çokkkk önemliiiiii sarılığa dikkat!!!!!!!!!

cagancuk

küçük aşkımla çok mutlym
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
1.343
2
40
slm kızlar ban kasım annelerindenim.3,5 aylık bi oğlum var.5 günlükken sarılık oldu.hemde çok şiddetli.27 ye çıktı sarılığı.kanı değişti ilaç verildi 3 gün küvezde kaldı çok zor düştü.kan alınmaktan serum yemekten delik deşik yavrumun her tarafı.çok ağladı çok acı çektihayatımda yaşadığım en zor günlerdi ağlamaktan canım çıktı.sütüm kesildi.biz farkedemediğimiz için yükselmiş bu kadar.size tavsiyem hemen doktora götürüp sarılık tahlili yaptırın.sizin bebişlerinizde çekmesin bunları.

canim benim cok gecmis olsun ins. bir daha saglik sorunu yasamazsiniz
bizi uyardigin icin cok saol cnm
oglusunla sana saglik dolu günler diliyorum :1hug:

cnm zaten hastaneden söylüyorlar 2-3 sonra tekrar gelin sarılığı için diye neden çağırmadılar acaba sizi

3 gün sonra bizde gittiğimizde bilirubin 19.40 idi
kan değişimi almadı ama 4 gün küvezde yattık henüz 3 günlüktü
benimde kızım göğüs ucu küçük olduğı için ememeyince aç kaldı.
sarılı arttıran en önemli faktör bebeğin aç kalması,sarılıklı ise bebeğiniz geceleride ışık açık yatın,mümkünsede florasan olsun
emmiyorsa da bebek sütünüzü sağıp verin arkadaşlar
ayrıca sarılığın dıger bır belırtısıde bebeklerde şeker düştüğü için bebeğin sürekli uyuması
umarım bende bır kac bılgı verebılmısımdır

bizim de kızımız sarılık oldu.. sezeryandan dolayı sutum gec geldi biberona alışmasın diye de az mama vermişiz. çok yükselmedi küvezde kalmadık ama ilaç kulandık. çok şükür geçti ama çok ağladım.. doktora sorduk florasanda yatırsak iyi gelir mi diye. o da hayır evinizde ki florasan bi işe yarama bizim uyguladığımız fototerapide mavi ışık kulanıyoruz dedi . ayrıca gözler kapalı bütün vucut çıplak olmalıymış.

X