Çok kötüyüm ne yapacağım ben boyle?

Bu hallolmayacak bir sorun değil ki.. Çalış, kimseyi dinleme hazırlan sınava. Ama şunu da düşün, resim öğretmenliğinin ataması nasıl? Bu seferde o kadar emek verip ben iş bulamıyorum bunalımına girme.. Bildiğim kadarıyla onların da ataması zor. Özelde çalışırım ben dersen de asgari ücrete anca çalışırsın malesef. Hayatın gerçeklerini de bi ölçüp tart.
Ayrıca hemen ölüm falan ne yahu?! Hayatta Ne acılar, dertler var insanların mücadele ettiği ona rağmen yaşamaya devam ediyorlar. Senin derdini küçümsemiyorum yanlış anlama ama ölümü düşünecek kadar büyük bir olay yok ortada. 23 yaşındasın ama tepkilerin, bazı düşüncelerin ve konuşman lise öğrencisi gibi. Psikolojik destek almalısın mutlaka. Psikolojin hiç iyi görünmüyor buradan bile.

böyle nasıl yaşarım mı?
işine sevmeyerek giden milyonlarca insan gibi yaşamaya devam edebilirsiniz. yada sevdiğiniz bir bölümü tekrar okuyabilirsiniz.
5 yaşındaki çocuğun çikolata istiyordum şeker verdiler dramıyla yarışır gibi türkçe öğretmeni oldum böyle nasıl yaşarım demek komik.
Siz benim derdimi kucumsemissiniz tabi uzaktan söylemesi kolay şımarıklık mi yapıyorum zannediyorsunuz ben resim öğretmenliği istiyordum ebet ama artik istemiyorum zaten annemi bu kadar uzfukten sonra dünya benim olsa boş ben bunu anlatmaj istedim annem de boyle demişti ben sen oku kazan hayatini kutar istedim senden kendim için birsey istemedim dedi ama vicdanim cok rahatsız ben hayal kurardım anneme babsms kardeslerimr birseyler yapnak istiyordum simdi hepsi hayal oldu tekrar üniversite okuma istegim gitti zaten para da yok burs çıkmaz turkceyi bursla okumustim ailemden tek kurus almamistim onlari zorasokmamak icin oyle bor insanken boyle bencil igrenc bor insan oldum

bütün gün bunlari düşündüm sonra anneme soyledim aglaya aglaya ben bu meslegi sevmiyirum resim öğretmenliği istiyirum dedim tabi annem cok kizdi biliyirdum kizacagini

Meslek sahibi bir yetişkinsiniz.

Kendi yaşamınız üzerinde kontrol sahibi olmak, karar vermek, istekleriniz için fedakarlık yapıp sabır ve irade göstermek, sorunlarınızla etkili bir biçimde başa çıkabilmek, hayatınızda değişiklik yapabilme yolundaki becerilere sahip olmak, artık sizin sorumluluğunuzda; annenizden ne istiyorsunuz ?!

Son düzenleme:
Kisaca anlatayim benim cocuklugum guzel geçti sayılır yani cok kötü seyler yasamadim evimiz çok küçüktü guzel degildi ama ailecek mutlu saylirdik hersey ergenlige girmemle başladı. Ergenliğe girince degismeye basladim guzel bor kizdim çirkin oldum herkes benle dalga geçti cok uzuldum o zamanlar kimse benle arkadslik etmiyirdu yalnizdkm sonra bir iki arkadas edindim sonra lise bitti lise sonda cok ders çalıştım annem calisma dedi sen üniversitede yapamazsın icine kapanik oldugum icin annem istemiyordu ama ben okumak istediğim icin birsey demedi kabul etti universite ilk yildan kazandim türkçe öğretmenliği bölümü kazandim ve gittim ama başima gelmeyen kalmadi kötü oda arkadaşlarım oldu üniversiteyi bırakmayı bile düşündüm yatau geçiş yapayim dedim olmadi devam ettim üniversiteyi bitirdim son sene stajda bolumden nefret etmeye başlamıştım sonra mezun olduktan somra yengem bana ücretli öğretmenlik yap dedi ben de başvurdum istemeyerek ve cıktı bir dönem yaptim hic istemeyerek sonra biraktim ders calismak icin sozde ama ders calisma istegi yoktu bölümü sevmiyirdum resim öğretmenliği istiyordum bunu ucretlide resim hocasini görünce daha da kafama takildi
Eee?

Siz olsaydınız ne yapardınız bizim ailede boyle maalesef annem ikinci üniversite fikrine karşı çünkü sülalede yok nerdesye bir kisi tek var o da uzakta yaşıyor o yuzden annem istefi ki bu okudugum bolumden atanayim bi de kuzeim var ingilizce öğretmeni kendisi ilk yildan atandi ailesine bakti herseu aldi eve ben de istedim onun gibi olmayi annem de cok istiyirdu hep söylüyordu onun benden cok hayali vardi normsl insanlar gibi olayim istedi hep ams ben önün istedigi gibi biri olamadığım için su an cok kötüyüm annemi yıllarca kötü hatiralatdan dolaui kötü bildim oysaki benim için yaptığı iyi şeyleri gorememisim aptal gibi . Psikoljikmen kötüyüm doktora gittim ama artik görmek istemitirum doktor falan boyle ne yapacağım hoc çıkış yolu yok kapana kisildim sanki boğuluyorum nefes alamiyorum

eger annemle o tartışmayı yapmasaydjm salak gibi resim öğretmenliğine kafayi takmasaydım simdi bu halde olmayacaktım

en yakin arkadşıma resim öğretmenliği istiyordum bu bölüm sevmiyorum vs dedim diye telefonda o gunden sonra soğukluk girdi aramıza derdimi anlattım diye bir daha aramax oldu oysaki lisede cok yakindik ben nerde hata yaptim kimseue soylememek mi lazim dolmustim anlatnak istemiştim boyle olacağını bilsem anlatmazdım ona

Türkçe öğretmenlerinin atanması resim öğretmenlerinden daha kolay değil mi? Belki de ben yanlış biliyorumdur ama dört sene boşuna okumak var işin ucunda.
Evet doğru biliyorsunuz atamaso az ama gel de benim salak kafama anlat tutturdum resim resim diye hayalim oldugu için atamsyi gozden çıkarmıştım meger hayatimi gozden cikarmisim haberimyokmius

Bana nazar mi degdi bilmiyirum niye boyle oldu hersey aakrabalarsoyledi durdu ogretmen olmadan daha ogretmen olmuş dediler sonra da böyle oldum zaten maldim iyice mallastim normal bir beynim yok hrrseyi cok takiyirum hayat benim için cok zor du şimdi hayat diye birşey kalmadı etrafımdaki herkesi cok kiskanoyorum kemdimden nefrey ediyorum

Yani öncelikle son sürat bilinmezliğe giden hızlı tren gibisiniz önce kendinize ben ne yapıyorum diye sorun ? Çünkü bu şekilde sadece aklınızı oynatırsınız Allah korusun .
Bende polis olmayı çok istiyordum çok uğraştım rabbim nasip etmedi hemşire oldum ama zamanla mesleğimi bir yemek gibi sindirdim yavaş yavaş . Dünya üzerinde otobüste dolmuşta sokakta sabah asık suratla işe giden tonlarca insan var kimisi işini sevmiyor kimisi iş yerinden memnun değil kimisinin sorunları var vs vs, düne dönemezsiniz ama yarınınızı değiştirebilirsiniz kocaman insan olmuşsunuz ikinci bir üniye aileniz ne mantıkla karışabiliyor? Kendi ayaklarınızın üstünde durdukça yürüyebilirsiniz sadece diğer türlü gelen giden çarpar durur size .

Siz benim derdimi kucumsemissiniz tabi uzaktan söylemesi kolay şımarıklık mi yapıyorum zannediyorsunuz ben resim öğretmenliği istiyordum ebet ama artik istemiyorum zaten annemi bu kadar uzfukten sonra dünya benim olsa boş ben bunu anlatmaj istedim annem de boyle demişti ben sen oku kazan hayatini kutar istedim senden kendim için birsey istemedim dedi ama vicdanim cok rahatsız ben hayal kurardım anneme babsms kardeslerimr birseyler yapnak istiyordum simdi hepsi hayal oldu tekrar üniversite okuma istegim gitti zaten para da yok burs çıkmaz turkceyi bursla okumustim ailemden tek kurus almamistim onlari zorasokmamak icin oyle bor insanken boyle bencil igrenc bor insan oldum

ortada dert yok k küçümseyeyim..
yani biraz büyüyün kendinizi farklı açılardan geliştirmeye çalışın. anladım anneniz otoriter bir kadın çok fazla manüpile etmiş sizi.. küserek terbiye etmeye çalışıor falan ama biraz dik durun.
yetişkin bir insansınız artık. üni bitirmiş bir insan yeni bir bölüm okumak için annesinden izin almamalı. bir önceki mesajımda dediğim gibi bir çok seçeneğiniz var.. ücretli çalışırken tekrar sınava girip istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. bursa ihtiyacınız yok. ben okurken çalıştım atla deve değil yani. hayatınızı annenizin yönetmesine izin verdiğiniz sürece birşey yapamazsınız.
tek başınızada bu boyunduruktan kurtulabileceğinizi zannetmiyorum o sebeple yine ilk mesajımda dediğim gibi destek alın kendinizi bulmanız için.

X