CORONA İLAÇLARI BİLGİ

ADACESUR

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2019
92
53
Merhabalar,

Henüz korona olmadım.
Pozitif çıktıktan sonra 8 8 16 tane günlük ilaç veriliyormuş. Bunları kullanan var mı? Üzerinde isimleri yok ve sayıları çok fazla kalbi tetikleyebiliyor bana güven vermiyor. İçinizden kullanan veya kullanmayan var mı?
Bir de yeni evde yapılabilecek hızlı kitler çıkmış işyerine alınacak. Bunu kendi uygulayan var mı doğruluğu nedir ?

Merhabalar,

Henüz korona olmadım.
Pozitif çıktıktan sonra 8 8 16 tane günlük ilaç veriliyormuş. Bunları kullanan var mı? Üzerinde isimleri yok ve sayıları çok fazla kalbi tetikleyebiliyor bana güven vermiyor. İçinizden kullanan veya kullanmayan var mı?
Bir de yeni evde yapılabilecek hızlı kitler çıkmış işyerine alınacak. Bunu kendi uygulayan var mı doğruluğu nedir ?
Favipiravir Bu ilacı eşim covid çıktıktan 1 hafta sonra falan verdiler.oncesinde daha hafif semptomlar gösterenlere verilen ilaçtan vermişlerdi. Ki gerçekten hafif geçiriyordu. Halbuki basında vermelilerdi.ben öyle düşünüyorum.. bu hastalığın ilacı bu..en basında kullanmak gerekli. Tereddütsüz hem de. Biz kullanmaya vakit kalmadan hastanelik olduk..ciğerlere indi. Neyseki toparlandı eşim. Ama tereddüt etmeyin. Allah korusun yakalanirsaniz mutlaka için doktorunuza danisip. Yan etkileri parolun bile var. Burda kar zarar hesaplamak lazım. Covid virüsü ciğerlere inmeden müdahale edilmiş oluyor sanirim o ilacla. Tabi doktor değilim bunlar benim gözlemlerim.

Merhabalar,

Henüz korona olmadım.
Ben kendim korona olup geçirmedim bu hastalığı ama yakın bir akrabam oldu hafif atlattı ama en başından beri bahsettiğiniz o ilaçları kullandı.. Bana da çok fazla gelmişti ama demek ki tedavi için gerekli bir uygulama.. Bahsettiğiniz o hızlı kitler de çok hoşuma gitti.. Erişimi kolay olur umarım hepimiz alabiliriz.. Ben ilk kez sizden duydum bilmem ki kullanıp deneyimleyen var mıdır. 🙄

Sabah 1 akşam 1 olmak üzere günde 2 defa Plaquenil diye bir ilaç kullandım. Hafif geçirdiğim için dozu az olabilir benim duyduklarımda 8-8 ilk günleri çoğunlukla. Zaten ciddi semptomlarım yoktu o yüzden şöyle oldu böyle oldu diyemiyorum. Kitleri sizden duydum inşAllah doğru sonuç veren bir şeydir iş yerinizde kullanırsanız tecrübelerinizi bilmek isterim.

Bize verdiklerinin ismi favira. Ancak ben kullanmadim. Zaten 7 günü korona oldugumu bilmeden ayakta atlatmistim. Hemde emzirdigim icin kullanmiyorum. Ilk gun sabah aksam 8 er tane, sonraki gunler sabah aksam 3 er tane olarak kullaniliyor. Yan etkilerinde trombositleri falan dusurdugu yaziyor ancak agir gecirenlerin baska caresi yok gibi. Pandemi hastanesinden doktorla görüştüğümüzde bu zaten covid ilaci degil etkilerini biraz da olsa azaltiyor diye suan bunlar kullaniliyor demisti. Ablam da korona oldu o gunde 2 tane plaquenil diye bir ilac kullandi. Ona posette verilmişti. İlac kutusu falan herhangi birsey yoktu. Bizlere gelenler kutuyluydu prospektus falanda var icerisinde..Hepsinde yan etki oldukca yoğun. Kullanin veya kullanmayin demek yanlış olur. Agir atlatanlarin kullanmasi onlar icin daha iyi. Birde ilaclar sadece 5 günlük. Sonraki 5 gun iyilesme sureci deniliyor

Sabah 1 akşam 1 olmak üzere günde 2 defa Plaquenil diye bir ilaç kullandım. Hafif geçirdiğim için dozu az olabilir benim duyduklarımda 8-8 ilk günleri çoğunlukla. Zaten ciddi semptomlarım yoktu o yüzden şöyle oldu böyle oldu diyemiyorum. Kitleri sizden duydum inşAllah doğru sonuç veren bir şeydir iş yerinizde kullanırsanız tecrübelerinizi bilmek isterim.
Kanla yapılan bir test. Gebelik testi gibi bunda parmağını deliyorsun aparatları var kanı vakumlayan çubuk var onu damlatıyorsun ayrıca bir tüple ilacı var onu da üstüne damlatıyorsun. Çok kolay yaptık işyeri olarak ama %80 doğruluğu varmış diğer testler gibi ve hiç pozitif çıkmadı ne kadar doğru bizde bilmiyoruz :KK43:

X