Çok Yanlız Hissediyorum 🥹

Kleopatra11

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2023
470
47
Merhaba 25 yaşındayım. Ben naif kırılgan bir yapıya sahibim duygusal sinek bile öldüremem.kimsrye zararım olmaz insanları bilerek ve isteyerek üzemem hayat dolu mutlu bir insandim Taki bu olayları yaşayana kadar...... 2021-2024 arası 3 yıl Van'da yaşadık eşimin işi nedeniyle oğlum oldu 5 yıldır evliyim bu arada. Oğlumun doğumunda çok yanlızdım kimse gelmedi kaynanam geldi 5 gün kaldı oğlum erken doğduğu için kuvezde kaldı. kuvezden çıktıktan sonra gitti. Kahramanmaraş depremi olmuştu ben doğum yaptıktan 8 gün sonra ve eşim oraya görevlendirildi. Malatya'ya gitti. Hepten yanlız kaldım hicbirseyi bilmiyordum çocukla ilgilidi uykusuz geceler tek başına verdiğim Savaş kendi ailem gelmedi. onlarla pek görüşmüyorduk o Zamanlar . o kadar yanlizdim ki geceleri korkardım ağlardım . Bir müddet geçti eşim Malatya'dan geldi ben bitkin durumdayım gördü beni ama anlamadı durumumu . sonra oğlum 2 aylık olmuştu o dönemlerde çoklu besin alerjisi çıktı diyet yapmak zorunda kaldım. gluten- dana eti-tavuk - yumurta- tahin -süt ve süt ürünleri domates. 3 ay diyet yaptım çok zorlandım herşeyde gluten süt ve süt ürünleri vardı paketli gıda yiyemiyordum emzirdigim için yapıyorduk bu diyeti . Sonrasında diyeti açmaya başladık doktor tavsiyesi ile 6. Ayına giriyordu oğlum ve ek gıda ya başladık. Bende yavaş yavas yemeğe başladım 67 kilodan 52 ye düştüm 🥹 tam herşey yoluna girdi derken birgün oğlumu emziiriken bı fenalaştim aniden gözüm karardı vücudum sicaklaşti beynim uyuştu kalbim agzimda atıyordu resmen ölüyorum sandım kalp krizi geçiriyorum sandım o an eşimin iş yeri eve 50km uzaklıktaydi o gelene kadar bana birşey olur diye dış kapıyı açtım, eğer bişey olursa oğluma bulsunlar ddiye 🥹 sonrası da hastaneye gittik tahlilelr yapıldı kalbime bakıldı hiçbirsey. Bende birdaha olurmu korkulari ölüm korkusu kalp krizi geçirme korkusu başladı doktor doktor gezdim kardiyoloji nöroloji Dahiliye vs daha unuttuğum bir sürü bölümler . Sonuç hiçbirsey psikoloğa yonlendirildim 6 7 seans gittim baktım düzelme yok çünkü her gün atak geçiriyordum doktor meditasyon öneriyordu hep ama gözümü bile kapatmaya korkuyordum. Baktım olmuyor psikiyatriye gittim ilaç yazdı ama kullanamdim emzirdigim için oğlum küçüktü ve mama kabul etmiyordu doktorumda emzirmeyi bırakmamam gerektiğini emziriken psikolojik. İlaçlar kullanmamam gerektiğini söyledi günlerce hergun fenalaştım eşimle aram bozuldu evde yanlız kalamaz oldum ama hep yanlızdım korkardım ağlardım ölücem diye ama geçmiyordu psikoloğu eşim bıraktırdı veremem özel psikoga her hafta 1000 TL dedi bidaha götürmedi gitmeyecek mişim delimiymişim ben. kendim gitmek istedim psikolog çocukla içeri alamam dedi komşularım bekar askerlerdi kimse yoktu çocuğumu bırakacak ve gidemedim . sonra ben kalktım bu böyle olmayacak İstanbul a gittim kaynanamlara orda psikolog ile görüştüm bana iyi gelmişti vana geri dönmek zorundaydım dönünce baya baya iyiydim ama görüştüğüm doktorda online terapi yoktu çok üzülmüştüm. Devlete gitmeye karar verdim ayda 1 defa gidiyordum bı iyi bı kötüydüm. Ama asla atak yasamiyordum o dönemlerde Kasım 2023 artık geçmişti sadece kötü düşünceler öleceğim kalp krizi vs kalbime takmiş durumdayım hala devam ediyor birde ben tansiyon düşüklüğü yaşıyorum hep yani bu bende doğumdan sonra başladı ama Neyse .Haziran 2024 te tayinimiz çıktı Sakaryaya geldik en uzak ilçesine çıktı tayinimiz küçük bir ilçe psikolog yarıda kaldı gene burda arayışa girdim. kattiyen 3 ilçede devlette psikolog yok olsada kim götürecek çocuğumla gitsem bile ona kim bakacak özel klinik bı ilçede var oda baya fiyat istedi eşim kabul etmedi. Deli misin diyor uğraşamam diyor gene başlama vesaire ama ona belli etmemeye çalışıyorum . Çünkü anlamıyor beni asla açıkçası ona derdimi anlatmaktan yoruldum. Sürekli kötü düşünceler vücut ağrıları ölücem kalp krizi geciricem korkusu sol.kol ağrısı göğüs sırt omuz ağrıları bunaldım artık uzun zaman.sonra atak yaşadım yaklaşık 10 aydır yaşanıyordum sadece anksiyete kalmıştı panik atak yoktu geçen gün aniden göğüse giren hafif iğne batması sonrasında bı atak yaşadım ilk önce umursamadım ama ayağa kalkınca çok şiddetli başım döndü ve atağımı yaşadım elbette kısa sürdü ama beni mahfetti aniden ölücem diye çok korkuyorum çok yoruldum çok yanlizim beni anlayan kimse yok deli gibi yüzüme bakıyorlar 🥹🥹 hakkınızı helal edin çok uzun oldu

Lohusa depresyonunu sağlıklı atlatamamissin gibi duruyor. Psikologa gitme durumun yoksa kafanı başka şeylerle meşgul et. Kek pasta börek yap, örgü ör, inancına göre birşeyler yap, hobi edin...
Teşekkür ederim yapıyorum kendimi sürekli meşgul ediyorum ama tam dinlenmeye geçtiğim vakit düşünceler peşimi bırakmıyor

Allah dert vermemiş, siz de dert aramayın kendinize
Birsürü şey anlatıp aynı zamanda hiçbir şey anlatmamışsınız
Bu nasıl bi yorumdur psikolojik sorunlarda saglik sorunudur ve saglik sorumlarinin en kotulerinden belki olumlu yorum yapmayabilirsiniz ama insanlarin ciddi gordukleri sorunlatida kucumsemeyelim lutfen

Öncelikle geçmiş olsun.yasamayan bilmez.oğlunuz ne kadarlık oldu.ilac kullanmadan geçmiyor malesef ilaç kullanmanız gerekiyor.Bu ben artık iyice alışmıştım.igne batmalari oldugunda karnıma sıcak su koyuyordum iyi geliyordum sanırım vücudum iyice kasildigi için biraz rahatlatıyordu.Belkide o da psikolojiktir bilmiyorum ama denemekte fayda var

konuyu şimdi okudum.

bu kadar şiddetli panik atak maalesef tek başına terapi ile geçmiyor ilk etapta, çünkü hormonal denge bozuluyor. emzirirken kullanılanlar da var oysa, neden onlardan reçete etmedi ki? o durumda emzirmeyi kesip ilaca başlamanız bile daha doğru olabilirdi. talihsizlikler art arda gelmiş ne yazık ki

çocuğunuz kaç yaşında bilmiyorum ama yaşını da geçtiyse kendinizi önceleyerek bir psikiyatra gidip gerek görürse ilaç versin. eşiniz de klasik yurdum erkeği, hödük kaba saba, ama maaşlı çalışan birinin de şu devirde özel psikoloğa para yetirmesi çok zor :KK43: ihtiyaç halinde olanlar için bazı kurumlar, üniversiteler cüzi ücretlerle online terapi hizmeti veriyordu, sanırım mesela odtü. bir de onlara bakabilirsiniz.

Nefes çalışması size çok iyi gelir.YouTube de bulabilirsiniz.

Sineği bile öldürmemeniz duygusallıktan değil, birlik bilincinin sizde kayıtlı olmasından kaynaklıdır. Bu harika bir şeydir. Pek çok insanın bu bilince geçmek için eğitim aldığı bir alandır.

Nefes çalışması ve tanınıza göre yönlendirmeli meditasyonla çok rahat aşabileceğinizi düşünüyorum. Eğer bulamazsanız ben size yardımcı olurum.

Vanda yalnızken başlamış, şimdi bulunduğunuz yerde yalnızken tekrar etmiş. Belli ki öküz kocanız sizi daha da yalnız hissettiriyor yok gibi varlığıyla. Bebekle tek başınıza zor olmuştur. Anlaşılmamak da cabası. Online psikologlar var. Onlinepsikolog, hiwell, terappin gibi yerlere bakabilirsiniz. Eğitimleri, seans ücretleri yazıyor. Google dan bakın. Eminim daha fazla site ve doktor vardır. Yüzyüze görüşmeden daha ucuza geliyor birçoğu.

Allah dert vermemiş, siz de dert aramayın kendinize
Birsürü şey anlatıp aynı zamanda hiçbir şey anlatmamışsınız
Arkadaş cok ağır bi lohusa depresyonu yaşamış; erken doğum, kuvez, yalnızlık, deprem gibi ağır duygusal durumlar travma yaratmış.Şuan yaşadığı durum öyle ağır ki kırık değil kaynasın, yara değil bantlasın. Ruhu bedeni ve beyni ayrı işliyor. Bunu hastalık ve dert olarak görmemek hafife almak cok vijdansızca bi davranış olduğu kadar cahilce bi yaklaşım. Herkesin derdi kendine büyük gelir. Konu cok hassas. Anlayacagınız birsey degil belli ki.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun çok üzüldüm. Aileniz ile aranızın toparlanma şansı yok mu ? Bir kitapta okudum ismini şuan hatırlayamıyorum konusundan hatırlayanlar olur. Piskolojik iyileşmek için ailemizle aramızın iyi olması çok önemli diye. Affetmek , barışmak ruhunuzu besleyecek ilgi sevgi ?

Arkadaş cok ağır bi lohusa depresyonu yaşamış; erken doğum, kuvez, yalnızlık, deprem gibi ağır duygusal durumlar travma yaratmış.Şuan yaşadığı durum öyle ağır ki kırık değil kaynasın, yara değil bantlasın. Ruhu bedeni ve beyni ayrı işliyor. Bunu hastalık ve dert olarak görmemek hafife almak cok vijdansızca bi davranış olduğu kadar cahilce bi yaklaşım. Herkesin derdi kendine büyük gelir. Konu cok hassas. Anlayacagınız birsey degil belli ki.

1) Arkadaş depremi yaşamamış eşi felaket sonrası oraya görevlendirilmiş.
2) Bunları yaşamadan önce çok mutlu bir insandım diyor. Gluten diyeti ve bebeğin küvezde kalması vs elbette ki çok üzücü ancak bebek sağlıklı ve gluten diyeti de aynı zamanda uzun vadede çok sağlıklı bir diyet. Metabolik rahatsızlıklardan korur, emzirme dönemi kilo aldırmaz. Sonrasında zaten diyeti açmışlar 🍀
3) Başka da bir şey göremedim.

Yine bir psikolojik rahatsızlık ve yine gözle görülmediğinden hafife alınması. Ruh sağlığının bozulması için çok büyük bir dert veya acı sahibi olmak gerekmez. Sadece genetik faktörler bile belirleyici olabilir.

Lohusalıktan sonra anksiyete ve panik atak hastası olan çok kadın var. Tanıdıklarımda da çok gördüm. Bunun çözümü de sabırla ve istikrarla psikoterapiye devam etmek, gerekli görülürse ilaç desteği almak. Çektiğiniz sıkıntının görülmemesi, eşiniz tarafından desteklenmemek ve yalnızlık hissi de bunu perçinlemiş. Bence yapmanız gereken bir an önce gerekirse eşinize bile söylemeden online terapiye başlamak. Büyükşehirlerdeki neredeyse her doktor veya psikolog artık online çalışıyor. Ona buna sorup insanların ahkamlarını dinlemeyin bir an önce destek alın. Bebeğinizi sağlıkla büyütebilin. Acil şifalar diliyorum🙏

2) Bunları yaşamadan önce çok mutlu bir insandım diyor. Gluten diyeti ve bebeğin küvezde kalması vs elbette ki çok üzücü ancak bebek sağlıklı ve gluten diyeti de aynı zamanda uzun vadede çok sağlıklı bir diyet. Metabolik rahatsızlıklardan korur, emzirme dönemi kilo aldırmaz. Sonrasında zaten diyeti açmışlar 🍀
hiç doğum yapmadınız sanıyorum. lohusalık hali başlı başına kasvetli bir hal, üstüne de olumsuzluklar gelince insan kendisini içinden çıkılamaz bir karanlığa sürüklenmiş hissedebilir

Depremi yaşadım. Van'da hissedildi ki Tuşba da oturuyorduk tam fay hattı üzerinde yıkılan binalar olmadı ama herkes dışarıya koştu bagirmalar çaresizlik. 2. gluten diyeti sağlıklı olabilir ama emziren bir anne olarak sağlıklı değil malesef vücudunun direnci gidiyor iyi beslenmen gerekiyor peynir süt yoğurt ekmek makarna domates tabuk eti dana eti yumurta ve daha sayamadığım onca şeyi ben 3 ay yiyemedim eser miktarda olan ürünleri de . her sabah kahvaltısinda zeytin ve patates glutensiz ekmek ile yaptım emziren anne için çok zor çünkü sütüm azaliyordu doymuyordum.
3 Başka birşey görememeniz Normal sinek bile öldüremem den kastım Aslında o kadar küçük bir canlıya bile zarar veremem öldüreni görsem uyarırdim.

Lohusa depresyonu nedir ne gibi etkileri olur açın okuyun bi zahmet. Belki bi gün işinize yarar bu bilgi.

X