Çok sakinim yardım edin

acaba huylar yaradılıştamı var değişebilirmiyiz

Bende senin gibiydim ama baktım yüz verdikçe herkes tepeme çıkıyo değiştim.Bence sende değişebilirsin nasılsa affeder diye herkes hatalarını tekrarlıyo yasakkelime özür dileseler bile yine yapıyolar bence bişeye kızdığında veya üzüldüğünde içine atma karşındakine açıkça söyle sen üzüleceğine o üzülsün

Huy Değişir mi?

İster kabul edin ister sırt çevirin; genetik miras ve astrolojik etkiler eğitim- öğretimin hep üstünde! Coğrafya ve aile; tahminimizden daha önemli. Bir panel izlemiştim. Konuşmalar bitince sorulara geçildi. Panelistlerden biri gayet nazik cevaplar verirken diğeri soranı sorduğuna pişman edecek terslikte aksi, alaycı cevaplar veriyordu. Yanımdakine sordum;

“ Profesör nereli? ” Memleketini söyledi. Alacağımı almış, “ Profesör olmak bile coğrafyanın önüne geçemiyormuş!” diye mırıldanmıştım.

Buğdaydan arpa çıkmaz! Elma ağacından armut alamazsınız! Merhum babam iyi aşı yapardı; çocukça ısrarıma dayanamayıp; elmanın bir dalına armut aşıladı tek kalem. O armutun meyvesi zehir gibi acı çıktı! Aşı; tohumda olmayanı veremez! Asırlık çınarın gelişimine dair kodlar, önceden kayıtlıdır çekirdekte. İklim, ağaca sağlık katar fakat olmayanı ekleyemez! Bazı kişilerde ummadığınız haller seyrederseniz şaşırmayın! İlmi, tecrübesi var, yakıştı mı yani demeyin! Herkesin yaşadığı; kendine yakışandır! Her birim yaratılış programını yaşar, istese de istemese de!
A l ı n t ı

Konuyla ilgili olduğunu düşünüp paylaşmak istedim.a.s.

Bende senin gibiydim canım afedersin sallabaş olmuştum(kendi adıma konuşuyorum).. Herkesin her dediğine tamam diyordum taki geçen seneye kadar eşimin ailesi İyi niyetimi öyle bir suistimal ettilerki.. 1 ay kendime gelemedim.. Sinir krizleri geçirerek ilaçlarla sakinleşerek normale döndüm.. Şimdi ise o eski ben ben değilim artık çok sinirli ve asabiyim.. Beni bu hale getirenler utansın...Sana tavsiyem kendini ezdirme canım çevrendekilerin sakinliğini kullanmasına sakın izin verme...

Bende öğrencilere karşı sakinim. Bende bu huyumdan rahatsızım

ben de sakin birisiyim ama öğrencilerdeki saygısızlığı ve tembelliği gördükçe sinirlerim ayyuka çıkıyor.........

bende sakinim ama hayatta bazen sinirlenmek gerektiğini öğrendim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…