Cok karisik bi durum, yorumlarinizi bekliyorum cok acil ?Gebemiyim?

neslim9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2011
8
0
selam arkadaslar size durumumu anlatmakla baslamak istiyorum:

Daha yeni evlendim, 1 temmuzda adet oldum ve ayni gün haplara basladim korunmak icin, 3-5 gün boyunca adet kanamam oldu. Sadece 15-16 gün kullandiktan sonra haplari biraktim birden ve sadece cok az 2 günlük kanamam oldu. Sonra korunmasiz iliskide bulundum yaklasik bir ay boyunca niyetimiz cocuk yapmak insallah Allah izin verirse amin :) 1 austos adet olmam lazimdi 3-4 gün bel agrisi cektim her adetimde oldugu gibi ama bisey olmadi, test yaptim daha sonra iki cizgi cikti biri cok silik, daha sonra emin olmak icin bir tane daha yaptim 1 cizgi cikti sonra bir tane daha yaptim oda 2 cizgi ama biri silik ve dün bir tane daha yaptim oda tek cizgi, kafam cok karisti. bendeki belirtileri yaziyim:

- cok nadir mide bulantisi, bas dönmesi - cok nadir
- karinda kramplar
- karnin tam alt kisminda bi ara agrim vardi
- cok sik idrara cikma, hatta geceleri bile 2-3 defa kalkiyorum
- gögüslerde siskinlik yok ama degisiklik var ( evlendiyimden olabilir )
- ara sira cok sert bas agrisi
- asiri duygusallik
- berbat bir uyku düzeni, hep uykum var ama yatamiyorum, ve asiri halsizim
- adet gecikmesi en son 1 temmuz eyer haplari biraktim kanamayi saymazsak cünkü normal bi adet kanamasi degildi cok kisaydi
- bel agrisi sadece bir taraftan, bazen sag bazen sol
- agir bisey kaldirdigim anda karnima kramplar giriyor ayni zamanda belim agriyor eskiden agir seylere dayanikliydim simdi 8 kilo bile kaldiramiyorum

Bunlar piskolojikmi yeni evlenmemdenmi anlamadim ben :S testlerde kafami karistirdi hep silik cizgi ciktigindan ve bazilari tam negativ oldugundan emin olamadim, sizce daha erkenmidir? siz ne diyorsunuz? hamile olabilirmiyim? Allah insallah isteyen herkeze nasip eder YA RABBIM.

Gördügünüz bu test resimde pozitiv sonuc veren pembe cubuktan en sagdaki gibi sonuc cikti bende daha sonra tam negativ yine pozitiv yine negativ yukarda belirtigim gibi.

Eki Görüntüle 243337

Son düzenleme:

canım adetının o sekılde olması yenı evlendıgınden kaynaklanıyo olabılır hatta kızlık zarı kanaması bıle olabılır
belırtılerın hakkında da oruc etkıledıgı ıcın olabılır tansıyon dusuklugu mıde bulantısı bas donmesı yapar
agrılarında ılıskıden kaynaklanıyo olabılır ne yazıkkı kesın bısı soylemek mumkun deıl bana sorarsan en kısa zamanda bı kadın dogumcuya gozuk kan tahlılı yaptır hamıleysende deılsende cıkar rahatlarsın emı
testlere gelınce bazı markalar yanıltıcı olabılıo bebetıme bunun yanı sıra certaın mı ne ole bı ısmı var onda hamıle olmadıgı halde pozıtıf goren cok oldu
kendıne dıkkat et umarım aydınlatabılmısımdır bıraz

özel mesajda gonderdım tatlım umarım gorursun ben sımdı cıkıyorum rast gelırsek yıne konusuruz
ıstersen erken hamılelık belırtılerı topıgıne gel ben genelde ordayım gorusuruz

bende yeni evlendiğimde bu belirtilerin çogunu yaşadım kolay değil hayatın değişiyo hormonların değişiyo hatta herkes bana ilk geceden hamile kalmışım gözüyle baktı ama hamile değildim hormonların değişmesindende olabildiği gibi hamilede olabilirsin emin olmak için kan testi yaptır bende kendim test yaptığımda çok silik bi çizgi çıktı 4 tane test yaptım hepsi birbirinden farklıydı ama 2. çizgi çok silikte olsa vardı

anlamadim simdi hamilemiydin yani canim? vardi diyosun yha?

Canim benim ben yeni evli oldugumdan oruc tutmuyorum yani tuttum sadece 3 gün sonra biraktim, kizlik kanina gelince onu yasadim dügünde sonra normal adet kanamam oldu 1 temmuzda onunla birlikte haplara basladim ve daha sonra haplari birakinca yukarda yazdigim gibi 2 günlük cok kisa ve az bi kanamam oldu oda muhtemelen haplari birakmamdan dolayi oldu sonra hic adet kanamasi yasamadim ve korunmadik da. testlerde belirtigim gibi.

anlamadim simdi hamilemiydin yani canim? vardi diyosun yha?

evet hamileydim hala hamileyim:) 20 haftalık adet günüme 1 gün kala test yapmıştım ve 2. çizgi çok silikti ama adet günümden önce belirti göstermedi sadece dondurma yiyordum ki çok severim dondurmadan iğrendim bi an attım hemen sonra şüphelendim test yaptım pozitif çıktı yani silik çizgi ama bende emin olamamıştım hemen kan testi yaptırdım en güvenilir yol bence sende yaptır

Son düzenleme:

hmm anladım o zaman nasıl beklıyosun yarın bı test yaptır kan testı arkadasda dedıgı gıbı hamıleysen bır an once ogrebmıs olursun
son adet tarıhın 1 temmuzsa zaten 7 haftalık falan oluyo gecıkme tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…