Çoğul gebelikte miğde bulantısı ve kusma!!!

Dilan Yaman

İkiz Annesi - Kocasının Bİtanesi
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2016
21
29
35
Arkadaşlar merhabalarrr 3. Ayımdayım ikiz gebelik yaşıyorum lakin çok zorlu geçiriyorum 6. Haftadan beri miğde bulantısı kusma yaşıyorum zofer ve vinalac kullanıyorum haftada 4 gün serum alıyorum bugünden itibarende lansor eklendi bunlara sizce faydası olur mu rabbime çok şükür ikizlerim olacak ama dayanamıyorum bazen kusmalara ne zaman geçer sizce :KK43: ?????

Arkadaşlar merhabalarrr 3. Ayımdayım ikiz gebelik yaşıyorum lakin çok zorlu geçiriyorum 6. Haftadan beri miğde bulantısı kusma yaşıyorum zofer ve vinalac kullanıyorum haftada 4 gün serum alıyorum bugünden itibarende lansor eklendi bunlara sizce faydası olur mu rabbime çok şükür ikizlerim olacak ama dayanamıyorum bazen kusmalara ne zaman geçer sizce :KK43: ?????
Canim ben cok kusmadim ama sadece sabahlari kustum 24 saat devam eden bulantilarim vardi 15 hafta dolduktan sonra hafifledi bende zofer ve zafran kullanmistim hicbiri yeterli olmuyor ama ole boyle zaman geciyor sabretmeye calis ins seninde azalir

Canim ben cok kusmadim ama sadece sabahlari kustum 24 saat devam eden bulantilarim vardi 15 hafta dolduktan sonra hafifledi bende zofer ve zafran kullanmistim hicbiri yeterli olmuyor ama ole boyle zaman geciyor sabretmeye calis ins seninde azalir

Amin canım Allah razı olsun hergün serumdayım ama 9 ayda sürse çocuklarım için katlanırım sadece bazen sabrım tükeniyor yoruluyorum teşekkür ederim iyi dileklerin için :*

Merhaba Deneyimlerinize dayanarak birşey sormak istiyorum bu ay klomen kullandım Dr 2 tane yumurtamın oldugunu söyledi ve olursa 2 iz gebelik olabilir dedi. 10. günü çatlatma iğnesi oldum..iğneden sonra bi iiki gün kasık agrım oldu. Takvimdeki adet günüme 6 gün var iğneninde 15. günü yaklasık 7 8 gündür acayip kasık agrım ve bel agrım var gögüslerim bazen yürürken biraz sızlıyor..ağrıdan sonra adetmi oldum düşüncesiyle lavaboya gidiyorum..biraz kremsi bir akıntı oluyor..ikiz gebeliklerde agrıların biraz fazla oldugunu duymuştum..sizin belirtileriniz nasıl..umarım bende güzel haberler alırım bu ay..

Öncelikle Allah hayırlısını sağlıklısını nasip etsin bu belirtilerin hepsini yaşadım akıntıyı hala yaşıyorum 3 aylık hamile olmama rağmen 2 oluşmuş yumurta iyi birşey tabi ki ama ilk önce sağlıklı bir tanede olsa olsun kafasında ol çünkü ikiz gebelik 5. Aya kadar hep riskli bol bol dua et belirtilerin bence iyi yönde umarım güzel sonuç alırsın haberdar et beni de:)

Öncelikle Allah hayırlısını sağlıklısını nasip etsin bu belirtilerin hepsini yaşadım akıntıyı hala yaşıyorum 3 aylık hamile olmama rağmen 2 oluşmuş yumurta iyi birşey tabi ki ama ilk önce sağlıklı bir tanede olsa olsun kafasında ol çünkü ikiz gebelik 5. Aya kadar hep riskli bol bol dua et belirtilerin bence iyi yönde umarım güzel sonuç alırsın haberdar et beni de:)

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim..Allah sizede hayırlı dogumlar nasip etsin..Cenabı Allah hepimizin yüzüne baksın insallah..tabiki ilk duam hayırlısıyla sağlıklı sıhatlı olması.. bir tane olmus 2 tane olmus hayırlısıyla olsun da gerisi önemli değil :) ama 2 tane olursa da cok güzel olur zorlukları vardır elbet :) bende erken agrılarımın başlamasından süphelendim acıkcası akıntı sizde her zaman oluyor muydu ben her lavaboda karşılasmıyorum ama cogunlukla oluyor..

Oluyordu hala da devam ediyor bende ikiz gebeliğin şu 3 ayı çok zor şuan dada hastanedeyim serum için hergün seruma geliyorum şiddetli bulantı kusmadan yine de şükrediyorum tabi bakım kaygılarını yaşamıyorum İnan bir yardımcı birde annem olacak çok şükür ama Eminim ki zordur hayırlısı için dua ediyorum :)

Oluyordu hala da devam ediyor bende ikiz gebeliğin şu 3 ayı çok zor şuan dada hastanedeyim serum için hergün seruma geliyorum şiddetli bulantı kusmadan yine de şükrediyorum tabi bakım kaygılarını yaşamıyorum İnan bir yardımcı birde annem olacak çok şükür ama Eminim ki zordur hayırlısı için dua ediyorum :)

Allah yardımcınız olsun :)

bugun sol kasigimda bi kac sn araliklarla igne vatar gibi batma oldu baya da hissettim adete 5 gun var sizlerde de oldumu birde kasik agrisi daha cok sabah ve aksam oluyor erkenden kan vermek istemiyorum bayadirda guzel bi haber almak icin bekliyorum..

Yok cnm iğne batması gibi birşey olmadı yanlız çok fazla kendini dinleme seni İnan çok iyi anlıyorum lakin biraz akışına bırakmalısın telaş yapma bn olacağına inanıyorum asla denemekten ve inanmaktan vazgeçmeyin .. :)

ben tam gecen sene bu gun gunlerde anne olacagimi ogrenmistim..ama 2.5 aylik kalp atisi durdu ve kaybettim..kanimda pihtilasma varmis..kurtaj oldum..korunduk dinlenme suresi vs..vs..7 ay gecti benden sonra herkes suan bebegini kicagina aldi okadar zor geciyorki her ay anlatamam..bu ay boyle klomendi igneydi yasayinca biraz umutlaniyorsun..insanin elinde degil yani annelik duygusunu bastirmak biraz zor oluyor..

Annelik duygunu bastırma zaten sadece bu aşamada stres en kötü şey anlıyorum seni aynı şeyleri yaşadığım için sonuçta herşeyin iyisini Rabbim biliyor ben 3 aylık hamileyim ikiz biliyorsun rabbim öl derse ölürler ol derse olur bazen hiçbirşey yapamazsın. Senin için söylüyorum ben stres yapmaman için tabi yine de senin bileceğin iş tatlım hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah ..

Annelik duygunu bastırma zaten sadece bu aşamada stres en kötü şey anlıyorum seni aynı şeyleri yaşadığım için sonuçta herşeyin iyisini Rabbim biliyor ben 3 aylık hamileyim ikiz biliyorsun rabbim öl derse ölürler ol derse olur bazen hiçbirşey yapamazsın. Senin için söylüyorum ben stres yapmaman için tabi yine de senin bileceğin iş tatlım hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah ..

tabi öyle stres çok büyük etken teşekkür ederim yorumların için..gecen hamileliğimde tatildeyken olmuştu bizzat deneyim ettim :) ama su an saga dönsem bebek sola dönsem hamile olan bi ortamdayım arkadaş çevrem akrabalarım kardeşlerim herkes ya hamile ya bebeği var çok üst üste geliyor..kafanı rahat bırakacağın bir ortam olamıyor biraz uzaklassan aklına gelecek seyler yaşıyosun biraz toparlanıyorsun sonra yine unutmaya fırsat olmuyor malesef :) sonrada takıntı haline geliyor..arkadaşlarımla bile konusabilecegim ortak bi konum olamıyor ortamda cünkü devamlı bebek ve hamileleik konuları oluyor bende o konuları konusmak istemiyorum bunalttıgı için ama arkadas ta akraba kardeşte bütün cevrem bu şekilde şuanda..ee böyle oluncada kendimi yanlız hissetmeye başlıyorum..eksik hissediyorum bir önceki hamileliğim aklıma geliyor..hadi görüşelim kafa dağıtalım diyebilecegim bi ortamım kalmadı maalesef..

X