çok bilmiş bebek duayenleri

ayseebrutasdelen

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
39
0
kızlar arkadaşlar dan biri 2009 yılında açmış bu konuyu kahkalarla okudum yazılanları .hakkatende bizi çıldırtan sözler vardırya .sinir oluyorum .ben haziranda doğum yaptım .herkes eldivenlere taktı çıkarsana şunları deyip bide şak diye çıkarmıyolarmı.ya kardeşim bi izin alsana bi bildiğim varki giydiriyorum değilmi.sonra çoraplar, kayınvalidem sürekli yanar bu çocuk deyip çoraplara elini atıyodu artık dedikki doktor çıkarmayın dedi dedik.yinede ikna olmadı ya neyse .ha bide çocuk hık dese bu çocuk açmı diye soran büyükler varya .sizin sinir olduklarınız neler .

sakın çocuğa mama verme çocuk çeksin ki sütün kaynasın gelsin...
yahu çocuk doymuyor işte keyfimdenmi mama veriyorum ben

Doğumum Ekimde şimdiden yapılmaması gerekenleri sıraladım çaktırmadan ama kayınvalideye sökmedi. Neymiş efendim bişey olmazmış kaç tane büyütmüş bişeymi olmuş... sanane benim bebişimden yaa hayret bişey... şimdiden ultrason resmine bakıp bakıp kayınlarıma benzetiyor tuhaf aile...

sıkı giydir üşür
çok giydirmişsin, çıkar isilik olur
ayy emziğe mi alıştırdın
sallayarak mı uyutuosun
nie bu kadar zayıf bu çocuk
mama mı veriosun yoksa
sen üşüttün ya, o yüzden gazlı bu çocuk...

üçüncü çocuğumun başında konak olmuştu..eşimin alanında aşırı uzman halası"bu çocuğun iç ateşi yükselmiş ,bilememişsin..o da başına vurmuş"teşhisi ile tıp literatürüne ve benim sinir katsayıma çok önemli katkılarda bulunmuştu

biz böyle büyüttük,bişey olmaz
kitap okuyarak çocuk büyütülmezzzz..
niye böyle(sallayarak,kucakta,kendikendine...vs) uyumaya alıştırdın?
bizimkiler bu aylarda yürürdü...
aynı babası,amcası,halası vs..sanki çocuğu baba tarafı tek başına imal etmiş..
ve herkesin en sinir olduğu cümle:bu aç, bir doyuruver..

Valla benim kayınvalidem kiz aglayinca koşarken bebegi kaldırmaya yatağından nereye gidiyorsun emzirecekmisin?dedim o oldu birdahada kizim aglayinca koşmadı:)bı Hayri yok zaten birde gelince bebegi hoplatip duruyor neyse ki birgun kayın validemin iyisini kötüsünü eleştirdiğim bir mail attım ona o günden beri karisamiyor incitmeden tatlı tatlı soktum laflarımı:))))
her bebegin kendine munasir bir kişiliği var ve o kişiliği anne kazandirir,karıştırmayın bebeğinizin her seyine dilediğiniz gibi yetistirip grur duyun ortaya çıkan sahaserle.
Ben anneliği heykeltıraşa benzeterim bebeğinin gelecekte
senin verdigin sekillerle kişilik buluyor.

''aç bu çocuk aç!!!!!''
yanmış bu cocuk sıcaktan çoraplar fora
sallamaya alıştırma sakın
ay bu kucağa alışmıııış
kesin idrar yolunda bişe var ondan ağlıyo..bende gelip doktora sorucam(sanki ben konuşmayı senden öğrendim)
emzir emdikçe gelir
aynııı babasııı aynı halasııı(sanki kendi doğurmuş)
rezene melisa vs..ver
emzik ver rahatlarsın,reçel sür alır
kundak yap bağırırsa bağırsın o bilmezzz...

koptum ben bu başlığa..
oğlum 2 yaşında ama yazdıklarınızı dün gibi hatırladım walla..
kolik olan oğlum ,biz bakarız ver de sen biraz dinlen denilerek elimden alınır,ev gezdirildikten sonra ağlama sesleri kesilmeyince,acıkmış bu acıkmış ondan ağlıyo denilerek elime tutuşturulur ve arazi olunur

çocuk bi hapşursa kesin üşüttü bu çocuk
her ağladığında üşüttü bu çocuk yazın ortasında 2 kat giydirirdi kayınvalidem üşütür fdiye sonunda ben üşüttüm soydum çocuğusadece atlet kaldı çocuk bi daha ağlamadı meğer sıcaktan ağlıyomuş yavrum...üşüttü üşüttü....:))

çocuk bi hapşursa kesin üşüttü bu çocuk
her ağladığında üşüttü bu çocuk yazın ortasında 2 kat giydirirdi kayınvalidem üşütür fdiye sonunda ben üşüttüm soydum çocuğusadece atlet kaldı çocuk bi daha ağlamadı meğer sıcaktan ağlıyomuş yavrum...üşüttü üşüttü....:))

aynen ya:)))))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…