çok kotuyum

N

NiDaa

Ziyaretçi
inanın hayatta tek derdımı anlattıgım sizsiniz..ben normalde derdını kımseyle paylasmayan içimde fırtınalar kopsada kımseye bırsey demem işyerınde cok guclu bır olarak tanınıyorum.ama gercegı oyle degıl..ben cok ıradesız ve kısılık olarak cok zayıf bırıyım ara ara aglama krızlerı gelıyor sınırlerım bozuluyor..dun aksam da esımle kılom yuzunden tartıstık..hep benım zayıflamamı ıstıyor..bunla ılgılı hep laf sokuyor..bılıyorum ıyılıgım ıcın ama dun agzıma gelenı saydım ona..senın paranı yemıyorum.kendı paramı yıyorum dedım ..acıkcası o bana ben ona baya saydım..gece uyuyamadım sımdıde kustuk konusmuyoruz..zayıflıyamıyorum ne yapayım bıktım artık bu kılo problemınden ne olur bana bır yol gosterın ne yapmalıyım..:1no2:

canım ya ..uzuldum...keske tartısıpta canınızı sıkmasaydınız...ısallah gecer...
kılo vermek cok zordur bılırım..ama aklına koyunca beyıne kendını bunu yapacagına sartlandırırsan oluyor...zayıflıya bılınıyor...ma eger kendınde ıstıyorsan ...bır dıyetısyenle gorus canım saglıklı zayıflamak hem saglık ıcın hemde yanıden kılo almamak ıcın cok onemlı...

inanın hayatta tek derdımı anlattıgım sizsiniz..ben normalde derdını kımseyle paylasmayan içimde fırtınalar kopsada kımseye bırsey demem işyerınde cok guclu bır olarak tanınıyorum.ama gercegı oyle degıl..ben cok ıradesız ve kısılık olarak cok zayıf bırıyım ara ara aglama krızlerı gelıyor sınırlerım bozuluyor..dun aksam da esımle kılom yuzunden tartıstık..hep benım zayıflamamı ıstıyor..bunla ılgılı hep laf sokuyor..bılıyorum ıyılıgım ıcın ama dun agzıma gelenı saydım ona..senın paranı yemıyorum.kendı paramı yıyorum dedım ..acıkcası o bana ben ona baya saydım..gece uyuyamadım sımdıde kustuk konusmuyoruz..zayıflıyamıyorum ne yapayım bıktım artık bu kılo problemınden ne olur bana bır yol gosterın ne yapmalıyım..:1no2:

nidacım kilo hastalık boyutunda olmadığı sürece zaten sorun değildir eğer bi rahatsızlığın varsa tabiki kilo vermen gerekebilir ama eşinin davranışı bana çok yanlış geldi eğer eşinin bi sıkıntısı falan varsa sana kafayı takmış olabilir ilk evlendiğin zamanda kilolumuydun?yoksa snr danmı aldın ben öle oldum evlendikten snr kilo aldım

ya gerçekten çok üzülüyorum bu vakalara.. kilo.. ne var kiloluysan? seven kilolu sevmeyecek mi?
canım bazen insana lokmanı sayıyomuş gibi geliyo ama aslında değil. kiloyu sevmiyolar. hemende verilebilirmiş gibi laf sayıp duruyolar.. zaten kiloyu sorun eden kilolu bayanlarada bu lafların her bibi bir yara.. gerçekten çok iyi anlıyorum ama üzülme.. yüreğin iyi kalsın. temiz kalsın..
eşin hatalı gibime geldi sende tabii biraz.. o başlatmış.. beraber bi çözüm bulacağına.. moral vererek başa çıkacağına senle dalga geçip durmuş. ama sende ona senin paranı yemiyom demişsin. . bu da olmaz.. nedense ayrıntıları merak ettim..

sen bu kiloları da bu içine atmalarından dolayı alıyorsun! insanlara derdini sakin ama net bir şekilde anlatmayı öğrenemen lazım. kiloyu yanlız veremiyorsan bir doktordan yardım al veya burda diyet bölümümüz var ordan faydalan. ama kendiyle barişik,huzurlu olmayan birinin zayıflaması nispeten daha zor. kendimden biliyorum eşimle iyisek diyetim iyi gidiyor eşimle kötü isek ne diyet kaliyor ne bisey.

canim kadinlar kulubünde diyet gruplari var takim halinde..
oraya bi bak istersen, hem saglikli beslenerek, hemde bilgilenerek
grup halinde zayifliyorlar, "diyet ve saglikli beslenme" bölümüne bi bak
istersen...
ilk önce inanman lazim kilo vermene.. sonra baslamalisin..
sakin yilma mücadele et.. üzme bu kadar kendini
umarim hersey düzelir canim senin icin..
aglamak istiyorsanda agla rahatlarsin...
esinede kilo vermek istedigini ispatlarsan oda anlarki
biseyler yapiyorsun vermek icin..

Aynı ders bende de var.Ve bende her seferinde aynısını söyluyorum eşime.Sen almıyorsun ben alıyorum kıyafetlerimi diyorum tartışıyoruz.Kılomla dalga geçiyor sürekli ve tam aksine o çok kılolu.Bekarken 55-56 larda bir kılom vardı şu an 10 kılo fazlam var ve diyetteyim umarım veririz kilolarımız yoksa dillerinden kurtulmak zor

kaç kilosun...boyun kaç?

nedir bu kadar takıntı yapacak kadar mı merak ettim...yeme bozukluğu falan mı var
öyle abuk bir kilo fazlalığı varsa tavsiye edeceğim zayıflama metodları var da bu sebepden öğrenmek istiyorum

fakat unutma; zayıflamak kolay aynı kilo da kalmak zordur....!

Son düzenleme:
canım bak ne güzel mesleğin varmış genel müdürmüşsün.. Bir spor merkezine ve diyet merkezine başvurailirsin. Doktorlar gerekli incelemeleri yapıp aç kalmadan zayıflamanın yollarını gösterirler sana ee birde bunu sporla birleştirirsen günde bi yarım saati 1 saati nerelere harcamıyoruzkii... Değilmi ama..

Eşin hem senin iyiliğini düşünüyor.. Hemde eşini daha zayıf hayal ediyor demekkii.... Emin ol sende rahatlayacak kendini daha iyi hissedeceksdin.. Anladığım kadarıyla maddi imkanında var.. Söylediklerimi bi düşün istersen...

bir eş kilolarıyla dalga geçmememli..
bir çok nedeni var stres bile kilo yapıo.. beslenme uyku bozukluğu falan. bi dünya sebep. evlilik zaten başlı başına sebep.. hem yapıyolar hemde şikayet.. kendileri nası yiyo kilo almıyo.. deli olcam ya..

eşine açık açık söyledin mi bu tarz şakalardan hoşlanmıyorum diye. yani senin bu konuda üzüldüğünü biliyor mu?
evet kilo vermek gerçekten de zor ben de bunu yaşıyorum.
iyi niyetli davranalım bi de; belki de eşin kafana tak ve kilo ver diye yapıyordur -ne kadar da yanlış olsa-

bir de züğürt tesellisi; bir dirhem et, bin ayıp örter
kaydirigubbakcemile3

cnm lütfen once sorunu kokunden cozmeye bak.. bir diyetisyene git sana zaten haftada 1 kiloyu hedefleyen bir liste verecektir yani soyle 3 ay 4 ay git diyetisyene inan vereceksin kiloları

Eşiniz çok üzerinize gelmiş sanırım
Ama mevzuyu paraya getirmeniz kötü olmuş..
Sizin yerinzide olsam hırs yapardım madem ki bir sorun
Güçlü olduğunuz zaman çözemeyeceğiniz sorun yok..
Kilonuzla başedebilirsiniz
Bilmiyorum neyi ne kadar denediniz ama
Spor salonları..diyetler..akapunktur..vs..bunlar günümüzde geçerli yollar
Sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz yerimseniben

ya cnm üzülme..kilo dediğin şey verilirki..ama sabır işi tabi,hop diye veremessin..eşinde hem saglıgın için hemde kendi için zayıfla demiş olabilir ama bunu niye sorun ediyorsunki...ortamın gerginlige sen sebeb olmuşsun çünkü içten içe kilolarını kafana baya takmışsın sanırım...kendine güven ve zayıflayacagım de eminim verirsin..

Off kötü yaa kim ne derse desin batmıyoda,eşlerimiz kiloyla yada bi kusurumuzla dalga geçince çok batıyo nedense.
Bence eşinin hissettiklerini anlaması için ona onun gibi davran.Hiçmi kusuru yok canım kepçe kulak,koca burun,ihtityarladın,keltoş falan de bişeyler işte.O seni rencide etmeyi bıraksın kilo vermek için elinden geleni yaparsın sonrasında.Sanırım şuan prb kilondan çok eşinin bunu yüzüne vurması çünkü.
Sevgiler kızlar...

Bu kiloları vermen gerektiğini aslında sende biliyorsun dimi?
Fazla kilo sağlık açısından çok tehlikeli olabiliyor...
Veremiyorum diyerek pes etmenizi anlamıyorum...
diyet mi yapıyorsunuz?Spor mu yapıyorsunuz?Yediklerinize dikkat mi ediyorsunuz? bu konuda bi diyestisyene çıktınızmı?
Bunların hepsine hayırsa o zaman bunları yapmak işinize gelmiyor...Tamam insana bazaı şeyleri yapmak her zaman zor gelit ama böyle bi durumda zor gelmemeli..
Ayrıca bişey dikkatimi çekti eşinizle kavga sırasında ettiğiniz bi laf...
Senin paranı yemiyorum kendi paramı yiyorum.... Ben evli olmadığım halde bilirim evlilikte senin paran benim param senin malın benim malım yoktur diye ama siz evlilerin çoğu bunu hala bilmezsiniz... Evlendiyseniz herşey ikinizindir!
Kolay gelsin.

arkadaşım seni çok iyi anladım ben. aynı şeyi 10 gün önce yaşadım diyebilirim.ben yeni doğum yaptım ve emzirdiğim için diyet yapmıyorum ve 10-15 kilo fazlam var.birgün pasta yiyordum eşimde istersen yeme dedi bende niye dedim kilo yapar dedi ve o kadar üzüldüm ki hatta ağladım.ama biliyorumki bu kilolar gidecek ve eski halime döneceğim.önemli olan beyne doğru mesajlar göndermek.bundan 3 sene önce de yine 5-6 kilo fazlam vardı ama dert etmiyordum sonra birgün eşim böyle kilomla ilgili bişeyler söyledi şimdi hatırlayamadım.öyle bir hırs yaptım ki 2 ayda 12 kilo verdim ve artık yalvarmaya başlamıştı lütfen yeter artık özür dilerim diye.yine mi öyle yapsam??...hımm iyi fikir....ama bebişe yazık ya.

canım once sıkı bir diyetisyene git gel hatta bizim hastanedeye sana bizim diyetsyenden program ayarlayalım.güzelce zayıfla spora git en iyisini ya.en azından eşin çabanı görsün.çok güzel olur bak gör sen ne dıosun...

Bazıları sinir stresten kilo alır şişerler..Bende onlardan biriyim açıkçası.Canım çok üzüldüm durumuna..Bi dr a gitsen psikologa anlattıkça rahatlarsın rahatlayıncada bu sıkıntılar gider sende şişmezsin..Ben denemiştim gerçekten faydası oluyor :teselli:

hangi niyetle söylediğini bilemeyiz ama
belki senin sağlığın ve güzelliğin için demiştir
eşimde bana hep dombili der kaydirigubbakcemile3
ben de şimdi spor salonuna gidiyorum
amacı beni gaza getirmek bunu biliyorum
sende lütfen bu konuyu dert etme
hemen senin paran benim param mevzusuna girmesin olay

X