cookk merakk ettımm yaaa

kamilisss

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2008
499
0
selam kıjlarrr bayadır gelemıodum ama sımdı burdayım ve cok buyuk bı merakım varr sızlerle paylasmak ıstıyorum umarım yardımcı olursunuz merakım suu suan ncogumuz ramazandan dolayı nıyetlıyız mesela dıorum hamılesınız:CüvCüv: ama haberınız yok ve sız oruc tutosunuz sız bebegı ogrenene kadar oruclu olmanız bebege zarar verırmı yanı dıer bı deyısle hamıleyken oruc tutmak ne kadar doruu sımdıden saolunn kıjlarrrrrr

canım bende çok merak ediyorum bunu içim çok tedirğin lütfen bilen varsa cevaplasın

hadi ama millet yokmu cevap verıcekk fisfisfis goruosunuzkııı herkes merak edıooo kac gundur aklıma takıldı nabcamm yaaaaa bırı cevap versede rahatlasak

kızlar öncelikler merhabalar,
Hamile olduğunu bilen biri için oruç konusuna bakış farklıdır.
ana doğru anladıysam siz hamile olduğunuzu bilmediğiniz dönem için sordunuz.
bu noktada bir dr un web sayfasında gördüğüm bir yazı aklıma geldi onu paylaşayım sizlerle.
dr. un sayfasında şu söyleniyordu. (oruç değil ama benzerlik olabilir) mesela sigara içen bir bayan var, hamile kaldığını bilmiyor ve diyelim adet gecikmesinden hemen sonra hamile olduğunu öğreniyor ve tabiki endişeleniyor bebeği için ve hamile olduğunu bilmeden içtiği sigaralar için.

bu noktada dr. un açıklaması şöyle ."DOĞA SİZE HABERİ VERENE KADAR YAPTIKLARINIZDAN DEĞİL, HABERİNİZ OLDUĞU ANDAN SONRASINDA YAPTIKLARINIZA DİKKAT EDİN, BU YETERLİ". aslına bakarsanız çok kısa ama ne t bir cümle bence.

ve mantıkende bebek gelişiminin ilk aşamalarında zaten anne vücudunda depolanmış şeyleri kullanmakta.

bu nedenle yine sigara örneğini ele alırsak 5 haftlaıkken hamile olduğunu öğrenen bir kadın, belki de bir gün önce içtiği sigara ya da zararlı başka bişey, ya da hoplama zıplamaları için endişelenmemelidir. öğrendiğiniz andan sonrasında tabiki dikkat edilmesi gerekir. umarım anlatabilmişimdir. bence içinizi rahat tutun bu konuda. ya hamileysem ya değilsem konusunu da "O" size ben burdayım diye mesaj göndermedikçe dert etmeyin :))

umarım faydası olmuştur..sevgiler....

canım zaten adetın 1 2 gun gectıkten sonra hamıle olup olmadıgın cıkar takıp edersen o sureye kadar da bebek henuz olusum asmasında oldugundan bu gıbı seylerden etkılenmezartık bebek olusurur sana tutunur o zman senden beslenmeye baslar....

kızlar bıtanesınız valla benım ıcımde rahatladı gercekten gusel cevaplar cokk saolunnnn

şimdilik hamileysek şöyle mi böyle mi diyoruz ya, inşallah yakında "hamileyim" diye yazılar yazmaya başlarız...
hayırlısı.....

ayse yunus seni çok iyi anlıyorum inşallah hamişizdir bayramı hamiş geçiririz çifte bayram olur bize

kızlar ben bununla ilgili bi yazı okudum şöyle diyordu ; ilk aylarda dr tavsiye etmezse oruç tutulmaz fakat bilmiyorsak şüphemiz varsa sahur ve iftarda düzenli beslenip toplam iki lt.su içersek yeterli olurmuş tbi folik asit kullanmayıda ihmal etmiyce....sağlıklı kalın.

ahh canımm ya agzından bal damlıo allahmı soylettı ınsallah ole cok ıstıyorum o duygyu yasamayııı valla ne bayramm yaparımm:teytey: offfffffffffff :dance:dunya benımmm olur ogrendıgım annn

kızlar siz kaç aydır denemelerdesiniz? herhangi bir korunma doğum kontrol hapı vs uyguladınız mı ? belki de yeni evlisiniz ? benim ikinci deneme ayım korunmasız...bu ay da pek umut yok gibi ,

ben 11 haftalık hamileyim arkadaşlar oruç tutmayı çok istiyordum ama doktorum bebek henüz 3 ayda gelişimini tamamlamadığı organları oluştuğu için tavsiye etmedi birde hamilelikten sonra tansiyon ve mide sorunlarım çıktığı için istesemde tutamıyorum

insallah kızlar valla haberını ılk sıze verıcemm valla ben aslında dort aydır evlıyım ama uc bucuk aydır falan kocamla beraberım yanı sole dıyım hıc korunmadım bu surecte en basında vajınısmus rahatsızlıgım vardıondan olmamıstı ama rahat uc bucuk aydır korunmasız ılıskıye gırıorumm hıc ılac kullanmadım cok ıstıyorum ınsallah benımde bebeısım olurrrr su ramazan gununde hepınız ıcın dua edıcem:Saruboceq: kızlarr ıyıkı varsınızz ya nabardımm ben yoksaaaaaaaaaaa

canlarım mrb sitede yeniyim bende hamiş olmak isteyenlerdeyim 2 aydır bıraktık korunmayıı bakalım kısmet sizin merak etiğiniz soruyu ben canlı örnek vererek açıklayayaım yengemin 2 hamileliğide ramazana denk geldi hemde 5-6 aylık falandı bebk hiçbişey olmadı allah koruyo onları kötü olan emzirirken bile bile tutman ozaman bebğin rıskından kesmiş oluyosun zaten 3 aylık olana kadar bebek içerden besleniyo ekstra bişey yapmana gerek yok hepinize hayırlı ramazanlar dilerim mutluluk haberleri veririz birbirimize

ben hamile kaldığımı bilmiyordum ve sigara içiyordum ve antibiyotik kullanmıştım. çok korktum ve araştırma yaptım . bi dr. şöyle demişti videosunda " doğada birşey ya olur ya olmaz eger bebek olmuşsa demekki sigara ilaç vs. zarar vermemiş zira verseydi zaten oluşmazdı."

Son düzenleme:
ben geçen sene 10 gün tutabildim.sonra hamile olduğumu öğrendim.tutmadım.

selam kıjlarrr bayadır gelemıodum ama sımdı burdayım ve cok buyuk bı merakım varr sızlerle paylasmak ıstıyorum umarım yardımcı olursunuz merakım suu suan ncogumuz ramazandan dolayı nıyetlıyız mesela dıorum hamılesınız:CüvCüv: ama haberınız yok ve sız oruc tutosunuz sız bebegı ogrenene kadar oruclu olmanız bebege zarar verırmı yanı dıer bı deyısle hamıleyken oruc tutmak ne kadar doruu sımdıden saolunn kıjlarrrrrr

canım geçen yıl benim arkadaşım ramazan başladığında hamileymiş haberi yoktu... ve oruçlarını hep tuttu Allah kabul etsin... şimdi çok sağlıklı bi bebeği var:1rolleyes:

ozguncum valla ben daha yenı evlıyım ve ılk gunden berı hıc korunmadık yanı en basından berı normal bı sekılşde beraberız bakalımm ınsallah bu ayy allahın ıznıyle allah hepımıze bebıslerını nasıp edeıcekkk (amınnnnnnnnnnnnn) kızlarrrr

X