Çok bunaldım ....

deymezsin

Guru
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
427
13
bu günlerde gerçekten çok bunaldım benim sorunum işimin olmaması çalışıyorum allaha şükürler olsun ama sigortam yok asgari ücret bile almıyorum sadece yerim belli olsun üniversite mezunuyum ama iş yok .arkadaşalrımı gördükçe kendime kzııyorum yükseldikçe yükseliyolar bense çırpındıkça batıyorum akşam tam yemekteyken tel çaldı çocukluk arkadaşımın annesiydi napıyosunuz diye aramış hemde iş buldunmu bizim kızda doktora yapıp okulu uzatıcak falan yaptı ona kızmıyorum çünkü kendisi annem gibidir kızının iyiliği kadar benimde iyiliğimi ister ama benim annem başladı bana söylenmeye iki yudum yemek boğazıma dizildi.ağlamaktan ne uyku uyudum ne bişey sabahta kalktım gözlerim kan çanağı olmuş şişmiş ve iş yerindeyim hala ağlıyorum .
allahıma hiç isyan etmedim etmiyorumda ama arkadaşım bursada iş bulmuş bende bulurum gidip çalışayım diyorum onada izin yok yollayamam diyor sonrada benden bişey olmaz ben napayım çırpındıkça batmaktan her seferinde kısmet zamanı var demekten çok yoruldum kpss tercihi yapıcam ama ondan da bişey çıkmıcak ve ben yine aynı şekilde devam edicem yaptığım her başvuruda olucak işim olmuyo ya elemen alımı durduruluyo yada başka bişey ben çok bunaldım artık ....

Ah güzel kardeşim, neden böyle düşünüyorsun ki. Her zaman bizden iyi seviyede olanları düşündüğümüzde hayat işte böyle çekilmez olur.

Her zaman senden kötü durumda olanları düşün lütfen. Şükürki okumuşsun, az kazansanda en azından bir işin var. Bugün olmazsa başka bir zaman mutlaka kendine göre bir iş bulacaksındır.

Sıkma canını lütfen.:teselli:

bu konuda tek değilsin arkadaşım. üniversite mezunu lise mezunu farketmiyor işsizlikten herkes şikayetçi. lütfen kendini başkalarıyla kıyaslama bu birazda şans kısmet işi. sen yapman gerekenleri yap gerisini Allaha bırak.herkesin bir yerlerde bir rızkı vardır sadece sabır gerekiyor. inşallah gönlüne göre bir iş bulursun. Allah yardımcın olsun.

ahh be canım iş yok ki koca koca şirketler kapanıyor
bende yeni mezunum ve işsizim şuan
bi kaç yere başvurdum ama cevap yok tabi
nasıl olsun her yer eleman çıkarıyor zaten o yüzden alım yok ki
kii bi de benim bulunduğum yer de iş imkanı çok fazla ama ona rağmen yok
kısmet diyelim zamanı gelince bizim kısmetimizde çıkcak bi yerlerden hep böyle işsiz kalmıcaz yaa dimi ama
elbet bi gün gönlümüzce bi yerde çalışcaz

üzülme arkdaşım kısmetin nerde olduğu belli olmaz,
en azından işin var çalışıyorum diyebiliyosun,
iyi yada kötü:teselli:
benim eşimle mezun olan ve hala bulamayn bir çok arkadaşı var,
iş olsunda artık napalım diyorlarmış,
bencee sabır ve zaman herşeyin en iyi ilacıdır,
bence zaman sanada iyi gelicek ve istediğin işi bulucaksın inşallahhh:Saruboceq:

üzülme eger elinden geleni apmışsan belki de şanssız bir devredesin..bekle bakalım.okulu u zatıp doktora yapmasının senle alakası ne her insan farklıdır karşılaştırmalardan nefret ederim..annen cok hatalı bu konuda.öyle ağlamana degecek bir şey yok daha iyi bir iş bulmaya calış.ne mezunusun bilmiyorum bölümün ne ?

canım kızkardeşim balıkesirde yüksek lisans yapıyo,o bana demişti burası küçük bi il olduğu için burda iş imkanı hiç yok...
allah yardımcın olsun...
hele bekle biraz zaman neyi gösterecek...:teselli:

canım her zaman senden daha kötü durumdakileri düşünüp şükret
bunlar birazda kısmet ve şans işi
rızkın ne zaman ve nerden geleceği bilinmez ama bu devran böyle sürmez sende mutlaka bir gün gönlünce bir iş sahibi olursun.sadece sabret ve şükret
ayrıca annenide kınıyorum annenin sana destek olması gerek köstek değil

bende arkadaslara katılıyorum canım,
senden iyilerini değil daima senden kötü durumda olanları düşünürsen kendini bukadar küçümsemezsin...

lütfen kendini bu kadar üzüp harap etme senin için herseyin hayırlısı ne ise o olsun

işletme mezunuyum annem her zaman yapar bunu o arkadaşım ilkokuldan buyana hep dersanelerde daha düne gelince çayını şekerini annesi koyup karıştırırdı ama ben orta okula geçtim geçeli ev işi yemek üstüne kardeşime baktım yeğenimi büyüttüm..tamamm bende bu sene kendi imkanlarımla dersaneye gittim ama alt yapı olmayınca bi yere kadar of okadar bunaldımki annemin üstüme gelmeleri maf ediyo hepiniz sağolun bunları duymak bi parçada olsa rahatlatıyor insanı bilirim ki allah sevdiği kullarına çektirirmiş bende öyle düşüp bi parça rahatlamaya çalışıyorum allahım inşş hepimizi tez zamanda selmate çıkarır .. sağolun arkadaşlar insan böyle zamanda tutunacak bir el arıyor . bazen en yakınız en çok canımızı acıtan oluyor nedense?? ..

Senı cok cok cok ıyı anlıyorum canım..
Bende işletme mezunuyum,ama iş yok...
Mezun olan butun arkadaslarım bırer bırer yerlerını buldular,calısıyorlar
ama ben hala beklıyorum ve daha sanssızım ınan,cunku eşimin işi gereği il il gezıcez ve hıcbırzaman duzgun sureklılık gosterecek bı işim olamıcak bunuda bılıyorum,hergun bende kahroluyorum aglıyorum,kpss tercıh yapıcam oda bir işe yaramıcak onuda cok ıyı bılıyorum,bankalara muracat ettım ama ses seda yok 2 senedır bır banka bıle en azından sınavına bıle cagırmadı,referanslarımın olmasına ragmen..Eşim dıyor sıkma canını vardır elbet bıryerden nasıbın zamana bırak dıyor ama olmuyor..Okadar sene oku,sıralarda dirsek çürüt ama sen bunun meyvesını alama..
Bıryandan da şükrediyorum tabıkı,cunku artık cogu iş yerınde calısanlara acıktan lisans bıtırme sartı kosuyorlar ama olmuyor ıste..Aslında bızı strese sokan cevre..Benım aılem olsun eşimin aılesı olsun tlf acarlar bazen,kızım falanca banka yada vs eleman alıcakmıs bı bakıver.. E bakıyorum zaten bakmasınada sankı onume dızıldıler benı işe almak ıcın de ben gerı tepıyorum..
Sıkma canını canımcım,tek deılsın heryerde aynı..
Insallah hakkımızda hayırlısı olur..

ikiz kardeşimle bende aynı iş yeri için müracaat etmiştik benzer bölümleri bitirdik üniversitede ama yalnız ben girebildim şirkette 4. yılım olacak sadece şans diyorum kardeşimin ise düzenli bir işi olmadı onun içinde üzülüyorum ama olmuyor kimse kimsenin kısmeti önünede geçemiyor zaten şu hayatta tek şansım işim diyorum hep ( allah olmayanlara da versin inşallah içlerinizi ferah tutun kapılar kapandı dediğimiz anda o kapılar sonuna kadar tekrar açılıyor..BOL ŞANSLAR..

Ahhhhh ahh!! Ülkemizin kanayan yarası. Yüksek okul mezunu binlerce genci kapsayan bir sorunu yaşıyorsun maalesef.
Ne zorluklarla kazanılan ve büyük özverilerle bitilen okullardan sonra içine düşülen kara boşluk.
Bu konuda yalnız değilsin canım - kitleleri umutsuzluğa sürükleyen bir sorun maalesef.
İki evladım da şu an yüksek okul öğrenimine devam ediyorlar ve gelecek kaygıları sebebiyle derslerine
bile konsantre olamıyorlar. Mezun olup boşluğa düşmektense -
uzatabildiğimiz kadar uzatıp öğrenci kalmayı tercih ederiz gibi bir düşüncedeler.
Umudumuzu kaybetmeden - en yakın zamanda herşeyin yoluna gireceğine inanarak-
birey olarak üstümüze düşen vazifeleri yerine getirerek - yılmadan hedeflerimize ulaşma
gayreti gösterilmelidir.
Hiç haketmediğin şartlarda çalışıyor olmanı ve Şükretmeni takdirle karşılıyorum tatlım.
Az-çok demeden iş hayatının içine girmiş olman ve daha iyi işler için araştırmalar yapman
çok doğru bir yöntem. Eminim en kısa zamanda hakettiğin bir iş ortamına gireceksin.
Başarıyı öykülerinin tamamında yılmadan hedefleri zorlamak vardır. Belki çok kolay olmayacak
ama mutlaka olacak bebeğim. Allah senin ve tüm gençlerimizin yardımcısı olsun.a.s.

canım benim:teselli:
şu an zaman gerçekten çok kötü.yani işi olanlarda çıkarılıyor işten..
hiç bir firmanın cv görmeye tahammülü yok şu anda..
hiç canını sıkma..çalışmaya devam et orda..iş hayatında tecrübe çok önemli.
kendini geliştirebildiğin kadar geliştir,öğrenebildiğin kadar şey öğren orda..
eminimki şu krizi atlatırsak senin gibi donanımlı personli kapmak için yarışa girecek firmalar..

Allah inş en kısa zamanda iyi bir iş nasip eder hakkında ne hayırlısı ise o olsun bizim şer gördugumuzde hayır hayır gördugumuzde şer olabilirmiş şer gördugun bu olay hakkında hayırlara vesile olur inşaallah

hepinize çok teşekkür edrim doğru söylüyorsunuz kimse kimsenin kısmetini alamaz inşş bizimde kısmetlerimiz en kısa zamanda bir yerlerden karşımıza çıkar .

amann canım yaaa üzülme nolur
Bir kapıyı kapayan Rabbim elbetteki diğerini açar canını sıkma vardır bir vakti saati
vakit saat tamam olunca olur elbet.Rabbimin indinde hiç bir şey imkansız değil.Üzülme ağlama kendini de harab etme.Hele heleeeeeeee Rabbimden ümidini asla kesme bir gün mutlaka deee ve tüm kalbinle inan acık sabır....

cnm annenin memleket şartlarından haberi yok sanırım.evlatlarına bu tür psikolojik baskı yapan anne ve babalardan hiç azetmiyorum.sizi bu kadar üzmeye bunaltmaya hakkı yok.asla sırf anneniz diyor diye birşeyleri kendinize artı dert etmeyin.herkes kendi kısmetini yaşıyor.üstelik karamsarlığa kapılmayın.eğer mücadeleyi bırakmazsanız biraz sabırla neler olabileceğini hiçbirimiz bilemeyiz.sevgiler:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…