çok şaşkınım ve ne yapacağımı bilmiyorum

silvermoon

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2007
48
0
Arkadaşlar biraz önce gebelik testi yaptım ve pozitif çıktı.Ama ne yapacağımı bilmiyorum.Çünkü sezeryanla dünyaya getirdiğim 9 aylık bir kızım var.Acaba bu hamilelik sağlığım için riskli olabilir mi?Kızımı emzirmeye devam edebilirmiyim?3 haftalık olduğunu tahmin ediyorum acaba aldırsam problem olurmu?Böyle bir şey başına gelmiş olan varmı lütfen acele cevaplarınızı bekliyorum...

canım hayırlı olsun.Sakın aldırma Allah nasip etmiş.kızınada yeterince süt vermişsin zaten.normalde 2 sene ara verin diyorlar ama inanki kazayla hamile kalanlar çok oluyor.

benimde tanıdık oglu 1 yaşında 2 gün önce dogum yaptı pek bi problem yaşamadı sadece karnın büyüdükce hafif çektirme olabiliyomus

canım hayırlısı olsun önce,aldırma sakın pişman olursun, ikisi bir büyür işte sende hamilelik defterini tamamen kapatırsın, bişi dicem eğer şüphelerin varsa sakın emzirme bebeğini zehirlersin nolur dikkat et canım, hemen bi dra gidip kesinleştir durumunu,haberlerini bekliyoruz

canım öncelikle tebrik ederim..bence bebeği aldırmak istemen doğru değil..öncelikle bir dr görün ve daha sonra ona göre hareket edersin..buarada bebeğini emzirmeyi bırak canım..

aralarında yaş olmayanlar ..

sut korumadıgını bır kez daha anladık..

bencede doktorunu ara hemen...

canım öncelikle hakkında hayırlısı olsun
sakın bebeğini aldırmayı düşünme
Allah vermiş vardır bir hayır
benimde kardeşimle aramda 1 yaş var
arkadaşlarımdan biri bebeklerini arka arkaya büyütmüş
şimdi çok memnun sorun yaşamamış çok
önce dr.a danış istersen sonra karar verirsin tekrar hakkında hayırlısı olsun

benim yengemde doğum yaptı 3 ay sonra hamile kaldı gene..hiç bi sorunda yaşamadı...ikiside gayet iyi.aklına aldırmak gibi kötü düşünceler getirme sakın

aldırma canım yaaa... ikiside bi arada büyüyüp gitsinler işte ne güsel biri diğerinin eşyasıya büyüyr masrafları daha az olurr

bencede aldırtma.kıyma günahsız bebeğine.
ikisi birden büyür işte.Rabbimden hayırlısı buymuş demekki.

arkadaşlar aldırma diyorsunuz ama bunun tehlikeleri de olabilir bence sıkı bir muayene yapılmalı rahim buna hazırmı ,dikişler ne kadar dayanır, bunlar öncelikle kontrol edilmeli..tabiki bende aldırmasını istemem ama hem bebek hem anne sağlığı açısından önemli..nitekim çok yakın bir zaman önce aynı şeyi yaşayan ablamdan bütün tehlikelerini öğrendim ve ben doğumdan sonra kesinlikle korunacağım..

gerçekten cok zor yenı doğum yapmıs sayılan bırısı ıcın böyle peşpeşe hamilelik.. bebeğin daha yasına girmemiş..
ama Allah onu rahmine düşürmüş aldırmak kesinlikle yanlıs olur dıye dusunuyorum.. yani ben olsam aldıramazdım tabi bir sağlık sorunu teşkil etmeyecekse..
Allah yardımcın olsun canım hakkında hayırlısını versın..

Son düzenleme:
Sakin Aldirma Nasil Olsa Yarin öbürgün 2. Sini Isticen .hem Biliyosun 2. çoçuk Için Uğraşanlarinda Sayisi Da Az Değil.bak Ne Güzel Işte Hiç Uğraşmadan Oldu Işte.ikiz Miş Gibiler Düşün Ikisini Birden Büyütür

canım sakın aldırmak gibi bir delilik yapma,sorun varsa zaten kontrollerde doktorun bunu söyler.bak ne güzel bebeğin oluyor bir de olmayanları düşün,ben boş gebelik yaşadım ve üzüntüsünü çok çektim,sakın aldırayım deme lütfen,bizim kiracımız da daha bebeği 5 aylıkken hamile kaldı,o da sezeryanla doğum yaptı,ikincisini de aynı şekilde dünyaya getirdi,bu durumda olan çok kişi var,2 sene ara vermen gerekirdi normalde çünkü sezeryanda içerdeki dikişler hemen iyileşmiyor ve bu yüzden doktorlar 2 yıl bekleyin diyor,ama rabbim bunu sana verdiyse mutlaka bir bildiği vardır,sadece bu hamileliğinde biraz daha dikkatli olman gerekir ve doktor kontrollerini sık sık yaptıracaksın bu kadar basit,allah yardımcın olacaktır hiç tasalanma...ayrıca bizim için de dua et hamişlerin duası kabul olur derler,

tekrar yineliyorum;doktor kontrollerini sakın ihmal etme,şuanda senin durumun biraz daha hassas,doktorun ne yapman gerektiğini mutlaka sana söyliyecektir,zaten sorun varsa da sen her zaman ön plandasın,sonlandırman gerekirse de senin sağlığın için olacak bu hiç üzülme,ama bu yüzden de sorun yaşayanı duymadım,çok dikkatli davran ve fazla kilo almamaya bak bana kalırsa,bizi unutma tamam mı dua et bebek sahibi olamayanlara da biz de anne olalım ok mu?

canım benım aldırma demek doğur demek kolay biliyorum ama gunahını alma boynunu allahım nasıb etmiş birseycik olmaz sadece bebişini emzirme sutun zehırler bakar buyutursun ben babası olmadığı halde buyuttum senmı buyutemicen ne olcak doğur anam ya.

ah ben 1 yıldır 2. diye yanıp tutuşuyorum neolur aldırma....dr unlada konuş bir sakıncası yoksa sakın aldırma ...ne güzel işte bebişlerin arkadaş özlemi çekmeden beraber büyürler...birbirlerine can yoldaşı olurlar....inşallah allahım banada nasip eder...çok istiyorum çünkü....

sen doğur bakamazsan ben bakarım kız:)))) ne aldıracan dikişlere zarara gelince hemen kazara hamiş kalan nasıl doğuruyorsa pekala sende yapabilirsin ama tabiiki doktoruna iyice görünmeyide ihmal etme hakkında hayırlısı neyse o olsun

X