Çocukluk arkadaşı, atsan atamaz satsan satamazsın

redvelvetcake

Ne mutlu Türk'üm diyene!
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2010
11.071
11.544
Kızlar size bir arkadaşımdan bahsedeceğim. Kendisi benim çocukluk arkadaşım hatta annemle onun annesi lisede tanışmışlar. Biz de birlikte büyüdük. İyi niyetli bir kız, kesinlikle kötü bir insan değil. Biz pek benzeşmiyoruz gerçi ama anlaşıyoruz genelde. Konuşurken gülüp eğleniriz. Her gün konuşuruz, sürekli yani. O biraz daha rahat, sorumsuz bir kız. Keyfine düşkün. Benden bir yaş küçük. Neyse sorun şu ki beni son birkaç seferdir çok kırıyor. Hatta kullanıyor gibi geliyor. Biz buluşuyoruz haftada bir gün ders saatlerimizin kesiştiği tek günde yemeğe falan gidiyoruz geziyoruz. Sürekli param eksik, yanımda yeterli yok falan diye benden istiyor ya da ben ödüyorum. Sonuçta o benim kardeşim gibi asla düşünmem veririm öderim hiç sorun olmaz; ama her seferinde aynı şeyi yapıyor.

Film alıyor diyor ki param yok yarın veririm satıcıya, adam da tamam sorun değil diyor, ertesi gün diyor ki ya ben çıkamayacağım arkadaşlarla yemeğe gideceğiz öder misin. Tamam öderim dedim üç beş lira bir şeydi sorun etmedim.
Sonra bir gün telefonuna kap alacakmış biz birlikte bakmıştık bir yerde bana mesaj attı bizim gittiğimiz yerden gidip kabı alır mısın sana parasını veririm sonra. Benim işim gücüm yok gidip ona kap alacağım. Tam da final dönemiydi bizim dışarı çıkmayacağım dedim, o zaman yarın gider misin dedi, üzgünüm ders çalışıyorum dedim.
Mesela (o benden bir yaş küçük ama hazırlık okudu ve de bir sene kaldı, şu an kardeşimden 2 yaş büyük olmasına rağmen aynı sınıftalar) kitap sınavı oluyor bir keresinde benim okuduğum bir kitap vardı kardeşime anlatmıştım o da duymuş sonra onu da çalıştırmıştım sonra bana diyor ki önümüzdeki dönemin kitaplarını da öğreneyim söylerim sana alır okur anlatırsın yine. Tabii ki öyle bir şey yapmadım güldüm sadece.
Maça gidecektim kendi okuldan arkadaşlarımla bir dahaki sefere de birlikte gideriz dedi tamam dedim. Sen biletleri ayarlarsın dedi ben de yalnız artık bize ceza vermezler normal paralı maça gideriz biletleri gidip alırız dedim o da tamam işte sen ayarlarsın alırsın biletleri dedi. Sanki 200 lira verecek kendisi. Yine ben ödeyeceğim.

Neyse şu kırdığı kısımlara gelelim.. Ben iki ay önce ameliyat oldum. Dedi gelmem gerekir mi geleyim mi ben de sen bilirsin dedim. Gelirse mutlu olurdum çünkü çok yakın olmadığım birkaç arkadaşım bile geldi ve sonuçta o benim en yakın arkadaşlarımdan biri. İlla gel diye yakasına da yapışamazdım. Tamam zaten o gün kuzenim gelecekti dedi. Şaşırdım. Benim ameliyat olduğum günden sonra annesi aradı annemi, beni sordu falan onlar da ben ameliyat olduğum gün annesi babası benim arkadaşım olan kız ve kuzeni hastanenin çok yakınındaki bir avmye gitmişler, yani yürüyerek 10 dakika falan sürer ki arabayla çok daha kısa. O kadar yakına gelmişler en azından gelmelerini beklerdim. Yol üzeri yani 5 dk uğrasalar yeterdi.

Hadi bunu geçtim asıl geçen gün yaptığına gerçekten ÇOK kırıldım. Önümüzdeki hafta da annem ameliyat olacak. O haftasonu onlara kalmaya gidecektim. Konu açıldı ben de dedim ki gelemeyeceğim kalmaya annem ameliyat olacak şu tarihte. Diyalog şu şekilde:
"Oha inanmıyorum"
(Ben de saf gibi annemin ameliyatına şaşırdı falan sandım) ":KK43:" yazdım gönderdim.
"Cidden gelemiyor musun yani" dedi. Kaldım öyle, "evet" dedim
"Şu an üzüntüden konuşamıyorum nasıl ya gerçekten mi" dedi, cevap vermedim artık. "Of ya ağlamak istiyorum çok üzüldüm bize gelemeyeceksin yani" dedi. Tekrar yazdı "peki x teyze hemen çıkacak mı hastaneden o akşam gelirsin"
"Hayır bir gece kalacak ertesi gün çıkacak" dedim
"O akşam gel o zaman" dedi.
En sonunda sinirim zıpladı ve "annem uzun süre konuşamayacak. evde kimse olmayacağı için benim onunla kalmam lazım hatta sonra teyzem gelip kalacak benim okulum olduğu için" dedim
Sonra dün mesaj attı cuma buluşalım yemeğe gideriz dedi. Annemin durumuna bağlı ama sanmam dedim. Sonra konuşuyor bir şeyler hep cuma şunu yaparız yeriz gideriz dolaşırız falan diyor. Ve bu konuyu ben ona söylediğimden beri mütemadiyen bana saçma sorular soruyor saçma alternatifler sunuyor planlar yapıyor kendisi boş o hafta diye. Ben de her seferinde ameliyatı hatırlatıp erteliyorum olmaz diyorum, inanamıyorum nasıl ya şaka mı falan diye saçmalıyor.

Cidden artık sinir olmaya başladım. "Hayır"dan da anlamıyor. Onun babası düşmüştü iki hafta ayağını basamamış dünyayı ayağa kaldırdılar. Babam sigortayla ilgili bir durum olursa ben yardım ederim falan diye aradı annem aradı bir şeye ihtiyacınız var mı diye yemek falan, ben sordum ona sürekli.
En son artık annem ameliyat olacak gelemeyeceğim dediğimde "inanmıyorum gerçekten mi, çok üzüldüm ya, ağlamak istiyorum, of pof" demesi cidden sinirlendirdi beni. Yani zannettim annem için söylüyor. Ne ameliyatı olacak, sorun neymiş, ciddi bir şey mi bir kere bile sormadı. Geçmiş olsun demedi. Aksine ne zaman kalmaya gelirsin, o haftasonu gelsen ne olur, şu gün yemeğe gideriz falan dedi. Şaka gibi bir durum. Çok sinir oldum biraz soğuk davransam anlayacak bir kız değil kesinlikle. Hatta bana trip atar kapris yapar yani. Çok sinirimi bozmaya başladı artık

Soğuk Davranıp Kendini Kasmana Gerek Yok..
Rahat Ol, İçin Rahat Olsun..
Bir Daha Onunla Görüşmek İstemediğini Söylersin..

Çocukluk Arkadaşı Çocuklukta Kaldı..
İnsanlar Büyüdükçe Huyları Değişiyor..
Hem O Zaman Daha Saf Daha Temizdik..
Ama Bakıyorum;
Burada Saf ve Temiz Olan Sensin..
O Seni Zaten Çoktan Kaybetmiş..
Bırak Yolu Açık Olsun.. :KK19:

Soğuk Davranıp Kendini Kasmana Gerek Yok..
Rahat Ol, İçin Rahat Olsun..
Bir Daha Onunla Görüşmek İstemediğini Söylersin..

Çocukluk Arkadaşı Çocuklukta Kaldı..
İnsanlar Büyüdükçe Huyları Değişiyor..
Hem O Zaman Daha Saf Daha Temizdik..
Ama Bakıyorum;
Burada Saf ve Temiz Olan Sensin..
O Seni Zaten Çoktan Kaybetmiş..
Bırak Yolu Açık Olsun.. :KK19:

Ailecek görüşüyoruz keşke o kadar kolay olsa :KK43: Eskiden bu kadar samimi değildik o zaman ona olan saygım çok daha fazlaydı. Tek şansım arayı açıp eskisi gibi mesafe koymak sanırım. Ya da bir sonraki sefer böyle konuştuğunda direk tavrından rahatsız olduğumu söyleyeceğim yapacak bir şey yok..

Arkadaşın biraz saf bence. Seni sevmediğini düşünmüyorum sadece belli ki daha çocuk zihniyetinde hastalık, para gibi yetişkin meseleleri konusunda nasıl davranılması gerektiğini bilmiyor.Bence açık açık yaptığı yalnışları yüzüne söylemelisin hatasını anlamazsa davranışlarını nasıl düzeltebilir ki.

Arkadaşın biraz saf bence. Seni sevmediğini düşünmüyorum sadece belli ki daha çocuk zihniyetinde hastalık, para gibi yetişkin meseleleri konusunda nasıl davranılması gerektiğini bilmiyor.Bence açık açık yaptığı yalnışları yüzüne söylemelisin hatasını anlamazsa davranışlarını nasıl düzeltebilir ki.

Kesinlikle saf bir insan değil, insani suya götürür susuz getirir. Bencil bir insan oldugu icin boyle davranıyor bence. Ben de bir sekilde mesafe koymaya calisiyorum. Yaptigi seylerin karsiligi budur. Yani en azından şimdilik Planim bu..

senin gelmeni çok istiyor falan gibi mi davranmaya çalışıyor ne?...
mazeretler ona mantıklı gelmemiş, annem ameliyat olcak diyorsun, oha diyor..:KK53:.tööbe töööbeee

Ailecek görüşüyoruz keşke o kadar kolay olsa :KK43: Eskiden bu kadar samimi değildik o zaman ona olan saygım çok daha fazlaydı. Tek şansım arayı açıp eskisi gibi mesafe koymak sanırım. Ya da bir sonraki sefer böyle konuştuğunda direk tavrından rahatsız olduğumu söyleyeceğim yapacak bir şey yok..

Benzer bir durum benimde başıma geldi ancak ben senin kadar tahammülü olan biri değilim birisi menfaatlerini öncelikli tutuyorsa bende kendi kişiliğimi onun menfaatlerinden önde tutarım.O seni aradığında arkadaşlarınla programın olduğunu söyle sende hep bunu tekrarla en nihayetinde anlayacaktır.

Şu para isteme durumu benim de başıma geldi yani bakıyorlar ki üzerinde para var çatır çatır da ödüyorsun, her seferinde mırın kırın ediyorlar ay üstümde para yok sen öde ben sana veririm gibisinden.
Buna acilen bi dur demen lazım.
Bence, yani o kız seninle sadece paran için arkadaşlık kuruyor gibi.

Ben olsam,açık konuşurdum.Anneme üzülmüyorsun da,programın iptal olmasına mı üzülüyorsun derdim.
Veya,annem ameliyat oldu,bana ihtiyacı var,onu bırakıp gezecek değilim derdim.
Para ve iş yüklemesi konusunda aynı şekilde.Ben alamam,benim de param yok veya sen kendin alırsın demek uygun olur.

Bu arkadaşla işin zor.Bencil ve sorumluluk duygusundan uzak biri gibi görünüyor.
Seni hastanede ziyaret etmemesi,arkadaşlık kavramına aykırı.
Bir müddet ilişkinizi minimumda tutup,gözlemleyebilirsin.
Zamanla değişip düzelebilir,ileriki yıllarda daha iyi dost olabilirsiniz.

Kesinlikle saf bir insan değil, insani suya götürür susuz getirir. Bencil bir insan oldugu icin boyle davranıyor bence. Ben de bir sekilde mesafe koymaya calisiyorum. Yaptigi seylerin karsiligi budur. Yani en azından şimdilik Planim bu..

Neden gidip benim bozulduğum şey şu sorunum bu diye konuşmuyorsun?

Neden gidip benim bozulduğum şey şu sorunum bu diye konuşmuyorsun?

buna verecek bir cevabım yok. koskoca kız neredeyse 20 yaşında ve bunu anlayacak bir kapasiteye sahip, karşısındakinin en ufak bir sözcüğüne kırılıp trip atan bir insan. parayı, yemeği, ödevi, dersi benden bekliyor bari hatalarını düzeltmeyi benden beklemesin. ben gerektiği yerde hayır diyorum ona. aman ne bileyim... yani direk söylemediğim için bu konuda kusurlu olduğumu ben de biliyorum özellikle annemin ameliyatı hakkında. alındığımı anlayacak şekilde davrandım ama önemli görmüyor, onda kalmam onun için çok daha önemli..

kızlar ayrıca cevaplarınız için çok teşekkür ederim bu arada:) dediğim gibi araya mesafe koymaya başladım ve normalde konuştuğumuzda 250 mesaj atıyorsam şimdi 20-30 tane ancak atmışımdır. bugün ona yazmayınca "beni taksaydın" dedi ama ben de "o an takmam gereken başka şeyler vardı" dedim. mesajlarımızı seyrekleştirmeye çalışıyorum zaten annem ameliyat olacağı için bir süre iletişim kopar belki ben yazmayınca da anlar. davranışlarını düzeltmesi için başkasının uyarısına ihtiyaç duymayacağı bir yaşta sonuçta, karşıdakinin tavrını algılayabilir..

buna verecek bir cevabım yok. koskoca kız neredeyse 20 yaşında ve bunu anlayacak bir kapasiteye sahip, karşısındakinin en ufak bir sözcüğüne kırılıp trip atan bir insan. parayı, yemeği, ödevi, dersi benden bekliyor bari hatalarını düzeltmeyi benden beklemesin. ben gerektiği yerde hayır diyorum ona. aman ne bileyim... yani direk söylemediğim için bu konuda kusurlu olduğumu ben de biliyorum özellikle annemin ameliyatı hakkında. alındığımı anlayacak şekilde davrandım ama önemli görmüyor, onda kalmam onun için çok daha önemli..

Bazı insanlar kalın kafalı olabilir. İmayla göndermeyle anlamazlar. Bence mesafe koymaktansa konuşmak her zaman daha iyi. Konuşursun, terslerse düzgün cevap vermezse mesafeyi koyarsın biter. Ben de yaptım zamanında. İçin içini yemez en azından ben denedim dersin.

arkadaşın kocasıyla arası bozuk. biz de bir süredir pek fazla görüşmüyorduk -ben kendimi çekmiştim- dün akşamüstü beni aradı sinemaya gidelim mi. ben de sevindim aa benle sinemaya gitmek istiyor vs. neyse gittik. yolda bana aslında sineaya eşiyle gitmek istediğini ama eşi küs olup cevap vermediği için tek başına da gitmeyi sevmediği için beni çağırdığını söyledi.

ben de bir şey sanmıştım. peh.

böyle olunca ben resmen kullanıldığımı hissediyorum. çünkü buradaki amaç benimle vakit geçirmek değil, gideceği yere tek başına gitmiş olmaması. o zaten ağzından kaçırdı çok kez tek başına gitmekten bir yere nefret ettiğini. bu arada arkadaş bir o kadar narsisttir.

sana tavsiyem bencil insanlardan uzak durmandır. bir yerden sonra hareketleri sinirine dokunuyor olan da sana oluyor.

arkadaşın kocasıyla arası bozuk. biz de bir süredir pek fazla görüşmüyorduk -ben kendimi çekmiştim- dün akşamüstü beni aradı sinemaya gidelim mi. ben de sevindim aa benle sinemaya gitmek istiyor vs. neyse gittik. yolda bana aslında sineaya eşiyle gitmek istediğini ama eşi küs olup cevap vermediği için tek başına da gitmeyi sevmediği için beni çağırdığını söyledi.

ben de bir şey sanmıştım. peh.

böyle olunca ben resmen kullanıldığımı hissediyorum. çünkü buradaki amaç benimle vakit geçirmek değil, gideceği yere tek başına gitmiş olmaması. o zaten ağzından kaçırdı çok kez tek başına gitmekten bir yere nefret ettiğini. bu arada arkadaş bir o kadar narsisttir.

sana tavsiyem bencil insanlardan uzak durmandır. bir yerden sonra hareketleri sinirine dokunuyor olan da sana oluyor.

Aynisi bana oldu bu kiz yapti yine. Sadece sinema yerine avm gecti, aynı hikaye. Dün kendisine biraz ters konuştum cuma neden bana gelemiyorsun diye naz yapınca. sonra hatırladım bebeğim dedi. Ayni iste.. Peh

X