çok bilmiş bebek duayenleri

kaynanamın kızımı anneeeeeeeem diye sevmesine sinir oluyorum:)
(onu sadece ben öyle sevebilirm yaaaaaaa)
bide kayınvalidemin eltileri kucaklarına alıpta kızıım benim diye sevmiyolarmı,hadi onuda geçti-m en önemlilerinden bitaneside kim gelse kızımı kendi çocuğunun kucağına vermiyomu yüreğim çıkacak sanıyorum ,ya hakkaten oyuncakmı sanıyolar acaba ,annesi ! sevsin biraz demiyolarmı ;ya işte tutamıyolar;hele başı hızla geriye falan gidiyo ya kızsam olmuyo .geçenlerde eşim ablasının kızına vermedi kızımızı çocuğa çocukmu emanet edilir, dedi aman tanrım ;görmemişin bi çocuğu olmuş diye arkasından laflar geldi bile .of of of

ohhh konu tam benlik olmuş 4 aylık bi kızım var hem annemin hem kaynanamın ilk torunu benimde ilk çocuğum bende ne inciler var
bayramın ikinci günü gezmelerden kayınvalideme gittik kızım uyumadan önce çok huysuzlanır ağlar çok kaynanamın yorumu:
k:- gezdiniz ya bu çocuk çok yorulmuş
B:-koşmadıya niye sorulsun
K:- olurmu elden ele dolaştı onun kemikleri ağrıyodur şimdi
ayyy kadın hep kötüy eyoruyo delirtcek beni
çocuk ne zaman ağlasa bunun b, derdi var ahh zavallı diyo ya bebek o ağlar güler mızmızlanır felaket tellalı

günlerden bir gün
kaynanam- ne kadar akıllı aklı babasına çekmiş aynı babası
-hımmm
yine günlerden bir gün
kaynanam-babasını okula yollardık o dereye balık öldürmeye kaçardı
-hımmm
- çok akıllıymış

yine birgün
kaynanam-kusuyor bu çocuk kuru kursak olmuş
-kuru kursak da neeeee
kaynanam-ümüğünde birşey var işte
-hııı ne var?
kaynanam-ümüğü yukarda olabilir
-

gercekten şok sözler daha anne değilim ama şimdiden neler diyceklerini tahmin edebiliyorum
insanın sinirini bozar bu tipler ya:

7 ay kesintisiz bu cocuk doymuyor dedi kayınvalidem bitirdi beni
Her ağladığında doymuyor eşi de kendisi de
Yasımıza girdik emziriorum hala dün koylerindeydim inek gösterdi kafasınca espri yapıyor oğlum su ineğin iyi şutu var altına gr de karnın iyi doyar diye
Yediler bitirdiler beni

ne kadar çirkin bi espri ya ben bile okurken sinir oldum.allah sabır versin canım.ben hiç yüz vermiyorum inanki ,bize gelmeye bile cesaret edemiyolar ;evlerimizin arası 25 dakka yürüyerek. 2 haftada anca geliyolar .her aradıklarında kızım şimdi uyudu bend yatıyodum diyorum .yada dışarı çıkıyoduk diyorum .eşimde saolsun yanımda oluyo. yoksa sinir hastası olurum valla .

ay evet ya benimki de diyoki bir yasına kadar hergün gelecem bir yasından sonra yurumeye baslar o bize gelir diyo.bisuru sacma sey soruyo.bebeği emzrirken bile rahat değilim tepemde hep.kac dk emdi doydumu aldımı doymamıs bence,yemek yemiyosun sutun gelmiyo.uyurken cocuğu izleme iyi değil vs vs vs offfff bunaldım artık gercekten hergun geliyo yaa.ben de kırkım cıksın evde durmayacam diyorum ama bu okadar inatcı ki kesin sabahın körunde gelir ben cıkmıyım diye

1 Sütün yaramıyor mu acaba?
2 Kucağa alıştırmışsın sen...
Ama herkeste aynıymıs artık daha az sinir olacagım birde asla ama asla hamileye yada bebegi olana akıl vermek gibi bir hata yapmayacagım hayatımda

beni benden alan bi konu
benim derdim daha hamile olmadan başladı.ne o sizin gelin kısır galiba bak kaç yıl oldu benim gelin ilk geceden hamile kaldı...
hamile kaldım sonra senin karnın küçük olsa olsa 2 kg doğar bu çocuk...
7.8.aylardayım doktor kesin kız dedi erşeyi ona göre aldık hazırladık inatçı teyzenin teki hayır bu oğlan git aldıkların değiştir diye tututurdu.yahu doktor dedi kızmış hayır senin karnın sivri bak bu kesin oğlan demedi deme....
neyse doğum yaptık kızımı kucağıma aldımannem kayınvalidem temmyz sıcağında başladılar yeleğini giy patiğini giy üşütme diye.terliyorum çok sıcak bunalıyorum dediysemde giy diye dahada bunatlıyorlardı.
sonra aç bu çocuk senin sütün yetmiyor ne kadar göğsün varki sanki....
uykum olur hayır kalk yemek ye soğan sarımsak ne varsa koyarlar önüme bunlar bitecek sonra şu kadar meyce suyu içeceksin sonra şu kadar meyve yiyeceksin sonrada bebek uyanmazsa git uyu...
off off yine geldi aklıma çok zor günler.okuyan kayınvalideler anneler ablalar ne olur yeni annelere bunu yapmayın!!!

Koca kadinsin (boy cok uzun benim) kuş kadar bebeyi doyuramadin.
Senin sezeryan olacagini hissediyodum (istege bagli sezeryan olmadim yavrumu kurtardik allahin izniyle)
Bebek strese girmistir bişisi yok ( anne karnindayken dr 1 saat bile dayanamaz kalbi dediler)
Ay gulerek cikmani bekliyodum agladigini gorunce sok oldum (yavrum yogun bakimda ve ben ilk kez goruyorum uzaktan durumun ciddiyetini anlamayan ... Gulerek cikmami bekliyor ne mantiksa)
Mama verme emzir ( stresten sut mu geldiki bide basimda bidi bidi herkes ayri telden caliyor yavrum ac agliyor ama emzircem illa ac beklicek yavrum)
Bu cocuk ac birak emzirme aglatma cocugu mama ver( her cesit insan vardi kafamda lohusa kadina yapilmicak ne varsa yapiyorlar sorsan onlara lohusaya iyi davran die kocama ogut veriyorlarda kendi yaptigini kimse gormuyor)

onu yeme şunu yeme bunu yeme çocuğun gazlı olur. Yalan avuç avuç kırmızı biberler yedim. Hadi oradan çok bilmişler. Anneler şimdiden diyorum her birşeyi yeyin(kurufasulye gibi size gaz yapacaklar dışında)
Önüne gelen ayrı bir yasaklı listesi yapıyor . Hele bir de birinin ye dediğiyle diğerinin yeme dediği aynı oluyor ya komedi.

anne baba bebegı emzıge alıstrmak ıcın k..çnı yırtar
kaynana:yok sevmedı emzıgı der cıkarır
anne baba yıne verır emzıgı
kaynana:yok sevmedı yavrum bak atıyor ıstemıyor...benı kandırmayın ben annemın sıcak sutlu memesını ıstıyorum der ve emziğe alısmaması ıcın elınden gelenı yapar

*domates yeme benım eltım yıyordu cocugun vucudu hep yara oldu...domatesı bıraktı bebek ıyılestı...

*cocuk bu gece cok agladı cok gazı vardı ne yedın sen bu aksam?

*doktor cok kızdı cok emzırmıssın saglıksız kılo almıs dedı
etraf ahalı:doktor cok bılıyo....alsın alsın kılo ıyıdır etlensın butlansın yavrum...sen yıne ıstedıkce ver memeyı aman ac kalmasın cocuk

*kaynana:dogdugunda cok zayıftı yavrum tutmaya korkuyordum bı yerıne bısey olacak diye simdi birazcık olsun toparladı(3700gr dogdu hemde normal daha ne olsun ınsaaf benım kı de can yani)

*kaynana:cok hıckırık tutuyor bu cocugu usutuyosun sen bunu.bu daha tazecik bebe kuşun kanadının ruzgarından bıle hastalaanır.
yok anne diyaframı gelısıyormus ondanmıs normal yanı.
kaynana:yok yok ne zaman altını degıstırsen hıckırmaya baslıyor usutuyor hızlı degıstır bundan sonra

*aaa sarılık mı olmus bu cocuk beti benzi sararmıs hemen gunesin altına tutun sarı tulbent ortun.doktora gerek yok canım hemen gecer....

*kaynana:dogdugunda cok zayıftı yavrum tutmaya korkuyordum bı yerıne bısey olacak diye simdi birazcık olsun toparladı(3700gr dogdu hemde normal daha ne olsun ınsaaf benım kı de can yani)

Kadının standartlarını merak ettim neymiş yav
Bizim 2kilo bebegi gorse zorla geri sokardı bu daha olmamış diye ozaman

benim oğlumda doysa bile uyanık olduğu zamanlarda hep meme aranıyor
eşimin halasının söylediği laf ;
bu meme arıyor, halasının gülüüüüüüüüüü anan doyuramadı mı seni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…