çok karışık bir durumdayım yardım lütfen?

ervaer80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2007
23
0
mrb arkadaşlar benim bebişim 4 aylık.dogdugu günden beri beni emmedi.ama ben gögüslerimi sagıp biberonla verirsem içiyo.gögüs uçlarımdan kaynaklanan sorundan dolayı ememedi.ben 4 aydır her 2 saatte bir sagıp ona veriyorum.ama emme gibi olmadıgından ardından milupa aptamil mama veriyorum.artık ek gıdaya geçmek istiyorum ama nasıl bir beslenme programı yapacagımı bilmiyorum yardımlarınız bekliyorummirmirmirmir

canım bebeğinin gözlem altında tuttuğu bir dr.varsa ona danış derim.ama yoksa meyve suyu(elm,armut)ile baş sabahtanonu ver mesela doyasıya kadar akşama üstüne kadar emzir akşam ütü sabahtan mayaladığın yoğurdu ver.akşam 10dada muhallebi tarzı pirinç unu yada verdiğin mamadan ver ve yatır hem sütünden kesmezsin hemde karnı doyar...

sabahtan beridir bu konu ile ilgili ne varsa okuyorum uf aklım da karıştı biraz ama kabaca aynen
ceko nun dediği gibi ,,

bende vericem artık sütüm baya azaldı anne sütü anne sütü diye çocuu aç bırakmanın bi anlamı yok...
hem emer hem yer:))

tabe canım ben de vermeye karar verdim 5aylık oldu ilk 6 ay anne sütü tamam da sonra tat ne bilmez doğrudürüst alışmassa kötü olur pütürlüye de alışsın nebilim,,,tat anlamında doysun die de değil tıka basa sonuçta,,,
u ama şu meyveleri meyve sıkacağında sıksak ne vrki illa cam rende mi lazım nabiçim rende o öyle ne çıkarırki allah aşkına gerçi 1 çay kaşığı da nebilim sevmedim ben onu
sonuçta paslı maslı değil mis gibi meyve sıkacağı tefal :) nolurki sıkıp versek

cnm benim kızımda 2 aya kadar ememildi.4.ayda da ek gıday başladık.istersen listeyi verebilirim sana cnm

benim kuzenim kullandı çok da memnundu tetanoz falan olmadı.bence eskiden çok fazla ev aletleri bu kadar iyi olmadıı için cam rende kullanılıodur.yurt dışına arkadaşlarım var orda camrende yok:)kullanıolar...

ben cam rende kulanıyorum elma armut havuç sıkıyorum

elvin canım bana verebilirmisin o listeyi?4. ayda neler verebilirim anne sütü , mama ve ek gıda sıralamasını nasıl yapabilirim ?

biz sabah elma-armut veya şeftali suyu (10.30 gibi) 16.00 da yogurt ve 21.00 de de muhallebi oalark başladık doktorumuzun dediği üzere, ama yogurtu yemiyo, tükürüyo sonra da ağzını kapatıp açmıyordu, doktor zorlamayın dedi. şimdi sabah elma akşam da muhallebi veriyoruz. diğer öğünlerinde de anne sütü alıyor. kilo alımı da iyiymiş, bugün kontrolümüz vardı 7145 gr olmuş canımın içi
cam rende çok pratik ya :jeyyar: 1 orta boy elmadan cam rende ile 50-60 ml elma suyu çıkıyor. sandığn gibi bi kaç çay kaşığı değilyerimseniben

eğer sütün varsa mutlaka sadece anne sütü vermelisin.ilk 6 aya kadar.kemik-beyin gelişimi için çok önemli.normal emmiyorsa sağıp vermen en doğru karar.bende çalıştığım için sağıyorum.eve gidincede emziriyorum.ne olursa olsun sadece süt veriyorum.hazır mama yada ek gıdadan sağılmış süt çok çok daha sağlıklı ve vitaminli.sonuçta anne sütü.tabi taze taze anne memesinden içmesi sterilize bir iş.sadece biberon ve sağma cihazının temizliğine önem verirsen bi sorun olmaz.biliyorum.sağmak çok sıkıcı bir iş.ama tavsiyem eğer sütün varsa lütfen sütünü vermeye devam et...

Caım benim bebeğimde beni emmedi. Şu an 4,5 aylık ve ben hala sağarak sadece anne sütü veriyorum. Doktor bebeğimin gelişimini çok iyi buluyor ve anne sütüne devam dedi. Bende 3 saatte bir sağıp dolaba koyuyorum sonra sıcak suyun içinde ısıtıp veriyorum. Fazla gelirsede dipfrize koyuyorum. senin sütün azmı geliyorki ek mama kullanıyorsun. Bence doktoruna danış mutlaka, sütün yetiyorsa ne gerek var bebeğini anne sütünden mahrum edeceksin. İlk 6 ay sadece anne sütü verilir. Sonrasında ek gıdaları doktor veriyor zaten. Yetmiyorsa sütün doktorun versin ek gıdayı sen buradan duyduklarını uygulama bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…