çok üzgünüm arkadaşlar..

cileklikofret

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2010
392
4
bir de buraya yazayım istedim kaç gündür bu forumda takılıyordum çünkü( kızmayın bana((

arkadaşlar 25 haziranda evlendim ilk geceden sonra norlevo kullandım çünkü ilk geceden hamile kalmak o an için korkunç bir ihtimal gelmişti. sonrasında her ilişki sonrasında çok miktarda kanamam oldu ama biz bu kanamaları hep ilişkinin ilk zamanlarına bağlamıştık ki değilmiş şimdi anlıyorum. daha sonra 2 temmuzda korunmasız ilişkiye girdik ve bu defa eşim de ben de tekrar hap kullanmamak adına olursa olur dedik ve müdahale etmedik. 15 gün boyunca tabi psikolojik olarak tüm hamilelik belirtilerini yaşadım kasık ağrısı, meme hassasiyeti, mide bulantısı.. ayın 15i adet günümdü ve ben olmayınca artık hamile oldugumu düşünerek bugün kan testi yaptırdım sonuç negatif çıktı açıkçası çok da üzüldüm(((

şimdi ilk sorum ilk kanamalar norlevonun yan etkilerydi değil mi? peki 15 gün boyunca yaşadığım tüm kasık ağrıları ve meme hassasiyeti de bu yan etkilerden olabilir mi? özellikle kasık ağrıları? ve son olarak bu adet gecikmesi de hala norlevonun etkisinden mi? ben ne zaman tekrar adet olurum ve düzene girer? adet olmamı beklemeden korunmasız ilişkiye girersek hamile kalabilir miyim sizce? bu hap benim adetimi ve hamileliğimi daha ne kadar engeller?

daha 1 aylık evliyim ama çok üzüldüm ben negatifi görünce testte arkadaşlar yaaa.. bir kez daha görmek istemiyorum rabbim yıllardır görenlere yardım etsin herkesi bebeği ile kavuştursun...

Son düzenleme:

arkadaşım içtiğin ilaç hakkında bi bilgim yok fakat hamilelik konusunda çok acele ettiğini düşünüyorum
herkez ilk geceden hamile kalmıyoki
dur daha yeni evlenmişsin evliliğinin tadını çıkar 1 sene içinde olmazsa o zaman doktora gidersin

ayrıca ilk ilişkiden sonra öyle kanama olması tuhaf bi kadın doğuma gidip muayne olmanı öneririm

bu ne hız arkadaşım maşallah ilk aydan hemen moralini bozma canım.hemen ilk aydan olacak diye bir şey yokki..ama bu kanamaların için bence bi kadın doğuma git.belki enfeksiyon felan kapmışsındır o yüzden kanaman olabilir.bence de evliliğin tadını çıkarın en azından 2-3 ay.

canım öncelikle Allah mutlu etsin tamamına erdirsin..
İlişki sonrası kan olayına gelince bazı arkadaşlar doktora görün önerisinde bulunmuş fakat ben kendi deneyimime göre bir sorun olmadığını düşünüyorum. Çünkü ben evlendiğimde her ilişki sonrasında az miktarda kanama ve yanma olayı yaşadım. Hatta ilk ilişkiden sonra yaklaşık 10-15 gün otururken bile acı hissediyprdum. Doktora gittim fakat doktor bir sorun olmadığını sadece rahim dar olduğundan tahriş olduğunu söyledi. Yani kısaca alışana kadar olması doğal

canım ilk içtiğim ertesi gün hapıydı ve araştırdığıma göre oldukça fazla yan etkisi varmış

aslında acele etmiyoruz ama o ilk negatifi görünce gözüm korktu açıkçası

yorum için teşekkürlerr

evet canım binlerce şükür bizde de herşey yoluna girdi bir de adet olursammm:44:

keşke evlenmeden önce bir kadın doğum uzmanına görünseydin, hem ilk ilişkide problem yaşayıp yaşamayacağını öngörebilirdi kızlık zarın açısından, eğer çok darsa problemliyse evlenmeden önce küçük bir müdahalede bile bulunabilirler, ilk gecede büyük bir travma yaşamaman için.. hem de korunacaksan önerilerde bulunurdu bebek istiyorsanız da hamilelik öncesi tetkiklerini yaptırırdın, folik asit başlardın. ertesi gün hapı evli çiftler için h,ç uygun değil, tek gecelik ilişkiler için daha uygun gibi bence gebelik düşünüyorsan önce bir kadın doğuma git rutin muayene ol smear testini yaptır, TORCH dediğimiz gebelikte geçirilmesi tehlikeli olan enfeksiyon grubu için de test yaptır.. en kısa zamanda bebek sahibi olman dileğiyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…