Çok kötüyüm ne yapacağım ben boyle?

Ayrıca kullanıcı adı bile mutsuzbirsalak olan insana başkaları tabi saygı göstermez insan saygısı benlikle başlar kendinize ben tekim ve özelim algısını vermediğiniz sürece Allah korusun kötü düşünürsünüz hep .

ortada dert yok k küçümseyeyim..
yani biraz büyüyün kendinizi farklı açılardan geliştirmeye çalışın. anladım anneniz otoriter bir kadın çok fazla manüpile etmiş sizi.. küserek terbiye etmeye çalışıor falan ama biraz dik durun.
yetişkin bir insansınız artık. üni bitirmiş bir insan yeni bir bölüm okumak için annesinden izin almamalı. bir önceki mesajımda dediğim gibi bir çok seçeneğiniz var.. ücretli çalışırken tekrar sınava girip istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. bursa ihtiyacınız yok. ben okurken çalıştım atla deve değil yani. hayatınızı annenizin yönetmesine izin verdiğiniz sürece birşey yapamazsınız.
tek başınızada bu boyunduruktan kurtulabileceğinizi zannetmiyorum o sebeple yine ilk mesajımda dediğim gibi destek alın kendinizi bulmanız için.
Evet annem otoriter bi kadin ama bunu ona yapmamliydim

Kisaca anlatayim benim cocuklugum guzel geçti sayılır yani cok kötü seyler yasamadim evimiz çok küçüktü guzel degildi ama ailecek mutlu saylirdik hersey ergenlige girmemle başladı. Ergenliğe girince degismeye basladim guzel bor kizdim çirkin oldum herkes benle dalga geçti cok uzuldum o zamanlar kimse benle arkadslik etmiyirdu yalnizdkm sonra bir iki arkadas edindim sonra lise bitti lise sonda cok ders çalıştım annem calisma dedi sen üniversitede yapamazsın icine kapanik oldugum icin annem istemiyordu ama ben okumak istediğim icin birsey demedi kabul etti universite ilk yildan kazandim türkçe öğretmenliği bölümü kazandim ve gittim ama başima gelmeyen kalmadi kötü oda arkadaşlarım oldu üniversiteyi bırakmayı bile düşündüm yatau geçiş yapayim dedim olmadi devam ettim üniversiteyi bitirdim son sene stajda bolumden nefret etmeye başlamıştım sonra mezun olduktan somra yengem bana ücretli öğretmenlik yap dedi ben de başvurdum istemeyerek ve cıktı bir dönem yaptim hic istemeyerek sonra biraktim ders calismak icin sozde ama ders calisma istegi yoktu bölümü sevmiyirdum resim öğretmenliği istiyordum bunu ucretlide resim hocasini görünce daha da kafama takildi

Eeeee sonuç ?
Ne var bunda herkes istediğini yapamadan , istediği hayatı yaşamadan ayakta kalmaya çalışıyor.

Abartmısınız sanki

Ayrıca kullanıcı adı bile mutsuzbirsalak olan insana başkaları tabi saygı göstermez insan saygısı benlikle başlar kendinize ben tekim ve özelim algısını vermediğiniz sürece Allah korusun kötü düşünürsünüz hep .
Mutsuzum ve ayrica salağım ne yazik ki boyle bir salaklık nasil yaparim doye gece gündüz kahroliyirum hayatım cehennme döndü aylardır hastaliklarla bogusuyirum ben mutsuz olmayayim da kim olsun???

Mutsuzum ve ayrica salağım ne yazik ki boyle bir salaklık nasil yaparim doye gece gündüz kahroliyirum hayatım cehennme döndü aylardır hastaliklarla bogusuyirum ben mutsuz olmayayim da kim olsun???
Hastalıkla boğuşan gerçekten çok zor şeyler yaşayan insanlar var kesinlikle küçümsemiyorum ama bu tavırlarla kendinizi hasta edersiniz bu sefer o sevmediğiniz Türkçe öğretmenliğine bile hasret kalırsınız bazen şükredip insanın hayatına devam etmedi en iyisidir . Kendinizi bunaltmak yerine size iyi gelen şeyler yapın böyle durumlarda Allaha sığınır ibadet ederim .

Aptal gibi keske resim öğretmenliği okusaydim diyip durdum bütün gün bunlari düşündüm sonra anneme soyledim aglaya aglaya ben bu meslegi sevmiyirum resim öğretmenliği istiyirum dedim tabi annem cok kizdi biliyirdum kizacagini ama o kadar beklemiyirdum bana madem istiyirdun lise sonda deseydin dedi ben resim cizmeyi kendimi bildim bileli aşıktım annem hakliydi aptal kafam işte lisr sonda düşünmüştüm onu okumayi ama sonra vazgecmistim pahali olduğu icin ailem durumu pek iyi degil diye o zaman vazgeçtim sonra ne olduysa üniversite son sinifta aklima girdi keske onu okusaydim hayalimdi demeye başladım sonuç iste annemle kavga ettk annem benimle haftalarca konuşmadı teyzemlere herkese anlatyi simdi rezil haldeyim kimsenin yuzune bakamiyorum üniversite sınav okul hakkinda konusmays utanıyorum kpss 3 kere girdim calismadan tabi bu halde çalışamıyorum bu surecte psokolojim iyice bozulfu zaten lise sonda bozulmuştu o sene hep sinav stresinden panik ataklar geçirdim okb ds var bende herseyi kafama takatim o sene de üniversite kazanmak icin yirtinmistim resmen sonu boyle olmamalıydı ailemi mutlu edecehim derdim hep herseyi batirdim elime yuzume bilastirdim sureklu hastayim cok kötüyüm simdi yibe ücretli yapiyirum mahvolmuşum bitmişim ölmek istiyorum dayanamiyorjm kahroluyorum annem hep kötü seyler söylüyor kirici seyler keske okutmasaydim seni diyor boyle yapacagini bilsem okutmazdim dedi telefonu elime alinca kiziyir herseye kiziyir benden nefret ediyor annem ve herkes goruyorum kimse yuzume bakmiyir herkes mutlu ben cok mutsizum ya oleyim ya uzaklara gideyim istiyorum artik ne yapayim bilmiyorum
Annen sana kötü dedi diye sinirle "öcü tü kaka" insan olmuyorsun
Sen de depresif olmaya meyilli bir dinamik var.
Git sosyalleş biraz illa kamuda çalışmak zorunda değilsin. Resim kurslarına git geliştir ister hobi ister meslek olarak yap.
Olayın Türkçe öğretmenliği okuman veya resim öğretmenliği okuman ile hiiiiiç alakası yok. Türkçe öğretmenliği okuduğuna kazandığına göre sözel manada kafan çalışıyor niye kendini ezikliyorsun anlamadım. Notre dame kamburu bile çirkinliğini kullanma özgüvenine sahip. Sen biraz kendine mi gelsen. İki kuaför üç kıyafet bir de yeni enerji sinerji çevreye arkadaşa bakar bu iş. Annen atanamadın diye karalar bağlayan tipik Anadolu annesi. Hepimizde var benzeri bunlardan. Ücretli yapmazsan özel okulda yap. Sen tüm öğretmenler atanıyor mu sanıyorsun, resimcilerde hiç atama yok nerdeyse. Sanat ile uğraşacaksan her yerde uğraşırsın. E oturup ağlayana kadar al eline kalem kağıt çiz başla bir yerden. Vallahi ne yalan söyleyim bunlar dert değil sana ağır geliyor olabilir ama beteri çok. Biraz kafanı çıkar kumun altından. Sen çok rahat istesen her şeyi değiştirirsin biraz mücadele ederek kocaman kız olmuşsun 20 küsür yaşında üniversite mezunusun

Hastalıkla boğuşan gerçekten çok zor şeyler yaşayan insanlar var kesinlikle küçümsemiyorum ama bu tavırlarla kendinizi hasta edersiniz bu sefer o sevmediğiniz Türkçe öğretmenliğine bile hasret kalırsınız bazen şükredip insanın hayatına devam etmedi en iyisidir . Kendinizi bunaltmak yerine size iyi gelen şeyler yapın böyle durumlarda Allaha sığınır ibadet ederim .
Zaten o duruma geldim dipsiz kuyulara düştüm iki yil once hersey guzelken simdi bu haldeyim ne yerdeyim ne gokte yasamak degil bu sadece nefes aliyorum omu da alamıyormuşum gibi. Eski anılar fotolara bakamiyorum bittim ben hayatim bitti .

Annen sana kötü dedi diye sinirle "öcü tü kaka" insan olmuyorsun
Sen de depresif olmaya meyilli bir dinamik var.
Git sosyalleş biraz illa kamuda çalışmak zorunda değilsin. Resim kurslarına git geliştir ister hobi ister meslek olarak yap.
Olayın Türkçe öğretmenliği okuman veya resim öğretmenliği okuman ile hiiiiiç alakası yok. Türkçe öğretmenliği okuduğuna kazandığına göre sözel manada kafan çalışıyor niye kendini ezikliyorsun anlamadım. Notre dame kamburu bile çirkinliğini kullanma özgüvenine sahip. Sen biraz kendine mi gelsen. İki kuaför üç kıyafet bir de yeni enerji sinerji çevreye arkadaşa bakar bu iş. Annen atanamadın diye karalar bağlayan tipik Anadolu annesi. Hepimizde var benzeri bunlardan. Ücretli yapmazsan özel okulda yap. Sen tüm öğretmenler atanıyor mu sanıyorsun, resimcilerde hiç atama yok nerdeyse. Sanat ile uğraşacaksan her yerde uğraşırsın. E oturup ağlayana kadar al eline kalem kağıt çiz başla bir yerden. Vallahi ne yalan söyleyim bunlar dert değil sana ağır geliyor olabilir ama beteri çok. Biraz kafanı çıkar kumun altından. Sen çok rahat istesen her şeyi değiştirirsin biraz mücadele ederek kocaman kız olmuşsun 20 küsür yaşında üniversite mezunusun
Hayatim boyunca eziklendim sevilmedim ufacik basit sozler bile yaraliyir beni ne yapabilirim ayrica kuafor elbise de duzeltemez beni

Hayatim boyunca eziklendim sevilmedim ufacik basit sozler bile yaraliyir beni ne yapabilirim ayrica kuafor elbise de duzeltemez beni
Sen çözüm odaklı değilsin farkında isen?
Git bir yerden başla
Kuaförle mi başlarsın yürümek ile mi başlarsın çizmekle mi bilmem o sana kalmış
Böyle kimse sana akıl veremez, Psikolojik destek al ailenden çekiniyorsan gerekiyorsa gizlice al

Kisaca anlatayim benim cocuklugum guzel geçti sayılır yani cok kötü seyler yasamadim evimiz çok küçüktü guzel degildi ama ailecek mutlu saylirdik hersey ergenlige girmemle başladı. Ergenliğe girince degismeye basladim guzel bor kizdim çirkin oldum herkes benle dalga geçti cok uzuldum o zamanlar kimse benle arkadslik etmiyirdu yalnizdkm sonra bir iki arkadas edindim sonra lise bitti lise sonda cok ders çalıştım annem calisma dedi sen üniversitede yapamazsın icine kapanik oldugum icin annem istemiyordu ama ben okumak istediğim icin birsey demedi kabul etti universite ilk yildan kazandim türkçe öğretmenliği bölümü kazandim ve gittim ama başima gelmeyen kalmadi kötü oda arkadaşlarım oldu üniversiteyi bırakmayı bile düşündüm yatau geçiş yapayim dedim olmadi devam ettim üniversiteyi bitirdim son sene stajda bolumden nefret etmeye başlamıştım sonra mezun olduktan somra yengem bana ücretli öğretmenlik yap dedi ben de başvurdum istemeyerek ve cıktı bir dönem yaptim hic istemeyerek sonra biraktim ders calismak icin sozde ama ders calisma istegi yoktu bölümü sevmiyirdum resim öğretmenliği istiyordum bunu ucretlide resim hocasini görünce daha da kafama takildi
Mağdur psikolojisinden çık önce. Bu Türkçeyle de Türkçe öğretmeni olunmaz zaten. Çocuk musun yetişkin misin anlamadım onu gördüm onu istedim bunu gördüm bunu istedim bana onu dediler yaptım ama hiç istemiyorum. Çözüm odaklı da değilsin

Ucretliye giderken instgrama girmiştim lisede tanıdığım bi kiz resim okumuştu onceden instagfamkullanmıyordum baktim kiz butun yapamak istediklerimi yapmış resmen guzel bir üni hayati yasamis o da ücretli çalışıyordu reimler çizip instagramda satıyor. Dedim keske bende boyle olsam kıskandım aptal gibi ve gözüm karardj resmen aklim gitti resim okuma hırsına girdim sonuc battim divine kadar

Mağdur psikolojisinden çık önce. Bu Türkçeyle de Türkçe öğretmeni olunmaz zaten. Çocuk musun yetişkin misin anlamadım onu gördüm onu istedim bunu gördüm bunu istedim bana onu dediler yaptım ama hiç istemiyorum. Çözüm odaklı da değilsin
Ben hic kararlarımı kendjm almadim anneme cok bağlıydim birsey alsam anneme sorardum ezik biriyim olk defa bi sey yaptim kendim onda da boyle oldu iste düşündükçe fena oluyirum ben ben degilim sanki dunyam karardı adeta yalnizim mutsuzum cokk

Gayet güzel mesleğiniz var. Resim yapabilirsiniz yine bir sürü şahane kurs var. Bu kadar dramatik olmanıza gerek yok gerçekten terapi alın

Mağdur psikolojisi degil beni anlamıyorsunuz ben sadece dertlesmej istedkm kimsem yok derdimi anlattım size

İstediği işi yapmadan yaşayan o kadar çok insan var ki şaşırır kalırsınız. Bu kadar depresif olmak, ölmek istemet falan hiç normal değil. Lütfen destek alın. yaşınız daha çok genç. İnsanlar kaç yaşından sonra hayata sıfırdan başlayıp neler başarıyorlar. Biraz etrafa bakın, o karanlık dünyanızdan çıkın.

Kendimi surekli başkalarıyla kiyasliyirum bizim akrabalarda butun yasitlatim hepsi mutlu hepsi uni cok guzel gecti benim noye noyle oldi mutlulul bana haram sanki hic olmadim hicbirsey beni mutlu etmiyor zor bir hayatim oldu mental olark

İstediği işi yapmadan yaşayan o kadar çok insan var ki şaşırır kalırsınız. Bu kadar depresif olmak, ölmek istemet falan hiç normal değil. Lütfen destek alın. yaşınız daha çok genç. İnsanlar kaç yaşından sonra hayata sıfırdan başlayıp neler başarıyorlar. Biraz etrafa bakın, o karanlık dünyanızdan çıkın.
Keske cikmak oyle kolay olsa yapamiyirum terapi almam da mumkun degil şimdi ozele param yok devlete gittim iyi gelnedi midem de kötü ilac fena yapıyor cikis yolu yok😫😭

Aylardir cok kötü hastalandım kötü hastalığa yakalandığımi düşünüp panik ataklar gecirdim doktora gittim o da sonuçsuz kaldi simdi de biraktim öleceksem biŕ an one oleyim istiyorum boyle yasamak cok zor

X