çok bilmiş bebek duayenleri

zaman zaman ailemden ve eşimin ailesinden uzaktayım gurbetteyim diye hayıflanıyorum ama yok yok iyiyim ben nankörlüğün alemi yok demi Allah hepinize sabır versin ne diyeyim

canımmmm sen beni güldürdün Allahta seni güldürsün demek ki bende aynaya bakmışım valla tek başımayım çok şükür şimdi kafam rahat.Anneciğimi 2 yıl önce kaybettim torununu göremedi ve ona çok ihtiyacım varo yüzden kayınvaldem ilgileniyor yeri geldiği zaman şuanda burada yoklar sizin yaşadıklarınızı yaşamıyorum şimdilik...

1- "ayynı babası"
2- "çok sıcak yavrum, kız çocuğu özellikle sevmez sıcağı" (oğlumda da aynısını söylemişlerdi bi karar verseler)
3- "sen üşütmüşsündür, o da süte geçmiştir"
3- ağlamaya başlayınca "acıkmış bu acıkmışş"
4- ve ağlamasını susturamayınca "vah vah yavrum, ah ah ah, oy oy oyy" demiyolar mı nevrim dönüyo. çocuk benim kucağımda ben pışpışlıyorum zaten. size noluyo?

benim oğlumda doysa bile uyanık olduğu zamanlarda hep meme aranıyor
eşimin halasının söylediği laf ;
bu meme arıyor, halasının gülüüüüüüüüüü anan doyuramadı mı seni

anneannem ilk bebeğimde
"emzirsene çocuğu"
"yarım saat önce emzirdim anneanne ya"
"emzirsene kızım, penir mi yapacan"
"?????"

bbuna sesli güldüm:)

bende kedi gibi kaynanamın bir mutasyona uğrayıp uyramayacağını merak ediyorum.. annem konusundada çok endişeliyim.. çünkü ona göre ben kendi çocuğuma istedğimi yapabilirm ama onun ilk torunuymuş onunda yaptıklarına karışmayacakmışım..annem kayınvalidemden daha çok korkutuyor

Bu yeni cocuk bezleri sagliksiz eski usul naylon musambaya saralim
Hatta denedi ama basaramadi
Cocuk sarilik olur veee
- rezene cayi icirdiniz o sari renk ya sarilik oldu siz yaptiniz
Yaz bebegine kundak battaniye eldiven ve bere giydirilir
Emziremiyon sutum olsa ben verecem
Kucuk dogdu bu cocuk hic gelismemis (3500 gr dogdu ustrlik 2 hf once )
Offfff offff o gunleri hatitladim cinnet gecirdim yine

bebeğim cok gazlıydı o yuzden kucaktaydı hep,
-kucaga alıştırmıssın sen bunu dıolardı.

bıde komsukar gelıodu,
-lohusayken cocuk cok kucaga alınmaz, lohusalıgın gecer bebeğe, dıolardı.
-o ne beee??
-iyi olmaz işte elleme sen cocugu, kirlisin şimdi
-hööö, ya bi gidin sacma sapan konusmayın, el kadar bebe, ana karnından cıkmıs boyut degıstırmıs, ihtiyacı var bana, size ne!!!!.....

cocuk ağlar yatagında
-ayyy biz sanki hiç cocuk buyutmedık, ağlar ağlar susar alıştırma bu kadar
(gırtlagını sık orda soyleyenın hepsine ibret olsun ama olmuo ıste )

annem sürekli kundak yapardı ben acardım
-cocuk gazlı hareket edemıo öyle, cıkaramaz gazını delirdin mi anne ya
-cıkarır cıkarır böyle daha rahat cıkar.
-ya bı git! ver cocugu, deyıp acıodum kundagı

pıtırcık ağlar
-aranıyor bu cocuk, doymamıs al emzir ya da mama ver. (20-25 dk emdıkten sonra söyluo bunu)
bazende bızımkı hemen emmeye baslardı daha bı uyuz olurdum..

ananem,
-yetmıyor kızım senın sütün, mamada ver cocuga sarılık olcak bu cocuk....
(sütümü sağıp bakıodum ikisindende 2. hafta 150-200 cc süt gelıodu. yuh yaaaa
iki cocuk doyar onunla.)

annemlerın evınde soba var, derece de var, sobann yandıgı oda 38.5 derece.
cocugu bıde o sıcakta battanıyeyle örtüyordu. deliriodum. en sonunda bı gun babamda gördü napıon sen kafayı mı yedın yaa dedi anneme, havale mı gecırtıcen cocuga dedi.

6 aylık oldu oglum . Doguma kocamla gıttım kafam cok rahat dedım ama nerde gunum gecmıs tam 42+0dayım sunı sancı cekıyorum (12 saat cektım) sonunda oglum kaka yaptı sezeryana alınıyorum kv arıyo sakın sezeryana sokma oglum beklesın elbet dogar
dogurdum eve geldı cocugu emzırdım yan yatırdım sırtını pıtıslıyorum gazı cıksın pıspıs yapma alısır
ve bı daha evıme gelmedı o gunden sonra neyse kocamla haber yolluyo
yemıyo sutu kesılcek (kesıldı 4. Ayda ama yemektense bu ıs nıye gelıp 1 tas corba yapmadın)
gorumcem(unı hast bas hemsıre) cocuk opulmez koklanır helva ye bol bol bulgur sogan ye sutun artsın emzırırken tepeme dıkılmıs boyle emzırılmez cocuk doymaz kı boyleeeee
ogluma kaka bulasmıs 17 gunlukken hastaneye yattı benım bas hemsıre gorumcem patlattı bombayı annesınden enfeksıyon kaptı
logusalıgımı bana zehır ettıler ustelık kımsesız tek basımaydım torunu 5 aylık olmus 3. Kez goruyo hemen laf hazır ogluuumm ozledın mı babanneyı gel babanneyeeeee ve oglumun cıglıkları benım kucagımda sanıyesınde sususuyla sahne bıter
hala tlfonda kocama sorar oglan napıyo yerde oyalanıyo
yere mı attınız cocugu
ya yuh kadın yuhhhhhh 2 aylıktan berı gerı gerı emeklıyo senın torunun babanne olup gelıp ılgılenseydın gorur bılırdın sus artık ya sus

Ha bırde eltım buyuk eltıcagızım sana seslenıyorum kucuk eltımle ıkımız sezeryan olmusuz ay sanane ben cocugumu kurtardım olsemıydı hem kucuk eltıcagzım ılk cocugunu normal yapınca 2.den korkup sezeryan olmus ben 12 saat sancı cektım senınlede sezeryan yapanlada es degerım kusura bakma
ben amelıyatta dırı dırı kesıldım acıdan olmedıgıme sukredıyorum
tabı sende haklısın kara marsık aılenıze kar gıbı bembeyaz ve babasına benzemeyen tek cocugu ben dogurdugumdan hırsın buyuk

canım allah sabrını versin öncelikle sinirle okudum valla .ama inanki gelmemesi daha iyi düşünsene böyle bir kadını sürekli geldiğini, benim kaynanmda bu kada olmasada beni sürekli sinir eder ve sürekli bana gelir inanki bir tas çorbamıda yapmasın varsın istemiyorum yeterki gelmesinnnnnnnnnnnnnn.

puhaaaaahaaaaa:) valla yarıldım gülmekten

gelmesın zaten ama madem yemekle sut oluyosa gel yemek yap sutum artsın yada cocukkla ılgılen kı gor ne kadar buyumus nerdeeee uzaktan konussun konu komsuya dedıkodu yapsın

herkesin bir deneyimi var kızımın ayak tabanından öpüyorum, öpme ordan düz taban olur . anakucağında sallarım sallama alışmasın der, iki dakka sonra kendi sallar. noldu alışmıcakdı deyince de durmuyorki der..... kucağıma alırım kucaklama kucak cocuğu olmasın der sonra kendi kucaklar..... emzirirken yatak odasına gecerim başıma gelir dikelir aman benim kızımaaaaaaaaaa ( bütün gün beraberiz bu arada) en klasiğide süt muhabbeti. her ağladığında bu cocuk bu günde aç kaldı.

kızlar fıkra gibi anlattınız süperdi ya kahkahalarla güldüm. benimde ne annem ne kayınvalidem çok fazla karışmazdı. kayınvalidem herşeye neden öyle neden böyle dediği için çocuk için dediğinde bile tuhafıma gitmiyordu. beni sinir eden hep karşı komşumdu. kahve içmeye gelirdi. ay çocuğu öyle emzirme böyle emzir. yok patik giydir üşür yok şöyle yap böyle yap. hatta bir gün iyicene kopardı beni. kundak yap yoksa kızının bacakları çarpık olur dedi. ( heh şom ağızlı) açtım bacağımı gösterdim benimki çarpıkmı dedim. benim annemde hiç kundak yapmamış dedim. ayrıca kundak zararlı kalça çıkılığına sebep oluyor. kitap okuyoruz haber dinliyoruz diye geçinirler bunu bilmiyorlar.

anne baba çok sevmesin nazar olur
uyurken çocuğa bakmayın nazar olur
ensesinden öpme inat olur
kucağa alma alışır ayağında sallama alışır yanına alma alışır yazık yaa ben napsaydım acaba çocuğumu
ayy banada çok karışıtılar yok emzirmeyi bilmiyosun yemek yemiyosun bu çocuk aç aç deli ettiler beni ben zaten depresyondaydım ve gelenin gidenin hesabı yok hepsi ayrı bi laf
off hatırlamak istemiyorum

4,5 aylık bebeğim var doğduğunda sarılık oldu doktorlar 2 saatte bir uyandırıp emzir dedi eşimin anne ve babası uyandırmayın çocuğu acıktığında uyanır o dediler uyanmıyo çocuk açlıktan ölsünmü. dinlemedim tabi bildiğimi okudum.
çok gazlı bebeğim gazdan hep meme emmek istiyodu süt birikmesine izin vermiyodu ağlıyodu eşimin annesi mama alın mama verin aç bu çocuk mama verin doysun karnı, vermedim:)
4. aya girdiğinde yine eşimin annesi ek besin vermemi istedi anne sütüyle doymazmış aç kalıyomuş. 6. ayda başlıcamı söyledim eyvah aç ölcek dedi şu anda ise takmış 6 aylık olsun mama alın anne sütü yetmez diyo zaten sadece anne sütü vermicem çorbalara felan geçicem diyorum olsun mamada al ver diyo karnı güzel doysun diyo sanki ben bebeğimi nasıl beslicemi bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…