Çok sevdiğim bir özelliğimi kaybettim..

yasmingncc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2016
234
208
28
Selam arkadaşlar..
Bu sene 21 yaşıma gireceğim daha çok çocukluğumda sahip olduğum ve sahip olmaktan çok memnun olduğum bir özelliğimi kaybettim.

Çocukken ve reşitken yaptığım herşeyden çok zevk alırdım. Durup dururken bazen içime bir heyecan girer ve içimi mutluluk kaplardı. Örneğin eskiden babamla çok sorunlu bir aile yaşantımız vardı, bu evden kurtulalım diye dua ederdik.. buna rağmen bazen eve gideceğim için veya biryerlerde aktivite yaptığım için çok mutlu olurdum. Artık bir cafede erkek arkadaşımla hoş vakit geçirirken bile sanki olması gereken sosyal yaşantının keyfine varamıyorum... Eskisi gibi gittiğim yerlerden memnun olmuyorum ya da yaptığım şeylerden hoşnut kalamıyorum. Büyümenin gerçeğimidir anlayamıyorum ama bu özelliğimi kaybettiğim için çok üzülüyorum..

Of of ..Çocukken hayattan zevk alırdım
ŞİMDİ yılllardır zerre zevk almıyorum.Yüzksek doz antidepresan bile sağlamıyor bunu:KK43:Ciddi biçimde yaşama sevincim yok..Nasıl kazanacam

Çocukken ve reşitken yaptığım herşeyden çok zevk alırdım. Durup dururken bazen içime bir heyecan girer ve içimi mutluluk kaplardı. Örneğin eskiden babamla çok sorunlu bir aile yaşantımız vardı, bu evden kurtulalım diye dua ederdik.. buna rağmen bazen eve gideceğim için veya biryerlerde aktivite yaptığım için çok mutlu olurdum.
Bu kısımları güzel yazmışsın. Okumak bile keyif veriyor.
Adeta çocukluğun tarifi galiba....

zamanla gülüşlerimizin samimiyeti azalıyor birde. Kahkahalar yerini tebessüme bırakıyor. Bunun adına büyümek deniyor ama hayır ben kabul etmiyorum. En güzel çağımda, en güzel yaşımdayım. Daha çok gülüp, daha çok zevk alacağım hayattan. Ve bu benim elimde. Kendimi gücümü keşfettikçe bunu başarabildiğimi görüyorum. Sizde öyle yapmayı deneyin.

Bu sizinle alakalı bir durum.
70 yaşında insanlar bile içindeki çocuğu öldürmemeyi başarıyor.
Tamamen içsel bir durum, kendinizle ve bulunduğunuz - bulunacağınız yaş ile barışın.
Yoksa hayat aynı hayat, değişen birşey yok. :KK39:

Kendimle barışık olmamla ilgili herhangi bir sorunum yok. hatta kendimi çok seviyorum diye bilirim kabalık olmayacaksa. sadece eskisi kadar yaptığım aktivitelerin tadına varamıyorum...

Kendimle barışık olmamla ilgili herhangi bir sorunum yok. hatta kendimi çok seviyorum diye bilirim kabalık olmayacaksa. sadece eskisi kadar yaptığım aktivitelerin tadına varamıyorum...

Yeni bir seyler yapmaniz lazim. Yeni bir dil ögrenmek , yeni hedef koymak. Onun icin calisirken vakit bulamamak. Ve bulunan o azicik vakitten keyf almak. Caliskanligin verdigi hakli gururla

zamanla gülüşlerimizin samimiyeti azalıyor birde. Kahkahalar yerini tebessüme bırakıyor. Bunun adına büyümek deniyor ama hayır ben kabul etmiyorum. En güzel çağımda, en güzel yaşımdayım. Daha çok gülüp, daha çok zevk alacağım hayattan. Ve bu benim elimde. Kendimi gücümü keşfettikçe bunu başarabildiğimi görüyorum. Sizde öyle yapmayı deneyin.

kaç yaşındasınız ?

Selam arkadaşlar..
Bu sene 21 yaşıma gireceğim daha çok çocukluğumda sahip olduğum ve sahip olmaktan çok memnun olduğum bir özelliğimi kaybettim.

Çocukken ve reşitken yaptığım herşeyden çok zevk alırdım. Durup dururken bazen içime bir heyecan girer ve içimi mutluluk kaplardı. Örneğin eskiden babamla çok sorunlu bir aile yaşantımız vardı, bu evden kurtulalım diye dua ederdik.. buna rağmen bazen eve gideceğim için veya biryerlerde aktivite yaptığım için çok mutlu olurdum. Artık bir cafede erkek arkadaşımla hoş vakit geçirirken bile sanki olması gereken sosyal yaşantının keyfine varamıyorum... Eskisi gibi gittiğim yerlerden memnun olmuyorum ya da yaptığım şeylerden hoşnut kalamıyorum. Büyümenin gerçeğimidir anlayamıyorum ama bu özelliğimi kaybettiğim için çok üzülüyorum..
O bendede var canm.bence hayattaku yaptigin seyleri degistirsen farkli seyler yapsan farkli seylerle ugrassan.

25 yaşımdayım.

çok haklısınız en güzel çağımızdayız bende 26 yaşındayım yaptığım hiç bir şey bana keyif vermiyor ancak hyattan mutlu olmanın tek anahtarının bende oldugunu farkettim. tabiki hayat gül bahçesi değil her zaman mutlu olamayız ama yaşadığımız her andan mutlu olmaya bakmalıyız

çok haklısınız en güzel çağımızdayız bende 26 yaşındayım yaptığım hiç bir şey bana keyif vermiyor ancak hyattan mutlu olmanın tek anahtarının bende oldugunu farkettim. tabiki hayat gül bahçesi değil her zaman mutlu olamayız ama yaşadığımız her andan mutlu olmaya bakmalıyız

birkaç yıl öncesine kadar ben de takmıştım bu duruma konuyu açan arkadaş gibi eskiden daha çok gülüyordum, ah lise yıllarım ne güzeldi diye düşünüyordum.
sonra farkettim ki; daha çok gülüyordum çünkü sorumluluklarım yoktu, telaşlarım, geçim kaygım yoktu. Daha çok gülüyordum çünkü çocuktum.
Şimdi ise daha sağlam gülüyorum. Eski halimi aramıyorum. Şimdi ki benden, sorumluluklarımdan memnunum.
Eşimi seviyorum, işimi seviyorum, hayatımı seviyorum.
O eskiye özlem bir dönem sanırım gelip geçiyor. :KK55:

20 yaşındayım. Büyüdüğüm içi oluyor bencede. Çaışıtığım zamanlarda daha kötüydü benim için hayat yeni yeni farkediyorum artık daha mutlu gibiyim ama tabi küçüklüğümde durduk yere gelen sevinç heyecan yok maalesef..

Eskiden çok gulerdim neşeliydi sevilen mutlu biriydim şimdi ne yazık ki insanlar beni değiştirdi zerre kadar zevk alamıyorum olmuyor ki

X