çocuk doktorunuz..

Viola

Yiğitim bitanem..
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
1.278
3
46
Kızlar,bebek için doktora ne sıklıkta gidiyorsunuz,doktor neleri kontrol ediyor..memnunmusunuz?

Genel olarak bir çekap yapıldı geçen ay hastanede bu ay ne yapılacak bilmiyorum ayın birinde gideceğiz hem şu özel aşıları hastanede yapılıcak.ama bildiğim kadarıyla her ay idrar tahlili yaptırmak lazımmış.Bunlar özel hastanede doğduğu hastanede yapılıyor.Birde benim oğlumun sol böbreğinde hafif bir genişleme vardı onun için çapaya gidiyoruz şuan müdahale gerekmiyor ama konturol ediliyor.Oradada genel olarak muayene oluyor hem orada çok daha detaylı inceliyorlar şükür şuanda bir sorun yok. Oğlumun doğduğu hastanenin çocuk doktoru çok iyi ben memnunum.

bizde ayda bir gidiyoruz.haziranın 1 inde gidicez gerçi bugün eşim tahlil sonucu gözsterdi.kızım yine idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor.tam düzeldi derken 15 gün sonra tekrarladı sanırım tıp fakültesi nefroloji bölümüne gidicez.o kadarda dikkat ediyorum neden oluyor anlamıyorum.üst üste 3 sefer geçirmek sakıncalıymış.inşallah 3. olmaz

kuzularım yaaaa
Allah onları bütün hastalıklardan korusun
kıyamam hiçbirine...................

bende ortalama ayda 1 gidiyorum dün aşıları yapıldı bıldırcınımın verem,5li karma,pnömökokve rötavirüs ayrıca kalça çıkığı varmı diye bide ulturasona girdik çok şükür sorun çıkmadı.. ama ben çocuk doktorumdan hiç memnun değilim üstelik doğum yaptığım özel hastanenin doktoru koca kafalının teki odun gibi bişi iyi bir doktor araştırıyorum bulayım hemen bırakıcam

bizde ayda bir gidiyoruz 3 gün önce gittik 1.ay aşısı yapıldı hepatit b genel bir muayene edildi göz takibi hareketi ilk doğduğunda kalça ultrasonu çekilmişti işitme taraması yapılmıştı işitme taramasından geçemedi 15 günlükken yine yapıldı olumsuzdu 1 aylık oldu tekrar yapıldı duyuyor ama tarama testini geçemiyor istenilen orana henüz gelmediğini söledi.bebeklerde orta kulak bebek 2,5 --3 aylık olana kadar gelişimi devam edebiliyormuş o sebeple şuan panik yapılcak bir durum olmadığını bekleyeceğimizi ve bi dahaki dr kontrolümüzde tekrar yapılacağını sölediler.inşallah hiç bir sorun çıkmaz çok üzülüyorum ...gerçi işitme taramasını yapan dr kulak gelişiminin devam ettiğini bunun göstergesi olarakda test yapılırken aletin ucunun ıslandığını sıvı olduğunu söylüyor bu gelişimin devam ettiğinin belirtisiymiş.çocuk dr dan çok memnunum ama evimize ters biraz. doğum yaptığım hastanenin doktoru şu bebeklik dönemini atlatana kadar devam etmeyi düşünüyorum sonra ablasının yani büyük kızımın doktoruna götürmeye başlıcam.

kusura bakma aklıma bişiy takıldı idrar yolu enfeksiyonu olunca bebekte nasıl bi şikayet olduda, doktora gidip enfeksiyon var dedi.ben bebeğimi aşı günleri gelince götürüyorum öyle ayda 1 falan.inşallah tekrarlamaz enfeksiyonunuz acil şifalar dilerim

elma şekeri biz sadece doğumdan sonra çoçuk doktoru baktı kalça çıkıklığına iyi şükür yokmuş.tekrar tekrar her doktora gidildiğindemi bakılıyor bu kalça çıkıklığına bilgilendirirsen sevinirim şimdiden teşekkür ederim

tatlım doktorumuz 2. aydan sonra baktırmanın daha doğru sonuç vereceğini söyledi doğduğunda bakılmıştı zaten bide şimdi bakıldı bazen doğdunda anlaşılamayabiliyomuş o yüzden bende tekrar baktırdım

canım kusma şikayetiyle gitmiştik.fışkırır tarzda kusuyordu.ikincidide aynı şekilde kusması başlayınca dr umuz idrar kültürünü tekrarlattı.bugün pediatri nefrolojide muayene olduk.2 aydan küçük bebeklerin sık idrar yolu geçirmesi normal değilmiş.oyüzden yarın ultasoundla böbreklerine bakılacak.yavrumun hiç derdi bitmiyor.hipotiroidi yetmezmiş gibi birde enfeksiyonumuz eksik olmuyorinşallah böbreklerinde bişey çıkmaz

umarım tez zamanda iyileşir bebişin.teşekkür verdiğin bilgiye.benim bebektede bir kere fışkırır gibi kusmuğu geldi fakat bi daha tekrarlamadı.umarım korkulacak bi durum olmaz.ALLAH ŞİFALAR VERSİN ANNELERİNİN BİTANECİK BEBİŞLERİNE

Öncelikle geçmiş olsun hipotiroit nasıl bir hastalık topukdan alınan kandan mı belli oluyor. Belirtileri ne sizde yaşanan, bilgi verirsen çok sevinirim. Benim bebeğiminde aşırı büyümesi var,aşırı uyku hali, kabızlık. TSH değerlerine baktılar normal dendi ama dr bir kez daha istedi TSH, sonucusalı günü alabilcem. İnşallah bir sorun yoktur. Ayrıca hipotiroit de nasıl bir tedavi uyguluyorlar,dr lar ne diyolar açıklama yapabilirsen sevinirim. Acil şifalar canım.

Merhabalar,benim bebeğim 6 aylık,doğduğundan beri fışkırır tarzda kusması vardı.Prf.dr.Fügen Çullu Çokuğraş takip ediyordu bize vermediği ilaç kalmadı.idrar tahlililimiz temizdi.besin alerjisi teşhisi koydu ve annesütünden alerjenlerin geçtiğini söyledi beni diyete aldı (3 ay) aynı zsamanda da reflü var dik tutun dedi.3 ay iyileşme olmadı en sonunda kolonoskopi dedi.bizde aldık bebeğimizi başka dr a gittik süt alerjisiymiş kaka tahliliyle ispatlandı yavrum 2 haftada iyileşti.size tavsiyem iyice ikna olmadan bebeğinize ilaç vermeyin.

benimde bebişin balgamı vardı onun için gittik ilaç verdi şükür geçti uykudayken tıkanıyor nefes alamıyordu cok korkuyordum.. ama neyseki bitti.. her y gidiyoruz bizde doktora doktorumuz cok ii birisi.. bebişimi çok seviyorlar hastaneye girdik mi ir saat cıkamıyoruz kızımı sewcekler diye:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…