çok acil

P

pinarsayin

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi pinarsayin
kizlar 8 aylik hamile olan bi arkadasim var.ve fena diş agrısı cekiyomus.aradi beni internetten bi bak napayım diye.yanlis bilgi vermek istemedim.sizce napsin?

:sm_confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi pinarsayin
kizlar 8 aylik hamile olan bi arkadasim var.ve fena diş agrısı cekiyomus.aradi beni internetten bi bak napayım diye.yanlis bilgi vermek istemedim.sizce napsin?

:sm_confused:

3. trimesterde (yani son üç ayda) diş müdahalesi pek tercih edilmiyor, iğneden uyuşturucudan falan değil, zaten verilen ilacın bebeğe çok ciddi bir etkisi yok. Problem annenin dişçi koltuğunda gerilip strese girip erken doğum yapma ihtimali.

Ama eğer diş ağrısı çok kötüyse o zaman yarar-zarar oranına bakılarak dolgu ya da çekim işlemi yapılabilir. Burada önemli olan anne adayının dişçi koltuğunda sakin olup olamayacağı. Olabilecekse işlemi yaptırsın, hiç beklemesin. Dişçiye gidince panik olan bir insansa o zaman doktoruna danışsın, bir şey diyemem.

• Konu Sahibi pinarsayin
cok tesekkur ederim
hemen iletecegim..

• Konu Sahibi pinarsayin
bende 8 aylık hamileyim 4 hafta önce dişim kırıldı pazaartesi ağrımaya başladı. dayanamadım gidip geçici dolgu yaptırdım. eğer ağrısı fazlaysa yaptırsın anestezi doğumdan sonra bebeğe daha çok zarar verecek sütle bebeğe geçecek çünkü.

X