Çocuk istiyorum ama istemiyorum?🥺

Merhaba hanımlar. Ben yeni evliyim, 27 yaşındayım. Eşimle uzun süredir birlikteyim (5,5 sene). Evlenmeden önce kesinlikle çocuk istemiyordum uzun süre (yıllar) ama şuan evliyim ve yaşıtlarımın hepsinin çocuğu var. Bir yandan çok hevesleniyorum görünce, hayal ediyorum anne olmayı, hamile olmayı. Güzel çekirdek bir aile olmayı😍 Ama diğer taraftan gerçeği, yani zorluklarını düşününce uzaklaşıyorum bu düşünceden (buarada zorluk derken, ilgi alaka, evden çıkamama gezememe gibi, maddi sıkıntmız yok). Eşimin yorumu ise, ben ne istersem.. herzaman yanımda ve destekçidir kendisi. Ve bunun üzerinede son zamanlar herkes "yaşlanmadan anne ol yaşın geçiyor" demeye başladı, bense şuan aşırı karmaşık düşüncelerdeyim. Ne düşüneceğimi bilmiyorum. Şimdi çocuk doğursam pişman olurmuyum? Doğurmasam, sonradan çok pişman olurmuyum..?🥺 Herkes genç anne olma peşinde ilerisi için daha güzel olsun diye, bende çok isterim ama kendi gençliğimdende gidecek, gezmeye, özgür olmaya okadar düşkünümki.. korkuyorum pişman olmaktan.. fikirlerini almak için derdimi anlatmak istedim size🌹🌸🌼🪷🌻🌺
Hayatın güzel birşey olduğunu düşünmüyorum ve kimsenin dünyaya gelmesini desteklemiyorum.

Ya istediğimde olmazsa diyerek hazır olmadan, evlilik oturmadan çocuk yapılmaz ama ya. 29 yaşında evlendim. Hiç de düşünmedim ya hemen olmazsa diye. Gezdim gönlümce, istediğimde de hemen hamile kaldım. Negatifi çağırmayın. Olmayacaksa tüp bebek tedavisiyle de olmuyor zaten. Doğacak olana da ne yaparsan yap engel olamıyorsun.
Hemen olmazsa ne olacak 45 e kadar yolu var.

Evet kısıtlanacaksın korktuğun her şeyi yaşayacaksın fazlasıyla. Yanş karar verdiğin an yap. Ben 27 yaşında evlendim. Borç harç bitsin derken anne olmam 34 yaşını buldu. Keşke 27 de doğursaydım da daha genç anne olsaydım

Hemen olmazsa ne olacak 45 e kadar yolu var.
Yok ayşe, doğurmaya niyeti olan tez elden yapsın. Sonra zor oluyor. Zor olan gebe kalmak değil, çocuğun hayata geldikten sonrası zor.

Ben 34 te anne oldum. Parka ya da oyun grubuna gidiyorsun mesela genç anneleri görünce bi gıpta ediyor insan

Yok ayşe, doğurmaya niyeti olan tez elden yapsın. Sonra zor oluyor. Zor olan gebe kalmak değil, çocuğun hayata geldikten sonrası zor.

Ben 34 te anne oldum. Parka ya da oyun grubuna gidiyorsun mesela genç anneleri görünce bi gıpta ediyor insan
Bazılarına gebe kalmak da zor.34 te genç.nesi varmış.hayat sadece çocuktan ibaret değil ki.sen de başka şeyler yapmışsındır hayatta.

Merhaba hanımlar. Ben yeni evliyim, 27 yaşındayım. Eşimle uzun süredir birlikteyim (5,5 sene). Evlenmeden önce kesinlikle çocuk istemiyordum uzun süre (yıllar) ama şuan evliyim ve yaşıtlarımın hepsinin çocuğu var. Bir yandan çok hevesleniyorum görünce, hayal ediyorum anne olmayı, hamile olmayı. Güzel çekirdek bir aile olmayı😍 Ama diğer taraftan gerçeği, yani zorluklarını düşününce uzaklaşıyorum bu düşünceden (buarada zorluk derken, ilgi alaka, evden çıkamama gezememe gibi, maddi sıkıntmız yok). Eşimin yorumu ise, ben ne istersem.. herzaman yanımda ve destekçidir kendisi. Ve bunun üzerinede son zamanlar herkes "yaşlanmadan anne ol yaşın geçiyor" demeye başladı, bense şuan aşırı karmaşık düşüncelerdeyim. Ne düşüneceğimi bilmiyorum. Şimdi çocuk doğursam pişman olurmuyum? Doğurmasam, sonradan çok pişman olurmuyum..?🥺 Herkes genç anne olma peşinde ilerisi için daha güzel olsun diye, bende çok isterim ama kendi gençliğimdende gidecek, gezmeye, özgür olmaya okadar düşkünümki.. korkuyorum pişman olmaktan.. fikirlerini almak için derdimi anlatmak istedim size🌹🌸🌼🪷🌻🌺
Siz bir süre daha bekleyin derim. Etrafın ne dediğine bakmayın o bebeğin tüm sorumluluğu sizde olacak. Pişman olur muyum diye düşünüyorsanız durun biraz daha bence

Yaşınız genç bence 30u geçirin. İstediğinizde olmazsa tedavi olursunuz ha şimdi ha 3 sene sonra çok farketmez ki gençsiniz daha

Aaa bu ben 😂😂 Ayşe senle bi gün aynı fikirde olacağımı düşünmemişim 😁😁
Madem yazdığıma katıldın dertleşelim bari 😅.enkaza kocayı bulup kendini kurtaran hemen sevgi kelebeğine dönüşüyor.benim de şuan çok tatlı ve uzun bir birlikteliğimiz var ama ben bu hâle gelene kadar ne acılar çektim.keza yarın öbür gün bir aksilik olsa ne halt edeceğim onu da bilmiyorum.şimdi herşey kadın erkek ilişkisi mi diyenler olabilir ama kadın erkek ilişkisi olmayan hayatın da tadı tuzu olmuyor.bir yaştan sonra sıkıysa yeni bir ilişki tuttur.yeni birini bulmaya çalış.o da tanişmak isteyen olursa.hayata umutla bakabilecek bir ortam yok.bence hayat yaşamaya değecekse istediğin şeyler istediğin zaman olabilmeli.yoksa ne diye burada vakit geçireceğim.anlamı ne ki? O olmadı bu olmadı, onun vakti var bunun vakti var.eee ne anladım ben bu işten? Hayat boyu bir tane güzel ilişki yaşamak için de buraya gelmeye değmez bence.

Annelik çok güzel bir duygu.. Evlat sevgisi yaşanan zorluklara gönüllü katlanmaya neden oluyor..Ama siz çok yeni evlisiniz. 2 sene falan evliliğinizin tadını çıkarıp, gezin tozun.. Minicik bebekle de dünyayı dolaşıyor insanlar, siz ve eşiniz eğer gezmeyi seviyorsanız bebişinizi de planlarınıza dahil edersiniz zamanla. Yani çocuk herşeyin sonu değil, herşey hayata nasıl baktığınızda doğru ilintili. O bizim minik yol arkadaşımız dedik biz çocuğumuz için. Anne babama bırakma şansımız varken bile yanımızda olsun istedik, hayat onunla çok daha güzelleşti bizim için.. Ama arkadaşlarla akşam yemeklerine giderken annem baktı sağolsun..Biraz daha büyüyünce eşime bırakıp kız arkadaşlarla vakit geçirmeye gittim. Aslında evliliğiniz çok yeni, aynı evde yaşayıp, birbirini tanımak çok ayrı bir mesele. 2-3 sene hem evliliğinizi de tartmış olursunuz..Yaşınız genç, çok aceleci olmanıza gerek yok bence

Madem yazdığıma katıldın dertleşelim bari 😅.enkaza kocayı bulup kendini kurtaran hemen sevgi kelebeğine dönüşüyor.benim de şuan çok tatlı ve uzun bir birlikteliğimiz var ama ben bu hâle gelene kadar ne acılar çektim.keza yarın öbür gün bir aksilik olsa ne halt edeceğim onu da bilmiyorum.şimdi herşey kadın erkek ilişkisi mi diyenler olabilir ama kadın erkek ilişkisi olmayan hayatın da tadı tuzu olmuyor.bir yaştan sonra sıkıysa yeni bir ilişki tuttur.yeni birini bulmaya çalış.o da tanişmak isteyen olursa.hayata umutla bakabilecek bir ortam yok.bence hayat yaşamaya değecekse istediğin şeyler istediğin zaman olabilmeli.yoksa ne diye burada vakit geçireceğim.anlamı ne ki? O olmadı bu olmadı, onun vakti var bunun vakti var.eee ne anladım ben bu işten? Hayat boyu bir tane güzel ilişki yaşamak için de buraya gelmeye değmez bence.

gerçekten o kadar haklısın kii. Aynı şeyleri düşünüyoruz seninle. Ben de düşünüyorum, hiç hayata gelmesem ben ben ve dünya ne kaybederdik diye. Hiçbi şey 😁

Evet kısıtlanacaksın korktuğun her şeyi yaşayacaksın fazlasıyla. Yanş karar verdiğin an yap. Ben 27 yaşında evlendim. Borç harç bitsin derken anne olmam 34 yaşını buldu. Keşke 27 de doğursaydım da daha genç anne olsaydım
Valla ben iki çocuğumu 30 ve 35te doğurdum. Şimdi 40 yaşındayım. Keşke daha erken yaşımda dünyaya gelselerdi diyorum. Yaş ilerledikçe enerji düşüyor. Şimdi arkamı düşünmeden gezmek isterdim. Ha ben 20li yaşlarımda çok gezdim eğlendim açıkçası, görüp geçirdiğim için ben orayı gördüm ben bunu zaten yaptım kafasındaydım heveslerimi almıştım evlenirken. Evde oturmak koymadı yani
Hem gezdim eğlendim gördüm geçirdim o yüzden evde olmak koymadı diyorsun hem de daha erken yapsaydım diyorsun.bu ne yaman çelişki?

Korunmadigimiz halde 5 yıl olmadı. Sonrası ilk 2 çocuğum tüp bebek. 3.de doğal olarak oldu. İlk kızımı kucagima aldığımda 29 yaşındayım.

Yaşınız da bir sorun yok aslında gayet gençsiniz. Ama artık şu dönemlerde isteyince de hemen olmuyor. 3-4 yıl hiç bir problem yokken olmayacağını da hesaba katarsak 30 küsürlere gelmiş olacaksınız. Ve tüp bebek merkezlerinde bile 30 küsürleri hamilelik icin tutma olasılığı düşüyor diye 2-3 tane embriyo koyuyorlar bu da zor olur hepsi tutarsa yani.

Ama tabi normal olarak olmazsa bir kaç tedavi sonrası ben yipranmam üzülmem falan diyorsanız siz bilirsiniz akışına bırakın ne zaman isterseniz ozaman olsun.

Bişey daha ekliyorum annelik çok çok zor vallahi şuan ben bunları yazarken oğlum kolumu ısırıyor 😤

Ama yinede keşke 23 yaşında evlendigimde ilk yıl olmadığında direkt doktora gitmeseymişim. Çünkü biz eşimle başlarda takmadık ilk doktora 3 yıl sonra gittik. Erken anne olmak isteyenlerdendim oysa ki
Bence dönemle alakası yok.bir sürü kişi de ilk denemede hamile kalıyor.kadının kaderiyle ilgili.

Ben de bu özgürlüğüm kısıtlanır olayını anlamıyorum. Bir şekilde kısıtlanacak yani. 40 yaşında çocuğunu evde yalnız bırakıp gezebilmek daha rahat. Geç anne olunca daha geç özgürleşiyorsun. Keşke daha erken evlenseydim de daha erken yaşta doğursaydım diyorum
Kendi kendine mi evleniliyor. Şimdiki kocanıza bir mektup yazıp getirecektiniz galiba her neredeyse.ne kadar çocuksu bir mesaj.hayat bu hayat.hani neyin ne zaman karşımıza çıkacağı belli değil ya.onu erken yapayım bunu erken yapayım, her bir haltı erken yapayım.sanki tercihe bağlı.

Evlenmeden önce korunmasız ilişki yaşıyorsun ve bebek oluyor sanıyordum sanırım fazla dizi yada film izlemişim 🤣 öyle istedim ha hemen oldu olayı yokmuş keşke düşündüğümüz ay bebeğimiz olsa. Çocuk olunca öncelikler ve sorumluluklar değiştiği için gezilmiyormuş da.sizin öncelğiniz neyse karar verirsiniz ama çelişkide olmanız bile bence hazır değilsiniz demektir gönlünüzce olsun 🌸
Eee olan da çok.ilk aydan hamile kalan kişi anketi açsan baya kişi çıkar.

Kendi kendine mi evleniliyor. Şimdiki kocanıza bir mektup yazıp getirecektiniz galiba her neredeyse.ne kadar çocuksu bir mesaj.hayat bu hayat.hani neyin ne zaman karşımıza çıkacağı belli değil ya.onu erken yapayım bunu erken yapayım, her bir haltı erken yapayım.sanki tercihe bağlı.
Ben kocası olup evli olup erteleyenlere yazdım zaten bu mesajı. Konu bunun üzerine açılmış ya hani… senin durumundakileri kapsamıyor yani

Hem gezdim eğlendim gördüm geçirdim o yüzden evde olmak koymadı diyorsun hem de daha erken yapsaydım diyorsun.bu ne yaman çelişki?
Gençken enerjim yerindeyken büyütürdüm, şimdi de arkamı düşünmeden gezerdim. Evde kalma mecburiyeti koymadı ama kafam ve bedenim yoruldu genç olmadığım için. Başka anlamadığın yer varsa açıklayayım 😂

Bende 3 sene olacak evleneli 27 yasındayım. İnsanların bana da söylediklerini görseniz şok olursunuz. Yani bu baskı bitmiyor bırakın insanların ne dediğini. Sadece şunu dusunun ben su an istemiyorum pişman olursam yaştan kaynaklı bi sorunum olur vs gibi. Gittim gecen aylarda hastaneye bütün hormon testlerimi amh degerleri vs. baktırdım. Ki sonrasında pişman olmayayım diye. Biraz da yani evliliğinizi yasayın. Başbaşa gezin tozun. henüz erken benim fikrime göre :)

X