çok mutsuzum

Karxixnca Kxixz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
552
26
41
merhabalar 25 gündür süren regly kanamamı durdurabilmek için 10 gün farlutal aldım kanama bitti bu gün tekrar başladıher ay arlıksız 20 günü aşan bu kanamalardan halsiz kalıyorum agrılarım oluyor artık öyle utanıyorum ki eşime hiç bir şey söyleyemiyorum.ben polikistik over sendromluyum.bu durumda olan arkadaşlar sizinde böyle uzun süren reglyniz oluyormu kilonuz varmı ve tüp bebek yaptıran arkadaşlar tüp bebek sonrası kasıgımda hep bir agrı var sizinde olmuşmuydu.kaderime razı olmayı ve kendimi avutmayı öğrendim ama şu agrılar ızdırap gibi

merhaba vezikül geçmiş olsun.benimde bir tüp bebek denemem var 24 ocakta negatif sonucu öğrendim 27 ocata adet gördüm ve hala görüyorum 2 günde bir müthiş bi sancıyla beraber kanamam oluyor aradaki günlerde azalıyor şu andada sancım ve kanamam var ağrı kesici bağımlısı olucam bu gidişle doktorum geçen hafta bi hafta daha bekleyelim geçmezse görüşelim adeti ilaçla düzenleyelim dedi.Ama senin sorunun farklı sanırım her ay mı yaşıyosun bunu.Allah kolaylıklar versin.Benim adetim bugüne kadar saat gibiydi hiç şaşmazdı ilk kez yaşıyorum ve sinirlerimi çok bozdu habire öfleyip pöfleyip duruyorum nolcak bilmem her tüp bebekte böyle olcaksa yandık.İnşallah en kısa zamanda olumlu sonuçlar alırızda bu dertlerden kurtuluruz.Amma doluymuşum bende:)tekrar geçmiş olsun

aralık ayında bende tüp bebek denedim negatif sonuç aldım ama bu tarz şikayetler yaşamadım sadece regl olma sürem uzadı 28 günde bir regl olurken şimdi 35-40 gündebir oluyorum kasık ağrısı derseniz o zaman zaman oluyor ama ben hep üşütmüşümdür diye geçiştirdim dr ma sormamıştım bende bunu öğreneyim.

geçmiş olsun kızlar, pkos değilim sadece şunu sormak istedim. tiroid hormonlarınız ne durumda bazen tiroid hormonları (t3, t4, tsh) bozulduğunda bu gibi durumlar olabiliyor.

t-4 birazcık sınırın altında bu hep böyleydi benim tsh normal tedavi gerektirmez dedi dr insan ayın 30 gününün otuzundada regly olurmu orkid falan hak getire artık çocuk bezi baglayacagım dr um hastalkıgım nedeniyle bazen böyle aşırı kanamalar bazen de 3 ay regly olamamalar yaşayacaksın dedi hayır çocuk istemesm dogum kontrol hapı ile kontrol altına alacaklar ama çocukta istiyorum

canım geçmiş olsun bende pcosluyum ama böyle uzun süren kanamalarım olmuyor adetten sonra ara ara kanamam oluyor ama sürekli değil ve az allah yardımcın olsun pcos dışında başka bir şeyden olmasın doktor ne diyor

vezikulcum ben polikistik over hastasi degilim yazini okuyunca cok uzuldum senin icin..insallah ALLAH yakin zamanda acil sifalar verir canim!!!!

canım bendede var fakat benim aksine hep geç geliyordu.aralardada siyahlık şeklinde bazen oluyordu.şuan düzene girdi allaha şükür glucophage kullanıyorum işe yarıyor.geçmiş olsun canım

canım farlutal kanama durması için değil regl olamayanlar onu regli olsunlar diye kullanıyor yani bu kanamanı durdurmaz aksine kanama yapar.. prospektüsünde yazıyor oku istersen ama dr a git kafana göre ilaç alma..
geçmiş olsun..

Seda♥Recep;2165699 .!.:
canım farlutal kanama durması için değil regl olamayanlar onu regli olsunlar diye kullanıyor yani bu kanamanı durdurmaz aksine kanama yapar.. prospektüsünde yazıyor oku istersen ama dr a git kafana göre ilaç alma..
geçmiş olsun..
25 gün kanama durmayınca dr önerdi ilacı 10 gün kullanıp bıraktım ama ne bırakma kanamadan ölecegim zannediyorum prospektüsü atmıştım

X