Çok üzgünüm, işim değişiyor ve arkadaşım benimle konuşmuyor :(:(:(

E

EU3

Ziyaretçi
kızlar aynı şirkette 5. senem bitti .gayet güzel bir pozisyonda çalışıyorum fakat bütün işyerleri gibi kriz bizide vurdu .birçok işten cıkarma oldu tabi o çıkanların yerine kaymalar yapıldı .benim departmanımda da iki kişi çalışıyorduk ve beni başka bir departmanda işten çıkarılan bir arkadasın yerine geçirmek istedi genelmüdür. tabiki kabul etmemek gibi bir durumum söz konusu degildi bu kriz ortamında ..birde şöle bi durum var Allah tan departmanlarımız ikiside hesap kitap finans işleri ile ilgili yani bir kıdem düşmesi söz konusu degil .ama tabiki öğrenmem gereken çok şey var sonucta o kadar cok departman varki kimse kimsenin işini bilmiyor .ama ben üzülüyorum burda çalıştıgımız kişi ile aramız çok iyiydi izinlerimizi falan ayarlayıp çok güzel idare ediyorduk .aynı şirkette olacagım ama yinede yer degiştirmek strese soktu beni .yeniden iş öğrenmem gerekecek.en önemli sorun ise işten çıkarılan arkadas hesapları devretmek için işlerini toparlıyor ama benle arasının iyi olmasına ragmen daha önce şimdi konuşmuyor .ama bu olayda benim bir sucum yokki .bende istemezdim o çıkarılmasında bende yerimde kalayım .ne yapmam gerekiyor karsıma alıp konuşayımmı yoksa üstüne varmayayımmı .onada hak veriyorum ama ben ne yapabilirimki ben istemedimki :çok üzgünüm:

Benim de yanımda ki masada oturan arkadaşı işten çıkarttılar. O işten çıktıktan sonra msn da falan selam verdim ama cevap atmadı.. Sanırım psikolojik olarak suçlu arama çabasındalar. İnsan psikolojisini anlamak zor.. Bizim de başımıza gelse belki biz de öyle olurduk.
Senin suçun yok ve yapabilecek bişeyin de yok gibi görünüyor.

senin ne suçun varki.morali bozukmuştur ondan öyledir bence üsteleme

morali bozulmuştur elbette.neden ben neden o değil diyordur ister istemez.empati yap canım sende.ama yinede tavırlı davranmasa iyi olurdu.bence konuş onula böyle olsun istemezdim çok üzüldüm de.seninde üzgün olduğunu biliyorum ama benim ne suçum var bana tavırlı davranıyorsun de.ben olsam konuşurdum.hatta onu yüreklendirirdim bundan sonrası için..

canim daha ne kadar o arkadasin calisacak
eger bir kac hafta daha oralardaysa soyle sana isi ogretsin
o isleri yapamadigin zaman ne diyeceksin ustlerin sana kizar ogrenseydin der

kolay değil o arkadaşın için çok zor bir durumdadır şuan ama senin hiç bir suçun yok canım. yalnız eğer işleri öğrenmen gereken o kişiyse konuş üzgün olduğunu dile getir, işi öğrenmen için yardım etmesini rica et. ama başkaları varsa öğrenebilceğin fazla üstüne gitme kolay bir durumda değildir çünkü...

kolay değil o arkadaşın için çok zor bir durumdadır şuan ama senin hiç bir suçun yok canım. yalnız eğer işleri öğrenmen gereken o kişiyse konuş üzgün olduğunu dile getir, işi öğrenmen için yardım etmesini rica et. ama başkaları varsa öğrenebilceğin fazla üstüne gitme kolay bir durumda değildir çünkü...

başkası var işi öğrenebilecegim canım ama bu durum çok üzdü beni.konuşmaya kalksam tepkisinin ne olacagınıda kestiremiyorum .bi kaç gün daha zamana bırakayım olmazsa acıcam konuyu bi şekilde

başkası var işi öğrenebilecegim canım ama bu durum çok üzdü beni.konuşmaya kalksam tepkisinin ne olacagınıda kestiremiyorum .bi kaç gün daha zamana bırakayım olmazsa acıcam konuyu bi şekilde

canım en azından selamını kesme göz göze geldiğiniz zaman tebessüm et. belli bir süre sonra konuşmaya çalışırsın ama yinede çok üstüne gitme. bu kriz döneminde işsiz kalmak çok kötü bir durum çünkü...

uzerlerıne gıttıkce ıyıce kızarlar kırıcı olurlar hayat bu her an her sey olabılır deme canını sıkma sen

sizin bı sucunuz yok ki.
bence gönlünüz ferah olsun.

98den beri her 3-4 yılda bir hortluyo malesef bu kriz denilen bela...
50-55 kişi çalıştığımız dairede 6 kişi kaldık tabi zamanla oldu bu en son 2003 senesiydi,şimdi çıkarılacak adam kalmadı kapanırsada kökten çıkıcaz zaten hepimiz...
aslında giden kadar kalanında üzüldüğü bir gerçek
ama çıkarılanlar neden ben psikolojisinde olduğu için hemen atamıyorlar üzerlerinden bu durumu kabullenmek biraz zaman istiyor...
bence hiç üstüne varma sen ne dersen de o şuan bişeye ikna olabilecek durumda değildir tatlım...
en yakın arkadaşlarımda o dönem bana ve bizlere aynı bu şekilde yaklaştılar...ama zamanla onlar bu durumu idrak edince zaten itirafta bulunuyorlar...cidden kolay değil,allahım herkese yardım etsin bu işten çıkarılmalar,krizler bitsin artık

üzülme, yarışmaları sadece 1 kişi kazanır yapacak birşey yok.

müdürleriniz ya da yöneticileriniz her işi tam bilmediğinizi biliyorlarmı?

peki o arkadaşın işten çıkmasında ölçüt neydi?
neden çıkardılar işten tamam kriz var da
örneğin seni ve ya bir başkasını değilde neden onu çıkardılar?

sakın açmayın konuyu.
kendinizi onun yerine koyun,içinden isyan ediyordur muhtemelen şimdi neden ben diye...
eskiden nasıl davranıyorsanız yine öyle davranın, üstüne gitmeyin

peki o arkadaşın işten çıkmasında ölçüt neydi?
neden çıkardılar işten tamam kriz var da
örneğin seni ve ya bir başkasını değilde neden onu çıkardılar?

sadece çıkan o degil canım benim biz turizm sektöründe farklı pazarlarda çalışan iki ayrı şirkettik fakat kriz nedeni ile sonradan kurulan şirket kapatıldı ve faaliyetini ilk önce kurulan şirketin bünyesinde devam ettirecek .bu sebepten dolayı o şirkete ait elemanların bir çoğu çıkarıldı .onun çıkarılma sebebide bu .ayrıca ben 6. seneme girdim ve bu işyerine patronumun istegi ile geldim kendim iş başvurusunda bulunarak degil .güvenilen ve işi begenilen bir eleman oldugumu hissettiriyorlar sagolsunlar .o arkadasımda daha 9 aylık bir eleman ve bu kadar kısa süreye ragmen bir cok dönüşü olmayan yanlışa imza atmış bir arkadas.mutlaka hepimizin yanlışları oldu zamanında konu bu degil ama neden sen veya baskası degil sorunu aydınlatmak için yazdım .:1hug:

üzülme, yarışmaları sadece 1 kişi kazanır yapacak birşey yok.

müdürleriniz ya da yöneticileriniz her işi tam bilmediğinizi biliyorlarmı?

evet biliyorlar canım .şimdi gececegim departmanın müdürüne bana yardımcı olması ve her işi öğretmesi konusunda telkinde bulundular .gerci kendime güvenim sonsuzdur elimden kurtulacak iş yoktur ama bu biraz vakit alır.amacım bu vakti olabildigince aza indirmek .a.s.

iş yerinin sahibi siz değilsiniz ki kendinizi suçlu hissetmeyin. benimde işyerimden çok yakın iki arkadaşım işten çıkarıldı. geçmiş olsun demeye dilimiz varmadı. arayamadık. bir haftasonra kendileri bizi aradı. sakinleşmiş. hayatta oldukları yerden devam etmeye başlamışlardı. çıkarıldıkları şubeye gelip bizimle çay bile içiyorlar. sabredin.

sadece çıkan o degil canım benim biz turizm sektöründe farklı pazarlarda çalışan iki ayrı şirkettik fakat kriz nedeni ile sonradan kurulan şirket kapatıldı ve faaliyetini ilk önce kurulan şirketin bünyesinde devam ettirecek .bu sebepten dolayı o şirkete ait elemanların bir çoğu çıkarıldı .onun çıkarılma sebebide bu .ayrıca ben 6. seneme girdim ve bu işyerine patronumun istegi ile geldim kendim iş başvurusunda bulunarak degil .güvenilen ve işi begenilen bir eleman oldugumu hissettiriyorlar sagolsunlar .o arkadasımda daha 9 aylık bir eleman ve bu kadar kısa süreye ragmen bir cok dönüşü olmayan yanlışa imza atmış bir arkadas.mutlaka hepimizin yanlışları oldu zamanında konu bu degil ama neden sen veya baskası degil sorunu aydınlatmak için yazdım .:1hug:

tebrik ederim sizin adınıza cok guzel
ama arkadasınız emınım kı üzülmüştür hem de çok
kendinizi onun yerine koyun bukadar emek verdiğiniz bir şirketden
çıkmak size cok zor gelebilirdi helede şu kriz ortamında yeni bir iş bulmak
gerçektn çok zor allah yardımcısı olsn arkadaşınızın
ben olsam yni işi nasıl yapcam diye değil arkadaşım işten çıkartılıyor
diye üzülürdüm

tebrik ederim sizin adınıza cok guzel
ama arkadasınız emınım kı üzülmüştür hem de çok
kendinizi onun yerine koyun bukadar emek verdiğiniz bir şirketden
çıkmak size cok zor gelebilirdi helede şu kriz ortamında yeni bir iş bulmak
gerçektn çok zor allah yardımcısı olsn arkadaşınızın
ben olsam yni işi nasıl yapcam diye değil arkadaşım işten çıkartılıyor
diye üzülürdüm

arkadasım işten cıkarılıyor diye üzülüyorum tabiki dikkat ederseniz ama bende hayatımı idame ettirmek zorundayım degilmi .zaten konu başlıgım işi nasıl yapacagım degil arkadasım benimle konuşmuyor diye üzülüyorum .işten cıkaran ben degilim dikkat ederseniz belliki yöneticilerin belli kıstasları var ve ona göre secim yapıyorlar işten cıkarılma sebebi ben degilimki kendimi paralayayım sadece ekmeginden olan bi insan olarak üzülüyorum ama oturupta yas tutmamı beklemeyin benden .konuya ilginç bir boyut kazandırdıgınız için teşekkür ederim .

X