorlayici kismi. Oksurugunuz ne kadar devam etti acaba ? Hastaliktan sonra da rahatsiz etti mi sizi
Üzerinden 2 hafta geçti. Şu an hala tek tük öksürüyorum.
Bizde ilk 3 gün en zoruydu. Ama mesela eşimin arkadaşı oldu. Kronik astımmış. O 1 haftadır düzelemedi. Kişiden kişiye değişiyor. Altta yatan bir hastalığınız olmamalı.
Biz günde 2 tane 1000 mg C vitamini takviyesi aldık. Onun çok faydasını gördük.

Anksiyetesi olan bir yakinim da oyleydi covidde. Nefes alamiyor gibiydi cok daha panik haldeydi. Yerinizde olsam bi muayene olurum boylece muhim.bisey var mi ypk mu ogrenip rahatlarim.

Ilk cikan covidi ilacsiz atlatmis olarak nefes darligi olmasi icin oksurugunuzun baya farkedilir sekilde olmasi gerekir muhtemelen korktugunuz icin size oyle geliyordur. Insallah yarina daha iyi olacaksiniz 🙏🏻.
1000 mg C vitamini ( liposamal ya da ester formu) tavsiye ederim

Merhaba kizlar. 2 gun once covid sonucum pozitif geldi. Ben normalde de anskiyetesi olan bir insanim. Pandemi basladigindan beri ilk defa bu hastaliga yakalaniyorum. Surekli nefesim daraliyor. Daraldikca da panigim artiyor daha kotu oluyorum. Yine de emin olamiyorum acaba durumum agirlasiyor da ben mi anlayamiyorum ? Siddetli bogaz agrim ve biraz oksurugum var. Covidi atlatan arkadaslar bana biraz surecinizden bahseder misiniz ? Suan bile dizlerim titriyor.
Satürasyon cihazı aldırın, oksijen seviyenizi ölçersiniz. Normal rakamları görünce geçiverir o daralma hissi ☺️ Covid döneminde evde bulundurulması gereken bir cihaz hem, faydası olur zararı olmaz 😊 pahalı birşey almanıza gerek yok,50-100 tl lik basit bir tanesi yeter.

Nefes darliğıniz olsa "bana mi öyle geliyor acaba" diye düşünemezsiniz çünkü net bir şekilde boğuyor insani nefeste darlık.

Babami ocak ayında yatirdik covidden. 10 gün yatti. Ama bulaş dönemi geçmiş olduğu için ben de refakatci olarak kaldim yanında. Ben kendim Covid geçirmedim. Babamın cigerlerine inmiş olmasına ragmen darlik yoktu. çünkü sigara kullanmıyordu.

Sigara icmiyorsaniz, koah ya da benzeri bir ciğer hastalığınız yoksa nefes darlığı çekmezsiniz korkmayın bu kadar 😊

Geçmiş olsun. Allah daha büyüğü ile imtihan etmesin

Çok geçmiş olsun canım, aşın var mi , büyük ihtimal panikden oyle hissediyorsun, nefes darlığı ile birlikte ciğerlerinden ses geliyormu , bol c vitamini , bol sıvı ile en kısa süre de toparlarsin insalah , çok insan oldu atlattı bende oldum hemde baya ağır gecdi ama iglesdim bu bi süreç beslenmene dikkat ederek bu süreci saglikla bitirirsin insalah

Tesekkur ederim. Benim de suan 3.gunum. yarindan itibaren iyi hissetmeyi umuyorum. Ozellikle psikolojik oalrak cok yiprandim cunku
Öncelikle çok geçmiş olsun. Her yazılanı çizileni okuyup modunuzu iyice düşürmeyin. Ben de geçirdim hatta Ailece geçirdik.. Zor olan kısmı ateşlendiğim ilk 3 gündü 4. Gün yavaş yavaş kendimi iyi hissetmeye başlamıştım. Hatta 4. Gün 1Ampul Dvit 3 kırıp içmiştim o gün hem enerjim hem moralim düzelmişti diyebilirim.

Ayrıca size tavsiyem, orta boy bir tencerede su kaynatın 1 yk. Dolu dolu kekik koyun yattıgıniz odaya koyun o, nefesinize çok iyu gelecektir.

Bol su için. Mutlaka her içtiğiniz suya limon sıkıp için. Meyve tüketin, yemeklerinizi ihmal etmeyin çok çabuk iyileşeceksiniz..

Kesinlikle panik. Aynı semptomlar olup sadece grip olsanız umrunuzda olmayacakti psikolojik olarak hastalığın ciğere inme ihtimali konusu sizi kaygılandirip empatiyle daralıyor gibi hissetmenize sebep oluyor. Gerçekten nefes alamıyor olsanız hiç şüpheniz olmaz. Psikolojik nefes açlığı gibi bir şey olmuştur bana da oldu covidken. Hiç korkmaniza gerek yok muhtemelen 2-3 güne tüm semptomlar geçer. Ne kullanıyorsunuz ilaç olarak?

Alerjik astımınız varsa nefes darlığı oluyor kovidde benim olmuştu kalp çarpıntısı ağrısı zaten yazıyor da..ve tabiki ağrılarınız..ben ağır geçirdim geçmiş olsun

X