çok merak ettim

funda41

TE GUİEROM
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
3.835
0
slm kızlar dün akşam içimde bi yanma oldu :sm_confused:ayıptır sölemesi geyirebiliyorum acaba dedim bebeğin saçları felanmı çıkıyoki yanma var böyle olduğunu duymuştum sizce olabilirmi?şimdiden teşekkürler

kimsenin bilgisi yok sanırım araştırdım ama batıl olduğunu duydum mideyle alakalı şeyler okudum

ben anne hamileleiginde cok kusar mide sorunu yasarsa cok sacli dogar diye biliyorum..
ama hurafe olabilir..

o tamamen kocakarı uydurması canım hamilelikte mide yanmasının sebebi
özellikle mide tam dolu oldugunda midedeki sıvının yemek borusuna kaçmasından kaynaklanır

hatta bazen o sıvı ağzımıza kadar gelebilir özelliklede yatış pozisyonundayken aşırı mide yanması olduugunda iyi uyku için çift yastıkla başımızı biraz daha yukarıda tutmak iyi gelir

hem zaten bebeğin saçıyla mide ne alaka nerden uydurmuşlar bilmem
bebek nerdeeeeee mide nerdeee

o zman son haftalarda hiç mide yanması yaşamamak gerekirdi çünkü bebeğin başı aşşağıda oluyor. oysa ben her akşam nefes boruma kaçan mide asiti yüzünden nefes alamadan uyanıyorum uyku haram oldu mafoldumben bebek büyüdükçe midenizin yanmasının sebebi bebeğin mideyi aşşağıdan bastırıyor olması, doğal olarak da mide asiti yukarı çıkıyor. 36. haftadan sonra bebek aşşağıya inmeye başladıkça baskı azalıyor ve yanma azalıyor. iyi ki zararsız ilaçlar var yoksa yaşanmazdı herhalde :bbo:

az ve sık yemeğe çalış. yemek yer yemezde hemen yatma. saç konusuna gelince gercektende tamamen hurafe, yok öle bişi.

sağolun kızlar teşekkür ederim binevi merak işte ilk bebişim çok merakta kalıyom böle tekrar çok teşekkür ederim Allaha emanet olunopuyorumnanaktan

Ooo buna benzer daha ne hurafeler var mesela hani bebek doğdugunda cildi beyaz bir tabaka kaplarya ozamanda derlerki kadın hamileyken kocasıyla cok birlikte olmuş
yani o beyaz tabakayı spermemi bağlıyorlar
spermin bebeğe ulaşması imkansız

ah bu kocakarıların hiçmi işi yokmuş nerden uydurmuşlar bilmem kafalarıda iyi çalışıyomuş hee nasıl analiz yapmışlarsa bağlamışlar olayları:roflol:

ayy bunu hiç duymamıştım..çok güldüm yaa..nerden de bulurlarr:roflol:

benımde mıdem yandı ıkı gogsum arasına sankı tas koymuslar gıbıydı bayan dr tanıdıgım vardı sacları cıkıyor ondandır dedı gece sut içtim ılık ve renı aldım sımdı ıyıyım esıme soyledım guldu be gıdısle doganca hemen belık orersın artık dedı

canım öyle bir hurafe var ama bebek büyüdükçe mideye baskı yapıyor yanma onun için oluyor.renni yada gaviscon kullan doktoruna sor istersen yinede

canım onlar hurafe, benim hiç mide yanmam olmadı, ama bebeğim saçlı doğdu, hatta kendisi minnacık saçı kocamandı :roflol: bebeğin saçları rahimin içinde, senin midenle bi alakası yok ki, teknolojinin olmadığı zamanlarda uydurulmuş sözler bunlar, belki hamilelik hormonlarının etkisiyle olabilir ama bebeğin saçıyla bi ilgisi yok

hakikaten hurafe bunlar arkadaşlar öyle şeymi olur hamilelik başından beri bunları yaşayanlar oluyor ozaman onların bebekleri belinde saçı sırma gibimi doğuyorlar ben hiç 30. haftaya kadar yaşamadım yanmayı yeni başladı ve bunun adı malesef hamilelik reflüsüymüş şuanda bile ateş varmış gibi yanıyor midem henüz bi ilaç almadım ama yediklerinize çok dikkat edin ayıptır sölemesi ben ne bulursam götürüyorum ikiz olduğu için süt içmek iyi geliyor ama asla midenizi boş bırakmayın aynı ülser gibi boş midede daha çok yanma yapıyor hafif şeyler yerseniz geçecektir benim gibi bile bile hamur işlerini börekleri kızartmaları inadına yemeğe devam ederseniz hep beraber sabahlarız allah yardımcınız olsun

allah iyiliğini versin, seninki de bile bile lades kaydirigubbakcemile3

sağolun kızlar çok teşekkür ederim haklısınız evet eftelyacım sanada çok teşekkür ederim ayrıca canım benim çok sağolun hayırlı akşamlaropuyorumnanaktan

canim mide yanmasinin bebegin saciyla falan ilgisi yok inanma bunlara ben de öyle bilirdim ama dr a sordum hayir alakasi yok mide ynamasi mide asidinin yememk borusuna kacmasindan dolayi olur dedi.sacdan dolayi olmazmis..
sana bir tavsiye mide yanmasina elma cok iyi geliyor ben ilac aldim ama fayda etmemisti elma daha iyi geliyor eger cok yanman varsa elma yiyebilirsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…