Çoook Mutsuzuummm

dilexgximbebexgxim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
201
0
cooook mutsuzummm arkadaşlar :KK43: Eşime sperm testi yapıldı
sonuç:
sayı:17.000.000
hızlı ileri hareketli:%3
yavaş ileri hareketli:%52
morfoloji:%2

doktor sizin normal yolla olabilir dedi daha bekleyin gençsiniz dedi ama ben 3 yıllık evliyim daha 9 aydır deniyoruz ama yinede uzun zaman oldu eleneli biz hemen olacak zannediyorduk bilseydim bu kadar uzun sür korunmazdım. İsterseniz aşılama yapılabilir dedi ama gerek yokmuş sadece herkesin her ay şansı% 20 sizinki %10 dedi:KK43:
Galiba olmayacak arkadaşlar cok üzüldüm desteklerinize ihtiyacım var şimdi ben ne yapıcamm??:çok üzgünüm:senağlama

ilk önce moralinizi yüksek tutun sonuçta olmaması için bir sebep yokmuş buda bişeydir allahın izni ile olur trabiki kendimize ve eşinize stres yapmazsanız iyi haberlerinizi bekliyoruz .ümitsizlik yok

canım benim doktor sana bunları söylediyse o kadarda üzülecek birşey yok demekki yani doktorun şunu demek istemiş olmaması için bir sorun yok 1 tane sperm bile yeter ama herkeste döllenmenşn olması %20 iken sizde %10 demiş ama bu tam terside olabilir yani azospermli olan çok kişinin eşi hamiş kalabiliyorda sen %10 şansın olduğu haldemi kalamayacaksın?canım arkadaşım boşa üzme kendini veren mevlam verir spermin azına çoğuna bakmaz haa sende tedbirini alırsın ne yaparsın mesela en kısa zamanda keçiboynuzu kürüne başlarsın bu hem hareketliliğe hemde sayıyı artırıyor yada ben sana şöyle diyeyim bu konuda sitemizde uzman diyebileceğim bir arkadaş var nevrosky erkek infertilitesi bölümündende bu konuda bilgiler edinebilirsin o sana ne yapman konusunda nasıl bir yöntem izlemen konusunda yardımcı olacaktır sakın stres yapma çünkü ne zaman stres yaparsan işte o zaman %10 şansınıda değerlendiremeyebilirsin geçmiş olsun arkadaşım

canım benim doktor sana bunları söylediyse o kadarda üzülecek birşey yok demekki yani doktorun şunu demek istemiş olmaması için bir sorun yok 1 tane sperm bile yeter ama herkeste döllenmenşn olması %20 iken sizde %10 demiş ama bu tam terside olabilir yani azospermli olan çok kişinin eşi hamiş kalabiliyorda sen %10 şansın olduğu haldemi kalamayacaksın?canım arkadaşım boşa üzme kendini veren mevlam verir spermin azına çoğuna bakmaz haa sende tedbirini alırsın ne yaparsın mesela en kısa zamanda keçiboynuzu kürüne başlarsın bu hem hareketliliğe hemde sayıyı artırıyor yada ben sana şöyle diyeyim bu konuda sitemizde uzman diyebileceğim bir arkadaş var nevrosky erkek infertilitesi bölümündende bu konuda bilgiler edinebilirsin o sana ne yapman konusunda nasıl bir yöntem izlemen konusunda yardımcı olacaktır sakın stres yapma çünkü ne zaman stres yaparsan işte o zaman %10 şansınıda değerlendiremeyebilirsin geçmiş olsun arkadaşım

canımmm cok sağol hayatım sizin ufacık bir sözünüz bile bende ne büyük umutlar yeşertiyor bi bilsen .Bugün keçiboynuzuna başladım, inşallah sonucunu alabilirim.Aslında olay şu hiç hayal edemeyeceğin şeylerle karşılaşınca şok oluyorsun. Biz 2 senedir korunduk son 9 aydır deniyorduk ve her ay yıkıma uğruyordum. Çocukları cok seviyorm Allah inşallah bana da ve isteyenlere d o mis kokan meleklerden verir.:1hug::Saruboceq:

yine de siz şanslı çiftlerdensiniz bence. bi tanıdığımızın hiç canlı sperminin olmadığını söylemiş doktorlar. eğer bi kaç tane de olsa canlı sperm bulurlarsa aşılama yapacaklarmış. yani onların normal yoldan bebek sahibi olmaları çok çok zor. sizinse aşılamaya bile gerek kalmadan bebeğinizin olma ihtimali gayet yüksek. tez zamanda bebeğini kucağına alırsın inşallah. mutlu olman için bir çok sebebin var aslında :)

canım bu kadar uzulme.......en kotu ıhtımal asılamalarla baslarsın tedavıye.......burada bu durumda olan o kadar cok kısı varkı.........bunlardan bırıde benım tabı........bıde dıkkat et bıldıgım kadarıyla kecı boynuzunu tek basına kullanıcaksın yanında ılac da kullanırsan ters etkı yapabılıyor canım bı arastır bunu olurmu??????a.s.

kızlarr yorumlarınız için cok teşekkür ederim biliyorum benim durumumdan daha kötü durumlar olduğunu belkide düşüncesizlik yaptım cok mutsuzum demekle ama napıyım elimde değil işte başına gelen dert dünyanın en büyük derdiymiş gibi geliyor insana.
Allah dan umudumu versin diye hep dua edicem inşallah olur.Başında böyle bir sorun olup hamile kalabilen var mı acaba yoksa illa aşılamaya mı gitmek zorunda kalıcam? yani bana öyle geldiki doktorum sanki prosedür icabı bekleyin dedi,çünkü 30 yaşından küçük anne adaylarına genelde birşey yapmıyoruz dedi?fisfisfis:uhm:

canimm kedinini uzmee sen simdi ne yap biliyonmuu bol bol keci oynizu all kocisine yedir :1hug:sana doktor hic olmiyacakk dememiskii morall cokk onemlii bu konudaa canimm kendini birakmaa sadece sabirr gerekiyoo bize bak benn 7 senelik evliyimm ilk baslarda ikimizz istemiyodukk son iki senedirr kocamm istemiyooduu amaa simdii ikimizde istiyoruzz benn cokk bekledimm ve bekliyoorum canimm n yapalimmm

canım aynen bizimde sperm testi kötüydü sayı 16 milyondu bizde çok üzülmüştük olmaz artık çok zor diyorduk dr. da hamile kalırsın ama şansın az demişti sonra eşime keçiboynuzu kürünü uyguladım hergün fındık.ceviz.bedem karışımı yedi birde karakovan balı yedi ve 1 ay sonra sonuç 23 milyon olmuştu biz bu 1 ayda 1 milyara yakın para harcadık özel hastanede ama nerden bilirdikki biz onun için uğraşırken o benimleymiş...ve biz bu bir ay boyunca ayıptır söylemesi diz dirsek pozisyonu denedik zaten sperm sayısı düşük olanlara bunu öneriyorlarmış tabi ben bunu sonradan öğrendim umarım biraz içini rahatlatabilmişimdir.yani üzülme rabbim verdikten sonra gerisi boş..ama çok dua et canım..

merhaba canım;
böyle karamsarlık sana hiç yakışmıyor, burada da arkadaşlar anlatmış, başka bölümlerde okumuşsun neler var, insanlar neler yaşamışlar.. Sen moralini bozma, gerekeni yap ama kafanı bununla meşgul etme..hakkımızda hayırlı olan zamanda bebeklerimiz geliyo..seninkide annesini çok bekletmeyecek inşallah...

sonuç:

doktor sizin normal yolla olabilir dedi daha bekleyin gençsiniz dedi ama ben 3 yıllık evliyim daha 9 aydır deniyoruz ama yinede uzun zaman oldu eleneli biz hemen olacak zannediyorduk bilseydim bu kadar uzun sür korunmazdım. İsterseniz aşılama yapılabilir dedi ama gerek yokmuş sadece herkesin her ay şansı% 20 sizinki %10 dedi:KK43:
Galiba olmayacak arkadaşlar cok üzüldüm desteklerinize ihtiyacım var şimdi ben ne yapıcamm??:çok üzgünüm:senağlama

dileğim lütfen bu kadar üzülme ya
olurmu öyle şey ne demek umudum kayboldu allahtan hayırlısını iste her zaman canım ayrıca eşinin sperm sayısı o kadar da kötü değil birazcık tedaviye bakar hepsi bu nolur üzülme canım ya dua et allahtan umudumuzu hiç kesmeyelim ve stres yapma ne olur en olmadık zamanda verir rabbim o kadar büyükki

sonuç:

merhaba canım bende 3 yıllık evliyim 1,5 senedir korunmuyoruz ve muayeneler olduk benim bir sıkıntım çıkmadı ama eşimde sperm azlığı vardı doktorumuz eşime üroloğa gitmesini tavsiye etti ve bizde gittik sonuç olarak varikosel çıktı ve ameliyet oldu ameliyatın üzerinden bir sene geçti ve şimdi standart sperm düzeyine ulaştık.hayırlısı olsun

Canlarımmmm hepinizi o kadarcok seviyorumm kii cok sağolun bana bu söyledileriniz o kadar moral oluyor ki Allah büyük biliyorum inşalah bende size burdan bir gün hamişiimm diye seslenebilirim bu benim enn büüyyüükk dileğiiimmm:Saruboceq:
Tekrar yorumlarınız ve yardımlarınız için ayrı ayrı teşekkürler elimden gelen hersey yapıcam eşime yediricem içiricem bakalım ne olacak hersey nasip kısmet herşey herkesin gönlüne göre olur inşallah:Saruboceq:

Canim morfoloji icin hergun domates corbasi yedir. Bol domatesli ve salcali. Ve hergun aksamlari taza havuc suyu sik ve icir. Bunlar antioksidan kaynagi ve sekil bozukluguna iyi geliyor. Bu dediklerimi muhakkak yap. Havucun suyunu sikmak icin, kati meyve sikacagi al ve yaklasik 6-7 havuctan 1 bardak cikiyor. Moralini yuksek tut. Benim esimin toplamda 12 milyondu. Morfoloji %7 idi. Ben bunu gece nay ogrendim ve bende yikildim ilkin ama sonra ne yapiyorum ben dedim kendi kendime ve care aradim. Esime vitamin hapi aldim. Bu dediklerimi icirdim. Benim bu ay hic umidim yoktu, o yuzdende kafamda degildi hamilelik ama Rabbim bu ay nasip etti. Hersey Allahtan.

Birde dedigim pre-seed i kullan muhakkak. Bu dediklerimi yaparsan insallah guzel sonuc alirsin. Allah ne yazdiysa o tabiki ama bizde elimizden geleni yapmaliyiz. Bol bol da Ayetel Kursi oku ve hayirlisini dile canim. Moralini yuksek tut cunku eger sen uzgun olursan esininde morali bozulur ve bu degerleri duzeltmeniz zor olabilir.

canım okuyunca üzüldüm bu kadar kafana takma biraz dikkat ederse eşin bence kolaylıkla düzelir bu değerler o kadar kötü deilki Allah en kısa zamanda kavuştursun bebeğine keşke benim eşimde dr a gitse kesinlikle gitmez ama ben belki sorun olabilir die keçi boynuzu falan elimden geldiğince uygulamaya çalıştım oda başka şeylere ii geliomuş die çünkü biraz önem verir böle sağlıklı beslenme tarzı şeylere ama sperm için falan desem kesinlikle içmez offf bilmiyorum napcam sana derken bende umutsuzmuşum şu yazdıklarıma bak kusura bakma

menzil gülü bu anlattıklarını düzenli yapmasak arada birde ii gelirmi acaba düzenli bi şey verdiğimde eşim hemen kıllanıo yapmıo çok takıntılı olduğumu düşüünüo acaba omu haklı bilmiyorum ki keçi boynuzunu nasıl uyguluosunuz kaynatarak mı

entelliye erkekler ne kadar cok gurur yapıo ya anlamıyorum oysa bayanlar herseyi denio dimi anne olabilmek için işte kadınların farkı burada:)

menzil gülü bu anlattıklarını düzenli yapmasak arada birde ii gelirmi acaba düzenli bi şey verdiğimde eşim hemen kıllanıo yapmıo çok takıntılı olduğumu düşüünüo acaba omu haklı bilmiyorum ki keçi boynuzunu nasıl uyguluosunuz kaynatarak mı

Canim sorunu simdi gordum. Evet duzenli yapilmasi lazim. Ah su erkekler, keske bizim kadar hassas olsalar. Hicbirsey bedava gelmiyor insanin eline. Keciboynuzu kuru soyle:

Hazırlanışı:
Orta büyüklükteki keçiboynuzundan 6-7 tanesini önce soğuk su altında yıkayınız. Daha sonra bunları küçük küçük (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litreye yakın suyun içine atınız. Hafif ateşte 7-8 dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam şişeye doldurunuz. Buzdolabında en fazla üç gün bekletebilirsiniz.

Uygulama: Hergün sabah kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı içilir. Yaklaşık yarım litre olarak hazırladığınız keçiboynuzu suyu üç gün buzdolabında bozulmadan korunabilir. Her üç günde bir, taze olarak hazırlamanız gerekecektir.

Hiç ara vermeden 20 gün uygulayınız. Yirmi gün tamamlandıktan sonra aynı şekilde hiç ara vermeden 15 gün devam ediniz. Onbeş günlük kürü uygularken bir çay bardağı içerisine bir küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız, sabah kahvaltınız arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz. Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltınızda ayrıca bal tüketmeyiniz.

entelliyecigim, keciboynuzu kuru sperm sayisi ve hareketi icin iyi. Ayrica E vitamini ve selenyum da sperm sayisi ve hareketliligi icin iyi geliyor. Ayrica cinkoda olsun aldigin vitaminin icinde. Onerecegim miktarlarda almaya calis E vitamini: 400 IU, Selenyum 200 mcg. Icinde bu ve bunlarla beraber bircok vitamin iceren vitaminler oluyor bazilarinda E vitamini diger vitaminlerle dengelenmek amaciyla daha dusuk dozajda olabiliyor mesela 200 IU gibi.

Bunuda saglikli yasam icin diyerek icirebilirsin esine. Yanlis hatirlamiyorsam 30 erkege 3 ay boyunca soyledigim miktarlada E vitamin ve selenyum icirmisler ve 3 ay sonunda bunlarin sperm sayisi ve hareketliliginde belirgin bir artis gozlenmis. Ama keciboynuzunuda unutmayin, o da iyi geliyor. Eger kurunu iciremem diyorsan keciboynuzunun tozunu al, ve yedirip icirdigin herseyin icine ona farkettirmeden karistir. Madem oyle, kadinlarda iste boyle yaparlar:)))

rabbim gönlüne göre versin tatlım... sabır...bak gör hamileyim diye başlık açacaksın bir gün burada ve bizde seni tebrik edeceğiz hayırlısıyla...
dr banada gebe kalmaz imkansız dedi... ama KÜÇÜK MUCİZEM BENİMLE..RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN... darısı başına inşallah darısı tüm isteyenlerin başına....

X