Çocukluğumuzda Yaptıklarımız

DryaSzr

Edeple gelen lütufla gider
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
2.985
1.453

Aşağıdakilerden az bir kaç tanesini yapmamış çocuk var mı aranızda ?

-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek.

-Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak ''papaz'' demek.

-Demir parmaklığı olna evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif yollu sopa yemek.

-Masanın altına uzak gemisi Atılgan'ı çizip uzaycılık oynamak,çiğnenmiş ekmekiçiyle sivri kulak yapıp Mistit Sıpak olmak.

-Bozuk para,düğme,inci gibi şeyleri yutmak ve anne gözetiminde onları lazımlığa şa'apana kadar evden dışarı çıkmamak.

-''Hadi beni cennete götür'' deyip namaz kılan anneannelerin,dedelerin sırtına atlamak.

-Karlı havalarda sınıfa gizlice kartopu sokup ön sırada oturanların önlüğünden içeri kaydırmak

-Kertenkele yakalamak ve boynuna ip bağlayıp arkadaşlarının yanında gezdirerek hava atmak.

-Küçük yeşil kurbağayı kibrit kutusunun içine koyduktan sonra paketleyip kızlara hediye etmek.

-Evin içine çadır kurup kızılderilicilik oynamak.

-Buzdolabının ışığının dolap kapalıyken de yanıp yanmadığını anlamak için bıçakla dolap kapısının lastiklerini sökmek.

-Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek.

-Mutluyken Şarlo veya penguen gibi yürümek.Hatta orangutan takliti yapmak.

-Kalkıp gitmelerine yakın misafirlerin papuçlarının bağcıklarını kör düğümlemek.

-Yanlış numara çevirip arayanlara ''yanlış numara'' demeyip sesini kalınlaştırarak ''Buyrun,ben Ahmet''diyerek karşı tarafla dalga geçmek

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektirik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.

-Pizzacıları,kebapçıları arayıp komşunun adına siparişte bulunmak.

-Kedinin dört ayak üstüne düşüp düşmediğini görmek için kediyi balkondan atmak.

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

-Tuvalete gitmeye üşenip odada bulunan en yakın saksıya işemek.

-Kafayı balkon demirleri arasına,parmakları şişeye veya musluğa sıkıştırmak.

-Aynjı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Balkona gizlenipgelene geçene su tabancasıyla su püskürtmek veya nişan alıp tükürmek.

Aşağıdakilerden az bir kaç tanesini yapmamış çocuk var mı aranızda ?

-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek.

-Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak ''papaz'' demek.

-Demir parmaklığı olna evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif yollu sopa yemek.

-Masanın altına uzak gemisi Atılgan'ı çizip uzaycılık oynamak,çiğnenmiş ekmekiçiyle sivri kulak yapıp Mistit Sıpak olmak.

-Bozuk para,düğme,inci gibi şeyleri yutmak ve anne gözetiminde onları lazımlığa şa'apana kadar evden dışarı çıkmamak.

-''Hadi beni cennete götür'' deyip namaz kılan anneannelerin,dedelerin sırtına atlamak.

-Karlı havalarda sınıfa gizlice kartopu sokup ön sırada oturanların önlüğünden içeri kaydırmak

-Kertenkele yakalamak ve boynuna ip bağlayıp arkadaşlarının yanında gezdirerek hava atmak.

-Küçük yeşil kurbağayı kibrit kutusunun içine koyduktan sonra paketleyip kızlara hediye etmek.

-Evin içine çadır kurup kızılderilicilik oynamak.

-Buzdolabının ışığının dolap kapalıyken de yanıp yanmadığını anlamak için bıçakla dolap kapısının lastiklerini sökmek.

-Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek.

-Mutluyken Şarlo veya penguen gibi yürümek.Hatta orangutan takliti yapmak.

-Kalkıp gitmelerine yakın misafirlerin papuçlarının bağcıklarını kör düğümlemek.

-Yanlış numara çevirip arayanlara ''yanlış numara'' demeyip sesini kalınlaştırarak ''Buyrun,ben Ahmet''diyerek karşı tarafla dalga geçmek

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektirik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.-Pizzacıları,kebapçıları arayıp komşunun adına siparişte bulunmak.

-Kedinin dört ayak üstüne düşüp düşmediğini görmek için kediyi balkondan atmak.

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

-Tuvalete gitmeye üşenip odada bulunan en yakın saksıya işemek.

-Kafayı balkon demirleri arasına,parmakları şişeye veya musluğa sıkıştırmak.

-Aynjı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Balkona gizlenipgelene geçene su tabancasıyla su püskürtmek veya nişan alıp tükürmek.
ya ben bunların hepsini yaptım hatda dahası var bi gün çocukken bi arkadasımla numara atıyorduk kafamzıdan arayıp oglunuz kaza gecırdı su hastanede yatıyor cabuk gelın dıyorduk ne akılya mılletın nasıl duygularıyla oynuyorduk habıre zıllere basmalar mı hatda oturdugumuz yer ana caddeydı caddede durup sureklı taksılerı durdurur sonra kacardık cok yaramzdımmm ben cokkkkkkkklaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelae

ben de hemen hemen hepsini yaptım .zıllere basarak kacma oyunu en sewdıgımdı.bı de baloncuk yapar sonra o suyu asagı dokerdım :))

odadaki saksıya işemek dışında hepsini yaptım yaalaelaelaelaelaene kötü çocuktum ben kötü yaramazın önde gideniydim hala da öleyim sırnaşık şey deli kızın tekiyim :icecream:

ben de tekrar tekrar okuyup çocuklugumden ne kaybettım dıye arada bır kontrol edıyorum.e bışey kaybetmemışım aslında...bıraz uslanmışım o kadar :))))

ben zencilerden hintlilerden siyah insanlardan fena korkardim. Hani su bi A takimi die bi dizi wardi ya sisman zenci bisürü altin kolye takan iste o zenciye karsi fobim wardi.Odada gazetede tv de onu gördükce ortaligi birbirne katip bagrip cagrirdim.:eek:

ben çok usluydum çok azını yaptım bi keresinde hava kararmıştı arkadaşla ip alıp birimiz bi kaldırıma diğerimiz diğerine ipte geceleyin görünmüyodu yoldan geçenler takılıyodu şaşırıyorlardı bi keresinde fena yakalanmıştık çok bağırdı adam çok

yaaaa bunnar nekiii ben neler yapardım neleer :roflol:
annem melek gibi kadınmış valla nasıl dayanmış bana
resmen düz duvara tırmanıyomuşum koltukların tepesinde
erkek çocuk gibiymişim
ki kızlarla pek geçinemezdim gider erkeklerle futbol oynardım :roflol:
annemin aldığı mutfakla ilgili oyuncakları kızlara verirdim alın oynayın diye ben giderdim top peşine :roflol:
balkondan içine su doldurduğum balonu atardım geçenlerin kafasına :roflol:
okulun bahçesinde kertenkele yakalayıp kafasını yada kuyruğunu kesip kavanoza atardık
beklerdik nası yenisi çıkıcak diye :roflol:
evimizde çok karınca vardır kibrit kutusunun içinde karınca beslerdim
adı da mümtazdı :roflol:
bi gün ders arasında kibrti kutusunu açtım baktım mümtaz yokk aradım ama bulamadım
bütün sınıfı seferber etmiştim
üstüne basmayın sakın mümtaz kayboldu diye yıkıyodum ortalığı :roflol:
telefonla yaptıklarımı hiiiiiiiçççç anlatmıyorum bile
heyy gidi heeey -tatlicadiarzu-

resim dersinde suluboya çalışmasından sonra boyalı suyu pencereden çocukların üstüne dökerdim :ecrin_bebek:

anneannemle kuaförcülük oynardım :ecrin_bebek:
saçını tararken çaktırmadan kesmiştim kaydirigubbakcemile3
Allahtan başı kapalıydı :roflol:

Erkekleri çöp kutusuna oturtmayı çok severdim boş anlarında bi iterdim hadii çöp kutusuna tabi sonucu biraz acı olurdu...
ılkokulda grup grup otururduk oturulan sıraları çekerdim yere otururlardı...
Pencereden aşağıya tükürürdük :))
Ankesörlerden itfaiyeyi falan arardık hatta orman yangından bi adamla kanka olmuştuk
Okul sonunda su oyunu oynardık sırılsıklam olurduk ne günlerdi bee

kertenkeleyi yakalayıp krem kutusunun içine sokup bir müddet beklettikten sonra kapaını açıp öldümü die bakardım.

sora belki ölmemiştir diyip üzerine kolonya dökerdim..

bikeresinde bitanesi ölü gibi duruyodu kolonya ile ayılttım onu kaçtı hemen :roflol: :roflol:

anneannemle kuaförcülük oynardım :ecrin_bebek:
saçını tararken çaktırmadan kesmiştim kaydirigubbakcemile3
Allahtan başı kapalıydı :roflol:

bende kardeşimin saçlarını kesmiştim bi gün :lepi:
neymiş efendim kahkülleri uzamış
apla gel kuaförcülük oynayalım kahküllerim uzadı dedi zemuszemus
bende koooccca turuncu saplı kağıt makaslar olur ya onla tuttum kestim baktım kısa oldu
:umursamaz: cıkk beeenmedim dedim arkadan bi tutam daa aldım kestim
:umursamaz: cıkkk buda yamuk oldu derken çocuk maymuna dönmüştü
ama benimkide çocukluk farkedememişim
annemde salonda dantel örüyodu tv karşısında -tatlicadiarzu- zemuszemus
içeri girdik kardeşimin arkası dönük :1ninca:
anneeeeeeaaa sana bi sürprizimiz vaaaaar dedik süprizzzzz süprizzzzz
annem anladı benim bi halt yediğimi tabe kötükedihüso
bi döndü kardeşim yüzünü annem çığlık çığlığa evin içinde beni az kovalamadı :eek:klava:
elinden nası kaçtım var yaaa yan komşunun kapıyı nası yumrukluyorum
senağlama mafoldumben mafoldumben mafoldumben beni içeri alııııııııınnn annem beni öldürüceeeeeeekkk diye

yaaaa bunnar nekiii ben neler yapardım neleer :roflol:
annem melek gibi kadınmış valla nasıl dayanmış bana
resmen düz duvara tırmanıyomuşum koltukların tepesinde
erkek çocuk gibiymişim
ki kızlarla pek geçinemezdim gider erkeklerle futbol oynardım :roflol:
annemin aldığı mutfakla ilgili oyuncakları kızlara verirdim alın oynayın diye ben giderdim top peşine :roflol:
balkondan içine su doldurduğum balonu atardım geçenlerin kafasına :roflol:
okulun bahçesinde kertenkele yakalayıp kafasını yada kuyruğunu kesip kavanoza atardık
beklerdik nası yenisi çıkıcak diye :roflol:
evimizde çok karınca vardır kibrit kutusunun içinde karınca beslerdim
adı da mümtazdı :roflol:
bi gün ders arasında kibrti kutusunu açtım baktım mümtaz yokk aradım ama bulamadım
bütün sınıfı seferber etmiştim
üstüne basmayın sakın mümtaz kayboldu diye yıkıyodum ortalığı :roflol:
telefonla yaptıklarımı hiiiiiiiçççç anlatmıyorum bile
heyy gidi heeey -tatlicadiarzu-

resim dersinde suluboya çalışmasından sonra boyalı suyu pencereden çocukların üstüne dökerdim :ecrin_bebek:

:roflol: :roflol: :roflol: :roflol:

bende kardeşimin saçlarını kesmiştim bi gün :lepi:
neymiş efendim kahkülleri uzamış
apla gel kuaförcülük oynayalım kahküllerim uzadı dedi zemuszemus
bende koooccca turuncu saplı kağıt makaslar olur ya onla tuttum kestim baktım kısa oldu
:umursamaz: cıkk beeenmedim dedim arkadan bi tutam daa aldım kestim
:umursamaz: cıkkk buda yamuk oldu derken çocuk maymuna dönmüştü
ama benimkide çocukluk farkedememişim
annemde salonda dantel örüyodu tv karşısında -tatlicadiarzu- zemuszemus
içeri girdik kardeşimin arkası dönük :1ninca:
anneeeeeeaaa sana bi sürprizimiz vaaaaar dedik süprizzzzz süprizzzzz
annem anladı benim bi halt yediğimi tabe kötükedihüso
bi döndü kardeşim yüzünü annem çığlık çığlığa evin içinde beni az kovalamadı :eek:klava:
elinden nası kaçtım var yaaa yan komşunun kapıyı nası yumrukluyorum
senağlama mafoldumben mafoldumben mafoldumben beni içeri alııııııııınnn annem beni öldürüceeeeeeekkk diye

:roflol: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol:

bu arada kardeşim bi kaç gün sonra ilk okula başlıyodu
kuaför düzeltebilmek için besleme gibi kesmişti saçını çocuğuun :roflol: :roflol: :roflol:

X