çok bilmiş bebek duayenleri

İnanamıyorum ya okudukça gerçekten kaynanalar hep aynı
Bakalım benimkiler napcak:KK1:
Gerçi eşim doğumdan bi hafta sonra çağırcam diyo ilk günlerim rahat geçer öyle olursa:KK53:

Benim kayınvalideminde çok meşhur bir duayeni vardır:Bebeği ensesinden öpmeyin ileride size küser :))) Ne alakaysa!!!!

kaynansı hiç sezeryan dikişini merak edip açıp bakan varmı aranızda ben varımda kendisi 3 tane normal doğum yaptığı için sezeryan izini çok merak ediyromuş bi açta bakıyım dedi açtım gösterdim:KK30:
kendiside doğumumdan 2 ay öce göğüs ameliyatı oldu eli göğsünde herkese dikişini ameliyatını gösterdi kesilmiş dikilmiş kanlı bi meme bende 7 aylık hamile yaa gösterme mikrop kapıcak diyorum (ve enfeksiyon kaptı sonunda tekrardan operasyon geçirecek) bandajları açıp duruyo hatta dahasıda pc den kamerayla şehir dışı ve yurt dışındaki kardeşleri ve karılarına gösterdi artık küçük kaynım dalga geçmeye başladı ulu orta heryerde açıyo çocuklar koca delikanlı görmek istemiyo anne oldu olucak resmini çekte faace koyalım dedi böyle daha çok yoruluyosun diye:KK52:
hatta 2 gün öncede kasığından minik bi kitle için operasyon geçirdi ama meraklı aynı gün bana geldi off acıyo falan dedi acaba dikiş attılarmı kazıdılar çünkü diyo korktum valla az kalsın bak şeyime diycek diye sustum sesimi çıkarmadım:26:

o kadar güldüm ki gözümden yaş geldi resmen allah sabır versin

kafaya vurdu deyimi beni sinir ediyor.
Uykusuzluk kafaya vurdu
Memesizlik kafaya vurdu
Açlık bla bla bla bla.

birde çocuk zayıf,meğer karnı açmış o sebepten bağırıyomuş bak (yani sen geri zekalısın bu güne kadar tanıyamamışsın ben 1 dakkada çözdüm senin veleti )

3,5 aylık bir kızım var kısaca şunu söylüyorum sırf bu muhabbetleri etraftan duymamak için ikinci çocuğu yapmayacağımm.

ayyyy yanliz degilmisim deseneize :))bizde daha cocuk dogmadan,bizi beceriksiz ilan etmisler,daha 5 yasinda cocugu olanlar bile,aaaaa siz bilmezsiniz,yapamazsiniz simdi demiyorlar mi ne komik :)) sanki kendisi annesinin karninda profosor olmus cocuk bakiminda :)))allah allah yaaa :)) aslinda sinirliyimde caktirmiyomm,baklalim cocuk gelince neler olacak...

aynı yazdıklarını bende yasadım tıpa tıpp okurken bunu benmı yazdım bıle dedım yanı.. kabus gıbıydı o gunlerr sutum kesıldıı aglamaktann 3 ay hergun agladım kv yuzunden sımdı konusmuyorum sadece mrb mrbb .. nefret edıyorumm

Al benden de o kadar... Çocuk doğduğunda hep sevinçten ağlardım diyordum ama kv yüzünden ağlayacağım hiç aklıma gelmezdi. Neredeyse hergün sinir-stresten dolayı en güzel günlerim mahfoldu. Ağzıyla kuş tutsa bile nafile, NEFRET EDİYORUM

Ayyyyy valla konuyu görünce yazmadan edemedim çok muzdaribim çünküüü:KK31: kayınvalidem tabikiiii... Eldivenleri çıkar elleri düğümcük olur artık büyüdüüü.. Üzerine ıkı tane örtü atmadan çıkma üşütürsün çocugu( bu havada ) aman düxgün tut. Yok koltugunda fazla tutma boynu agrır. Ay huzursuz karnı agrıo( halbuki öle bişi yok) Yok durmuo al emzir ( tok desemde)
Emzik çok verme.. Mama ne akdar veriosun? Vs vs neler neler:KK47: kızlaaar su halime bakın yazık bana ya:KK53:

Konu gerçekten muhteşem :)) çok gülerek okuduklarım da var üzüldüklerimde. Benim kv de ben sezeryan oldum ve gaz sancısındn kıvranırken süt olsun diye kuru fasulye yapmıştı bide hastanenin verdiği kitapçıkta eğer anneye gaz yapacaksa kuru fasulye yedirmeyin diyordu neyse yapmış bende gaz olur diye yemediğimde de küstü biliyor musunuz :) Allah var annem ve ben bebekle ilgilenirken o evin her işini yaptı yemekti ütüydü vs beli koptu ama küsmek nedir ya.
Emerken yanıma gelirdi emiyor mu tuttu mu vs bakardı
Ya öyle ki hastaneden yeni eve geldik kızın emme saati geldi neyse ben annemle odaya gittim eltim be çok bilmiş eke kızı kayınvalidem hatta utanmasa kaynım bile yani odadaydılar neyse emiyordu emmiyordu yok tuttu tutmadı bilmem ne derken çok bilmiş ota b.ka bi yorumu olan eltim dur sağalım biz sütü diye süt sağma makinaları çıktı eve geleli yarım saat olmadı dha ki ben hastanede gayet güzel emİşiyordum kızımla gup gup da yutuyordu. Kendi öküz kızı kafasını mememe kadar sokmasaydı ben de konsantremi kaybetmeseydim yavrum güzel emecekti. Kızına Çekil de demiyor. Bide ben ameliyattan çıkmadan bebişi odaya göndermişlerdi kapıdan o dangalak kızının kucağına vermişlerde o getirmiş odaya bide ben çıktığımda yengesiiii biliyor musun ....... Getirdi odaya kızınııı dediler bende aferin bundan da eksik kalsaydın şaşardım zaten ...... Dedim. Zaten şimdi ailedeki sevgi bölündü benim kız herkesin kucağında kızımı kıskanıyor ve benim olmadığım yerde bi kaç defa sevme bahanesiyle vurmuş herkes bakarken seviyor kafanı çevirdiğin an vuruyormuş. Onu ben bi görsem kırarım onun o elini de.
Ben kv den değil de eltimden çektim ailenin ilk torununu o doğurmuş ve 5 yıl sonrada ben bi torun verdim ki kudurdu duramadı benim 6. Ayımda kendide hamile kaldı çok heveslindi ilk erkeği de ben doğuracam diye ama işte işini Allah'a yaptracan derler olmadı. Bide Çin takviminde kendi yaşına göre hesaplamış aslında bu sene hep erkekmiş bi kaç ayda kız varmış içten pazarlıklı pissss.
Bide kendi kızını 2.950 gram doğurmuş sütü de bol olmuş neymiş efendim benim kızım şimdi topalaklaimış doğduğunda neymiş ki kemik torbasıymış ki bende 2. 900 doğurdum. Eşimde dedi ki ne yani bi bebek kaç kilo doğar 12 kilo mu doğacaktı falan dedi. Şimdi o doğrusunda görecem ben. Gelir kızı kucağına alır söylediği iki laf bu cocuk ac mı ya da herhalde altına yapmış bi değiştir bunu. Ben bilmiyorum dimi. Bunlar bize çok yakın bi ilçede oturuyorlar kv de orda neyse biz kv deye gittiğimizde bunlarda gelir ben kapıdan girdim aldı seviyor dha bismillah bu altına işemiş bi değiştr altını bende bi soluklanim de yapıcam merak etme dedim. Amaaaa Ekim de kendi doğursun lafım ağzımda nası olsa doğum yapmaya benim bulunduğum şehre gelecek ve bende kalmak zorunda kalacak.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Konu eski bi konu da, denk geldim, koptum gülmekten :KK9:
Sonra niye lohusaların psikolojisi bozuk.. Sebep gayet belli valla :KK9:
Benim kv de de ultrason resimlerine bakıp ayyyynı ben valla, babaannesine çekmiş, zaten ilk çocuklar babaanneye benzermiş, bana benzeyecek çok güzel olur diyo. Ben dumur tabi :KK53: Zorla babaya benzetmeye çalışanı duymuştum da babaanneyi ilk kez duyuyorum :KK1:
Bakalım doğunca ne inciler dökülecek? :KK53:

Bende dogum yapalı 1 hafta olmus. Oglum sarılıktan hastanede yatmış, sezaryandan canım yanarken." Bilmemkim teyze selam soyledi, gelinin ne kadar cok Kilo almış dedi." hala da bitmedi bu Kilo mevzu. Sanki dersin ailede herkes Adriana lima bir tek ben şişko. En son dayanamadım rejime başladım Allah'ım acıdı da sutum azalmadı çok şükür. Yapmayın etmeyin nedir bu annelerin çektiği. Oysaki iyidir benim kv de, çok iyiliğini de gormusumdur. Benimde bu içime oturmuştu söyledim rahatladım. :KK5:

Hepsi ayrı bir efsane bu sözlerin ama dikkat ettim de hiç kimse bebişin göbeği düştükten sonra tuzlama krizi yaşamadımı ya?
Allah var ben doğumdan sonra ilk 2 hafta hiç bu tarz sorunlar yaşamadım,belki de yapım gereği biraz gelenekçi yanım var,o yüzden sorun etmemişte olabilirim. Doğumdan önce ve sonra hep annem yanımdaydı. Kv ve kp biraz daha toparlanayım diye 5 gün beklediler,günü birlik gelip gittiler.Biz de zaten annemler ayrı,kv & kp ayrı,biz ayrı şehirlerdeyiz.O yüzden torunlarını bir daha 1 ay sonra gördüler. Temiz iş :)

okudukça sinir oldum yaa:) bende ikizlere hamileyim inşallah sağlıklı sıhhatli hayırlısıyla evlatlarıma kavuşurumda bunlarla başederim :)

X